Menu

Ford

Czy przeróbka busa na kampera wymaga modyfikacji zawiesznia? – wywiad z Tomaszem Siemkiem z Bilstein

Podczas pandemii koronawirusa rynek kamperów doświadczył silnego rozkwitu, jako że była to jedna z niewielu dostępnych form podróżowania. Wiele firm wyspecjalizowało się w budowie kamperów na bazie popularnych dostawczaków. Czy pojazdy te poza wyposażeniem kempingowym wymagają modyfikacji zawieszenia?

Nowe produkty do samochodów GM od Hastings

Firma Hastings Manufacturing wprowadziła do oferty nowe referencje pierścieni tłokowych do pojazdów marek Cadillac, GMC, Ford i Chevrolet.

Pracownicy „Wielkiej Trójki z Detroit” rozpoczęli już drugi miesiąc strajku. Jakie skutki ma on dla europejskiej branży motoryzacyjnej?

Przez ostatnie trzy lata firmy z branży motoryzacyjnej przeżyły już więcej kryzysów niż przez ostatnie dekady. Mieliśmy pandemię i całe spektrum konsekwencji z nią związanych jak zerwane łańcuchy dostaw, przestoje czy brak półprzewodników. Mamy wojnę w Ukrainie, która wpływa na koszty i mniejszą konkurencyjność firm z UE w stosunku do dotowanych firm z Chin czy […]

Diagnostyka samochodów jako główna gałąź działalności – wywiad z Adamem Kamińskim

Diagnostyka samochodu to pierwszy etap każdej naprawy. Na stacjach diagnostycznych pracownik może sprawdzić sprawność podstawowych elementów pojazdu, jednak zazwyczaj badania takie ograniczą się do weryfikacji stanu zawieszenia czy hamulców. Z kolei nie każdy mechanik oferuje kompleksową i specjalistyczną diagnostykę przed przystąpieniem do napraw. Adam Kamiński, z którym mieliśmy okazję porozmawiać, prowadzi działalność oferującą wyłącznie diagnostykę […]

Do oferty MOOG trafiły części do najnowszego Forda Focusa

Producent części zawieszenia i układu kierowniczego firma Moog regularnie poszerza swój asortyment. Obecnie wprowadzają do oferty części do najnowszej generacji Fordów Focus.

Ford przedłuża rekomendację olejów znanej marki na kolejne pięć lat

Nowa pięcioletnie porozumienie zawarte pomiędzy Ford Motor Company, a jednym z wiodących europejskich dostawców środków smarnych, firmą Castrol jest przedłużeniem dotychczasowej umowy.

Zdalne aktualizacje oprogramowania samochodów zmienią rynek motoryzacyjny

Aktualnie produkowane samochody posiadają ponad setkę elektronicznych jednostek sterujących (ECU), a prawie każda funkcja jest sterowana lub monitorowana przez oprogramowanie. Czujniki znajdują się w układzie napędowym, gdzie wspomagają kierowcę (ADAS), monitorują skręty i warunki drogowe.

Lipcowe poszerzenie oferty Arnott

Arnott Europe, producent zwieszeń pneumatycznych, wprowadza na rynek osiem kolejnych nowości produktowych: przednie kolumny ze sprężynami do BMW X5/X6 (F15/F16) z VDC, zestaw do konwersji zawieszenia pneumatycznego na tradycyjne do samochodów Lincoln MKZ (CD533) z CCD z lat 2013-2016 oraz czujniki poziomu, czyli tak zwane poziomice do różnych modeli samochodów.

Większy wymiar tylnej części wysprzęglika [FILM]

Podczas wymiany elementów sprzęgieł konieczne jest zwrócenie uwagi na szczególne procedury montażu. Przykładem jest wysprzęglik o numerze 510017710, stosowany w pojazdach grupy Volkswagen i marki Ford. Tego elementu dotyczy film, przygotowany przez specjalistów z firmy Schaeffler.

Eurorepar uzupełnia swoją gamę olejów i wprowadza na rynek olej o klasie lepkości 0W-20

Aby sprostać wymaganiom coraz nowocześniejszych układów napędowych pojazdów, Eurorepar rozszerza swoją ofertę olejów silnikowych (diesel, benzyna, napędy hybrydowe) i olejów do skrzyń biegów przeznaczonych do pojazdów osobowych oraz lekkich dostawczych.