Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
11:58 1.2 PureTech i inne – błędy konstrukcyjne w silnikach. MotoFocus TV. 08:48 Popularny polski dystrybutor części ujawnił wyniki finansowe 21.05 CPA tłumik drgań + REPEXPERT [FILM] 21.05 Różne rodzaje odzieży roboczej w ofercie Mewy 21.05 Moto-Profil z międzynarodowym wyróżnieniem

BMW

Samochody elektryczne – jakie są największe obawy i oczekiwania polskich kierowców?

Polski przedstawiciel globalnej firmy, zajmującej się wynajmem samochodów przeprowadził badanie podejścia do elektromobilności wśród pracowników polskich firm. Obejmowało ono użytkowników aut służbowych, jak i menedżerów zarządzających flotami.

Nowe produkty od Arnott już dostępne na rynku!

Firma Arnott wprowadziła do swojej oferty nowe produkty. W poniższym artykule prezentujemy przegląd dostępnych nowości na aftermarket.

Zaskakujące fakty o rynku samochodów używanych z ubiegłego roku

CarVertical zebrało najciekawsze dane statystyczne wygenerowane na podstawie raportów pobieranych przez klientów w 2023 roku. Wskazują one na pewne zagrożenia, z którymi wciąż muszą liczyć się kupujący, jak też ciekawostki związane z rynkiem samochodów używanych.

W ofercie SKV znalazły się nerki do BMW

SKV wprowadza nerki do BMW, idealne dla Twojego samochodu rodem z Bawarii.

BMW Serii 2 – awarie różnych systemów połączonych z kierownicą

W pojazdach BMW Serii 2 Active Tourer (F45) z lat produkcji 2014 – 2017 mogą wystąpić różne usterki lub nieprawidłowe działanie systemów takich jak tempomat, łopatki zmiany biegów, połączonych z kierownicą wielofunkcyjną.

Hankook zaprezentował wyniki finansowe za 2023 rok

Producent opon, firma Hankook, na podstawie skonsolidowanych wyników finansowych ogłosiła sprzedaż za rok 2023 w wysokości 8 939,6 mld KRW (ok. 6 329,5 mln EUR) oraz zysk operacyjny w wysokości 1 327,9 mld KRW (ok. 940,1 mln EUR).

Ubezpieczenie samochodu elektrycznego – ile kosztuje w Polsce?

Samochody elektryczne wciąż stanowią swego rodzaju niszę w polskim parku samochodowym. Niewiele warsztatów naprawia je, występują też problemy z dostępnością części. Wydawać by się mogło, że taka sytuacja powinna mieć wpływ na wysokie koszty obowiązkowego ubezpieczenia aut elektrycznych. Sprawdziliśmy tę kwestię – wnioski są zaskakujące!

Na rynek trafiły najnowsze klocki hamulcowe od Ferodo

Ferodo rozszerza ofertę wprowadzając klocki hamulcowe quick-to-market do modelu BMW X5 & X6.

Jakie samochody mają najwyższe przebiegi? Królami rankingu marki premium.

Portale ogłoszeniowe pełne są samochodów z podejrzanie niskim przebiegiem. Przeprowadzono w Polsce badania w celu ustalenia średniego przebiegu niektórych marek pojazdów w kraju. Dzięki temu kierowcy zyskali punkt odniesienia i mogą porównać dane ofertowe z danymi statystycznymi. Wykonanie statystyk dla wielu różnych marek było konieczne, ponieważ przebieg nie wiąże się wyłącznie z rocznikiem. Nie jest […]

Sytuacja z materiałami do produkcji baterii w samochodach elektrycznych – raport T&E

Tesla zajmuje pierwsze miejsce w rankingu producentów samochodów w wyścigu o dostawę baterii, ale ustępuje europejskim producentom samochodów pod względem odpowiedzialnego pozyskiwania surowców.