Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM] 17.07 Poszerzona oferta podnośników szyb znanego producenta 17.07 Tesla model Y: woda w kabinie w okolicach nóg pasażera. Co jest przyczyną? 17.07 Aftermarket znów się jednoczy. Pojawił się wspólny cel!

Porsche

Nowe narzędzie do naprawy Porsche w ofercie marki Castex

Firma Castex rozszerza swoje portfolio. Tym razem do oferty wprowadzono zestaw przeznaczony do blokowania i ustawiania rozrządu w silnikach marki Porsche 3,0/3,6.

EV Experience – nowy rekord na zlocie aut elektrycznych

Trzy tysiące odwiedzających wzięło udział w dwudniowym wydarzeniu EV Experience, które odbyło się na Torze Modlin. Zainteresowanie było zatem większe niż w poprzednich edycjach spotkania.

Samochody elektryczne – jakie są największe obawy i oczekiwania polskich kierowców?

Polski przedstawiciel globalnej firmy, zajmującej się wynajmem samochodów przeprowadził badanie podejścia do elektromobilności wśród pracowników polskich firm. Obejmowało ono użytkowników aut służbowych, jak i menedżerów zarządzających flotami.

Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek

Pirelli P Zero R oraz P Zero Trofeo RS zostały wybrane przez Porsche do odświeżonego modelu Taycan i będą jedynymi oponami dostępnymi w wersji Taycan Turbo GT, najbardziej sportowej wersji tej serii.

Zaskakujące fakty o rynku samochodów używanych z ubiegłego roku

CarVertical zebrało najciekawsze dane statystyczne wygenerowane na podstawie raportów pobieranych przez klientów w 2023 roku. Wskazują one na pewne zagrożenia, z którymi wciąż muszą liczyć się kupujący, jak też ciekawostki związane z rynkiem samochodów używanych.

Firma SIDEM odnowiła certyfikat producenta OE

Certyfikat IATF 16949 firmy Sidem potwierdza jej możliwości jako producenta oryginalnego wyposażenia (OEM) dla przemysłu motoryzacyjnego. Sidem opracowuje i produkuje części układu kierowniczego i zawieszenia jako OEM dla takich marek jak Porsche i McLaren. Firma stosuje te same standardy jakości do wszystkich swoich produktów, w tym części samochodowych na rynku wtórnym.

Zakup samochodów marek premium obarczony dużym ryzykiem!

Według oficjalnych danych, producenci samochodów osobowych marek popularnych sprzedali w Polsce w ubiegłym roku 356,8 tys. pojazdów, co oznacza wzrost sprzedaży o 10,2% rok do roku. 2023 rok był również lepszy dla segmentu samochodów osobowych marek premium+, których zarejestrowano 118,3 tys. co przełożyło się na 23,1% wzrost (rok do roku).

Reflektory LED najnowszej generacji zostały opracowane przez HELLA we współpracy z Porsche

Nowoczesne technologie w motoryzacji obejmują każdy element samochodu, od silnika i układu napędowego przez urządzenia zapewniające komfort podróży aż po nowoczesne reflektory LEDowe. Produkt opracowany przez HELLA i Porsche opiera się na technologii Matrix LED.