Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12.07 Szpachlowany… wahacz? Wyższy poziom druciarstwa w dostawczaku. 12.07 Konkurs Continental – wyniki 11.07 Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację 10.07 Akumulator nie lubi upałów – jak przedłużyć jego żywotność? 10.07 Jakie samochody mechanicy naprawiają najchętniej? Czy często odmawiają naprawy?

Kia

Jakie samochody mechanicy naprawiają najchętniej? Czy często odmawiają naprawy?

Każdy z producentów samochodów wprowadza w swoich pojazdach autorskie rozwiązania, które wyróżniają daną markę lub ich grupę na rynku. Oczywistym jest więc, że wśród oferowanych przez producentów rozwiązań są takie, które naprawia się z łatwością, ale pojawiają się też inne, których nikt nie chce naprawiać. Jak dużo jest marek, których mechanicy wolą nie naprawiać? Jaką […]

EV Experience – nowy rekord na zlocie aut elektrycznych

Trzy tysiące odwiedzających wzięło udział w dwudniowym wydarzeniu EV Experience, które odbyło się na Torze Modlin. Zainteresowanie było zatem większe niż w poprzednich edycjach spotkania.

Samochody elektryczne – jakie są największe obawy i oczekiwania polskich kierowców?

Polski przedstawiciel globalnej firmy, zajmującej się wynajmem samochodów przeprowadził badanie podejścia do elektromobilności wśród pracowników polskich firm. Obejmowało ono użytkowników aut służbowych, jak i menedżerów zarządzających flotami.

Jak naprawić słabo działającą klimatyzację w Kia Sportage III?

W samochodach KIA Sportage trzeciej generacji zdarza się, że podczas wysokich temperatur zewnętrznych klimatyzacja nie schładza powietrza do oczekiwanej temperatury. Eksperci marki HELLA radzą jak naprawić taką usterkę.

AkzoNobel stworzył pierwszą bio-powłokę dla KIA Motors

AkzoNobel opracowało innowacyjną bio-powłokę wewnętrzną dla nowego elektrycznego SUV-a EV9 firmy KIA Motors, korzystając z żywicy rzepakowej i sosnowej. To pierwsze takie zastosowanie tego typu powłoki w samochodach elektrycznych. Specjalna farba, używana do wykończenia wnętrza pojazdu, jest wykonana z dwóch rodzajów bio-żywicy pozyskiwanej z rzepaku i sosny.

Miliony samochodów Hyundai/Kia do serwisu – mogą zapalić się w każdej chwili

Na stronach amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) pojawiła się informacja o usterce wykrytej w aż 25 modelach marek Hyundai oraz Kia. Wyciek płynu hamulcowego może w nich powodować zwarcia wywołujące pożar. Ponad 3,3 miliona samochodów na świecie zostało w związku z tym objętych akcją serwisową.

Usunięte ucho montażowe w CSC do Hyunai/KIA [FILM]

Nowy wyprzęgnik LuK do samochodów z grupy Hyundai/KIA jest dokręcany w dwóch miejscach. Można go bez przeszkód stosować w samochodach, w których wcześniej znajdowała się wersja z trzema otworami montażowymi. Firma Schaeffler przygotowała krótki film, który pokazuje, czym jeszcze różni się zaktualizowana wersja podzespołu i jak odnaleźć dokumentację z nowym sposobem montażu.

Nowy produkt w ofercie Ravenol – do aut niemieckich i koreańskich

Producent środków smarnych Ravenol wprowadził do swojej oferty nowy olej przekładniowy, mający zastosowanie w manualnych skrzyniach biegów. Produkt został opracowany do użytku w skrzyniach biegów VW, Audi, Seat i Skoda, ale spełnia również wymagania przekładni Hyundai oraz KIA. Czym charakteryzuje się nowy olej RAVENOL MTF-4 SAE 70W?

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce po 10 miesiącach roku 2022

Rejestracje nowych samochodów osobowych i dostawczych w ostatnich dwóch miesiącach przełamały notowany od dłuższego czasu trend spadkowy. Do wyników sprzedaży z czasów przedpandemicznych wciąż jednak jeszcze bardzo daleko.

DB i Kia dadzą drugie życie zużytym akumulatorom samochodów elektrycznych

Producent samochodów Kia i Deutsche Bahn (DB) nawiązały współpracę w celu zwiększenia żywotności akumulatorów stosowanych w sektorze eletromobilności. Wprowadzone rozwiązanie polega na ponownym wykorzystaniu zużytych baterii litowo-jonowych z pojazdów elektrycznych do stworzenia wydajnych i opłacalnych systemów magazynowania energii dla zielonej energii elektrycznej.