EV Experience – nowy rekord na zlocie aut elektrycznych

28 maja 2024, 15:26

Trzy tysiące odwiedzających wzięło udział w dwudniowym wydarzeniu EV Experience, które odbyło się na Torze Modlin. Zainteresowanie było zatem większe niż w poprzednich edycjach spotkania.

Podsumowanie EV Experience 2024

W jednym miejscu zgromadziliśmy niemal pełną gamę modeli elektrycznych dostępnych na rynku: od pojazdów miejskich po zeroemisyjne ciężarówki. Niemal 100 samochodów przez 7 godzin bez przerwy jeździło po Torze Modlin. Wszystko po to, aby podczas dnia otwartego, każdy odwiedzający EV Experience mógł odbyć jak najwięcej jazd testowych – mówi Aleksander Rajch, Członek Zarządu PSPA.

Najważniejsze liczby tegorocznej edycji EV Experience to:

  • 3 tysiące odwiedzających,
  • 400 klubowiczów, którzy wzięli udział zlocie samochodów elektrycznych,
  • ponad 100 pojazdów udostępnionych do testów,
  • 7 profesjonalnych torów testowych.

Na torze w Modlinie pojawiły się m.in.: pojazdy od BYD, Tesli, Hyundaia, BMW, Mercedes-Benz, Grupy Stellantis, Forda, Hyundai, Kia, Toyoty, Volvo, Grupy Volkswagena, Renault, Nissana,MG, Maxusa czy IVECO. Uczestnicy EV Experience mieli także okazję przetestować pojazdy dostawcze i ciężarowe, a w strefie EV Salon zobaczyć  Porsche 911 z napędem elektrycznym, przygotowane przez GreenCell.

– Tegoroczne EV Experience pod każdym względem zostało uatrakcyjnione względem poprzedniej edycji. Dlatego poza możliwością testowania samochodów, uczestnicy mogli rywalizować w zawodach na symulatorach jazdy, poszerzyć swoją wiedzę w strefie serwisowej prowadzonej przez EV Repair Garage czy sprawdzić jakie przeciążenia panują podczas wypadku w strefie bezpieczeństwa – mówi Maciej Gis, Kierownik Biura Komunikacji PSNM.

W sobotę na torze Modlin odbył się również zlot EV Klubu Polska, który zgromadził 200 pojazdów. Punktem kulminacyjnym wydarzenia były zawody EV Klub Polska Cup.

– Liczba osób, które uczestniczyły w EV Experience pokazuje, że elektromobilność nie jest rynkową niszą, a tematem, który coraz bardziej elektryzuje Polaków. Przygotowane aktywności oraz możliwość jazd na torze to unikatowa formuła, którą nie tylko powtórzyliśmy zgodnie z naszymi zeszłorocznymi obietnicami, ale także zwiększyliśmy jej skalę. Udowodniliśmy, że elektromobilność już dziś nie tylko pozwala na bezproblemowe poruszanie się po Polsce, ale dodatkowo można z niej czerpać prawdziwą frajdę – mówi Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

Organizatorami EV Experience są PSNM oraz EV Klub Polska, zaś Partnerem tytularnym wydarzenia została Visa. Pełną listę partnerów wydarzenia można znaleźć na jego stronie internetowej. Portal MotoFocus.pl objął EV Experience patronatem medialnym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!