Menu

BMW

Sytuacja z materiałami do produkcji baterii w samochodach elektrycznych – raport T&E

Tesla zajmuje pierwsze miejsce w rankingu producentów samochodów w wyścigu o dostawę baterii, ale ustępuje europejskim producentom samochodów pod względem odpowiedzialnego pozyskiwania surowców.

TEDGUM wprowadza do swojej oferty wiele części do samochodów marki BMW i nie tylko

W październiku firma TEDGUM wprowadziła do oferty sporą dawkę elementów do samochodów marki BMW oraz innych popularnych marek. Poniżej prezentujemy listę nowych części.

Nowy koncept przyjęć serwisowych realizowany przez BMW

BMW Inchcape rozwija w Polsce nowy koncept punktów przyjęć serwisowych, poszerzając dostępność swoich usług. Pierwszy punkt już działa w Varso Place, przy ul. Chmielnej w Warszawie.

Poprawny montaż sprzęgła SAC za pomocą narzędzia 400 0237 10 i blokada transportowa BMW [FILM]

Specjalne narzędzie do sprzęgieł samonastawnych umożliwia bezsiłowy montaż docisku poprzez ściśnięcie sprężyny talerzowej na całym jej obwodzie. Wraz z montażem sprzęgła konieczne jest właściwe wycentrowanie tarczy – za pomocą trzpienia centrującego zawartego w zestawie. Niektóre sprzęgła są zablokowane specjalną blokadą transportową, przez co nie trzeba już ściskać sprężyny talerzowej. Na przykładzie sprzęgła do samochodów BMW […]

Zawieszenia sportowe i gwintowane firmy BILSTEIN dla BMW serii 1, 3 i 5

Samochody BMW słyną z wyjątkowej precyzji prowadzenia i nieprzeciętnej dynamiki. Montaż sportowego zawieszenia, w tym gwintowanego, poprawi prezencję BMW, a także zmniejszy przechyły nadwozia na zakrętach. W efekcie można jeszcze bardziej zwiększyć sportowy potencjał bawarskich modeli. Propozycje takich rozwiązań można znaleźć w ofercie Bilstein, m.in. BILSTEIN B12 czy gwintowane BILSTEIN B16 i BILSTEIN EVO T1 […]

Lipcowe poszerzenie oferty Arnott

Arnott Europe, producent zwieszeń pneumatycznych, wprowadza na rynek osiem kolejnych nowości produktowych: przednie kolumny ze sprężynami do BMW X5/X6 (F15/F16) z VDC, zestaw do konwersji zawieszenia pneumatycznego na tradycyjne do samochodów Lincoln MKZ (CD533) z CCD z lat 2013-2016 oraz czujniki poziomu, czyli tak zwane poziomice do różnych modeli samochodów.

Adapter do podnoszenia elektryków w ofercie firmy Sosnowski

Push Adapter montowany jest na końcach ramion podnośników Herrmann. Po zamontowaniu adapterów Push Adapter, pojazd jest całkowicie odizolowany elektrycznie od konstrukcji podnośnika. Po podniesieniu pojazdu z wykorzystaniem adapterów Push Adapter, mechanik zyskuje nieograniczony dostęp do całego podwozia, np. w celu łatwego montażu/demontażu zespołu baterii trakcyjnych.

Wymiana przepływomierza LMS4 na przykładzie BMW 520d [FILM]

Przepływomierz, czyli czujnik przepływu powietrza, to jeden z podstawowych czujników mających wpływ na regulację pracy silnika. Popularną nazwą tego urządzenia jest również MAF sensor (ang. Mass Air Flow Sensor). W prezentowanym filmiku specjaliści z firmy Motoservice Group prezentują jak wymienić uszkodzony przepływomierz typu LMS4 na przykładzie samochodu BMW 520d. Następnie przeprowadzają również proces adaptacji nowego […]

Złącza do ładowania samochodów elektrycznych – ich typy i właściwości

Do ładowania samochodów elektrycznych na całym świecie używane są różne typy złączy, w zależności od producenta, regionu i sposobu ładowania. Nie ma jednak standardowej wersji, co jest sporą bolączką zarówno dla użytkowników, jak i sprzedawców. W tym artykule omawiamy najbardziej znane złącza według ich zastosowania i właściwości technicznych.