Menu

Kia

AkzoNobel stworzył pierwszą bio-powłokę dla KIA Motors

AkzoNobel opracowało innowacyjną bio-powłokę wewnętrzną dla nowego elektrycznego SUV-a EV9 firmy KIA Motors, korzystając z żywicy rzepakowej i sosnowej. To pierwsze takie zastosowanie tego typu powłoki w samochodach elektrycznych. Specjalna farba, używana do wykończenia wnętrza pojazdu, jest wykonana z dwóch rodzajów bio-żywicy pozyskiwanej z rzepaku i sosny.

Miliony samochodów Hyundai/Kia do serwisu – mogą zapalić się w każdej chwili

Na stronach amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) pojawiła się informacja o usterce wykrytej w aż 25 modelach marek Hyundai oraz Kia. Wyciek płynu hamulcowego może w nich powodować zwarcia wywołujące pożar. Ponad 3,3 miliona samochodów na świecie zostało w związku z tym objętych akcją serwisową.

Usunięte ucho montażowe w CSC do Hyunai/KIA [FILM]

Nowy wyprzęgnik LuK do samochodów z grupy Hyundai/KIA jest dokręcany w dwóch miejscach. Można go bez przeszkód stosować w samochodach, w których wcześniej znajdowała się wersja z trzema otworami montażowymi. Firma Schaeffler przygotowała krótki film, który pokazuje, czym jeszcze różni się zaktualizowana wersja podzespołu i jak odnaleźć dokumentację z nowym sposobem montażu.

Nowy produkt w ofercie Ravenol – do aut niemieckich i koreańskich

Producent środków smarnych Ravenol wprowadził do swojej oferty nowy olej przekładniowy, mający zastosowanie w manualnych skrzyniach biegów. Produkt został opracowany do użytku w skrzyniach biegów VW, Audi, Seat i Skoda, ale spełnia również wymagania przekładni Hyundai oraz KIA. Czym charakteryzuje się nowy olej RAVENOL MTF-4 SAE 70W?

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce po 10 miesiącach roku 2022

Rejestracje nowych samochodów osobowych i dostawczych w ostatnich dwóch miesiącach przełamały notowany od dłuższego czasu trend spadkowy. Do wyników sprzedaży z czasów przedpandemicznych wciąż jednak jeszcze bardzo daleko.

DB i Kia dadzą drugie życie zużytym akumulatorom samochodów elektrycznych

Producent samochodów Kia i Deutsche Bahn (DB) nawiązały współpracę w celu zwiększenia żywotności akumulatorów stosowanych w sektorze eletromobilności. Wprowadzone rozwiązanie polega na ponownym wykorzystaniu zużytych baterii litowo-jonowych z pojazdów elektrycznych do stworzenia wydajnych i opłacalnych systemów magazynowania energii dla zielonej energii elektrycznej.

Samochody, których marek są najprostsze w naprawach? Ankieta.

Mechanicy, pracujący w warsztatach niezależnych przeważnie muszą radzić sobie z naprawami aut niemal wszystkich marek. Bez wątpienia większość z nich ma jednak swoje preferencje i reaguje w taki czy inny sposób na stojące na podjeździe auta marki X czy Y. Które auta sprawiają najmniej problemów pod względem dostępu do podzespołów, jakości śrub, mocowań itp.? Pytamy […]

Nowości w ofercie Dr Motor

Dr Motor uzupełnia swoją ofertę o 31 nowych kół zmiennych faz rozrządu, tzw. fazatorów. Łączna oferta firmy w tej dziedzinie to 40 różnych produktów dla marek Mercedes, BMW, Hyunday, Kia, Toyota, Volkswagen, Opel, Renault, Chevrolet i Nissan.

Naprawmy auto rapera – Kękę i jego Kia potrzebują pomocy

Znany raper KęKę pożalił się w mediach na kłopoty ze swoim samochodem, którego dotykają wciąż powracające usterki. Kilka autoryzowanych serwisów producenta nie było w stanie rozwiązać problemu związanego z układem SCR. Może pora poszukać pomocy na niezależnym rynku warsztatów?

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w 2021 r.

W 2021 r. sprzedano w Polsce więcej nowych samochodów niż rok wcześniej. Odnotowany wynik nie jest jednak satysfakcjonujący dla importerów i dealerów. Borykali się oni z brakiem samochodów do sprzedaży i dużymi opóźnieniami produkcyjnymi.