Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
08:54 Szkolenia firmy BETiS – maj 2024 08:53 Kolejny sezon akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów 17.04 Konkurs Hengst 17.04 Ewolucja w Klimatyzacji Samochodowej: urządzenia WAECO na R456a czyli zamiennik dla R134a oraz rozwiązania do obsługi R744. 17.04 Jedna, kilka czy wiele marek? Jak naprawiają europejskie warsztaty.

Hyundai

Miliony samochodów Hyundai/Kia do serwisu – mogą zapalić się w każdej chwili

Na stronach amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) pojawiła się informacja o usterce wykrytej w aż 25 modelach marek Hyundai oraz Kia. Wyciek płynu hamulcowego może w nich powodować zwarcia wywołujące pożar. Ponad 3,3 miliona samochodów na świecie zostało w związku z tym objętych akcją serwisową.

Najczęstsze usterki Hyundai i30 III – co sprawdzić przed zakupem, co wymienić po?

Hyundai i30 to model wprowadzony do oferty w 2007 roku. Od 2017 roku oferowana jest jego III generacja, która w 2020 roku przeszła facelifting. Samochód od początku łączył stosunkowo prostą konstrukcję oraz dosyć obszerne wnętrze. Kolejne generacje Hyundai i30 rozwijały ten model, a w ostatniej odsłonie doczekał się nawet rasowej sportowej wersji N Performance o […]

Usunięte ucho montażowe w CSC do Hyunai/KIA [FILM]

Nowy wyprzęgnik LuK do samochodów z grupy Hyundai/KIA jest dokręcany w dwóch miejscach. Można go bez przeszkód stosować w samochodach, w których wcześniej znajdowała się wersja z trzema otworami montażowymi. Firma Schaeffler przygotowała krótki film, który pokazuje, czym jeszcze różni się zaktualizowana wersja podzespołu i jak odnaleźć dokumentację z nowym sposobem montażu.

Nowy produkt w ofercie Ravenol – do aut niemieckich i koreańskich

Producent środków smarnych Ravenol wprowadził do swojej oferty nowy olej przekładniowy, mający zastosowanie w manualnych skrzyniach biegów. Produkt został opracowany do użytku w skrzyniach biegów VW, Audi, Seat i Skoda, ale spełnia również wymagania przekładni Hyundai oraz KIA. Czym charakteryzuje się nowy olej RAVENOL MTF-4 SAE 70W?

Adapter do podnoszenia elektryków w ofercie firmy Sosnowski

Push Adapter montowany jest na końcach ramion podnośników Herrmann. Po zamontowaniu adapterów Push Adapter, pojazd jest całkowicie odizolowany elektrycznie od konstrukcji podnośnika. Po podniesieniu pojazdu z wykorzystaniem adapterów Push Adapter, mechanik zyskuje nieograniczony dostęp do całego podwozia, np. w celu łatwego montażu/demontażu zespołu baterii trakcyjnych.

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w 2022 r.

W minionym roku w Polsce mieliśmy do czynienia ze spadkiem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t.). Oznacza to, że delikatne odbicie rynku w 2021 r. były tylko chwilowe. Na wyniku zaważyły jednak problemy, z którymi rynek może się wkrótce uporać.

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce po 10 miesiącach roku 2022

Rejestracje nowych samochodów osobowych i dostawczych w ostatnich dwóch miesiącach przełamały notowany od dłuższego czasu trend spadkowy. Do wyników sprzedaży z czasów przedpandemicznych wciąż jednak jeszcze bardzo daleko.

Te samochody są najprostsze w naprawach zdaniem mechaników – RANKING

Preferencje polskich mechaników co do konkretnych marek pojazdów nie biorą się znikąd. Ta grupa zawodowa patrzy na samochody nieco pod innym kątem – zwracając uwagę m.in. na to, czy dany pojazd można w prosty i przystępny sposób naprawiać. Pojazdy której z marek są najprostsze w naprawach? Zwycięzca rankingu, stworzonego na bazie wyników naszej ankiety nie […]

Samochody, których marek są najprostsze w naprawach? Ankieta.

Mechanicy, pracujący w warsztatach niezależnych przeważnie muszą radzić sobie z naprawami aut niemal wszystkich marek. Bez wątpienia większość z nich ma jednak swoje preferencje i reaguje w taki czy inny sposób na stojące na podjeździe auta marki X czy Y. Które auta sprawiają najmniej problemów pod względem dostępu do podzespołów, jakości śrub, mocowań itp.? Pytamy […]