Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10.01 StachuraSzkolenia – styczeń, luty, marzec 2025 10.01 Dokładniejsze dane o autach z Francji w CARFAXie 10.01 Rozmiary opon – jak czytać oznaczenia? Wielu popełnia jeden błąd. 10.01 Dotykowe ekrany w samochodach – innowacja czy problem? 09.01 Nowe zestawy naprawcze do reflektorów do samochodów kilku niemieckich producentów

Organizacje branżowe

Pozwólmy polskim inżynierom testować

Polska może stać się jednym ze światowych potentatów rozwoju nowych technologii. Krajowe ośrodki badawczo-rozwojowe z powodzeniem rywalizują z wiodącymi centrami R&D w Europie, a największe koncerny samochodowe zlecają polskim firmom prace nad rozwiązaniami, dzięki którym m.in. można ograniczyć liczbę wypadków drogowych. Nasze firmy mogą jednak przegrać wyścig, jeśli przepisy regulujące prowadzenie badań drogowych pozostaną w […]

Zrównoważony rozwój w biznesie – ESG nowym obowiązkiem (webinar)

Kończą się czasy, gdy niektóre firmy poprzez strategie marketingowe tworzyły mylne wrażenie, że dana firma i jej produkty są przyjazne dla środowiska. I bardzo dobrze, że greenwashing jest piętnowany. Odpowiedzialne praktyki biznesowe nie są już jedynie działaniami wizerunkowymi. Firmy stosujące je na co dzień skutecznie pokazują, że da się pogodzić ekspansję z poszanowaniem ludzi i […]

Ogromne zmiany dla polskich firm – elektromobilność zmieni motoryzacyjny rynek wtórny

Trwająca przemiana w elektryfikację w sektorze motoryzacyjnym spowoduje ogromną zmianę na europejskim rynku części zamiennych. Pojazdy w pełni elektryczne (BEV) mają o około 30% mniejsze zapotrzebowanie na części zamienne, a prognozy sprzedaży pojazdów BEV przewidują ich udział w rynku od 53 do 82% w 2030 roku. Takie są wyniki wspólnego badania przeprowadzonego przez Roland Berger […]

Nie ma przyszłości dla aftermarketu, jeśli nie pozyskamy młodych talentów – wywiad z prezesem TEMOT

TEMOT International zrzesza dystrybutorów części zamiennych z całego świata. Jest jedną z największych niezależnych organizacji tego typu, usprawniającą kontakty biznesowe pomiędzy producentami części a ich dystrybutorami. Od niedawna z inicjatywy TEMOTu powołany do życia został projekt Talents4AA. Rozmawiamy z Fotiosem Katsardis, prezesem organizacji TEMOT.

Czy dystrybutorzy nadal mają problemy z dostawami części od producentów?

Zaburzenia globalnych łańcuchów dostaw, będące skutkiem pandemii oraz wojny na Ukrainie rzutują na całą branżę motoryzacyjną. Czy jednak także dystrybutorzy części nadal borykają się z problemami w zakresie dostaw produktów?

Kongres Nowej Mobilności 2022 już we wrześniu

Kongres Nowej Mobilności, czyli III edycja największego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia, poświęconego rozwojowi zeroemisyjnego transportu, odbędzie się już we wrześniu w Łodzi. Czego można spodziewać się po tegorocznej edycji wydarzenia?

Projekt dotyczący stacji kontroli pojazdów trafił do Sejmu

Rządowy projekt zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym, w zakresie badań technicznych pojazdów, trafił do Sejmu. System badań w Polsce zostanie dostosowany do przepisów Unii Europejskiej, a nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu będą ograniczone – zapowiada Ministerstwo Infrastruktury.

Elektryfikacja pojazdów to decyzja już podjęta. Nie ma od niej odwrotu. – wywiad z dyrektorem zarządzającym PSPA

Elektryfikacja pojazdów to trend, którego nie da się już zatrzymać. Unijne decyzje zostały zaakceptowane przez większość producentów samochodów, co oznacza, że już wkrótce zakup nowego auta z silnikiem spalinowym może być utrudniony. Czy nasz kraj jest gotowy na taką rewolucję? Rozmawiamy z Maciejem Mazurem, dyrektorem zarządzającym Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Polskie firmy z branży motoryzacyjnej zaproszone do Gruzji

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Tbilisi we współpracy z Ambasadą RP w Tbilisi planuje organizację Misji Gospodarczej polskich firm z branży motoryzacyjnej do Gruzji w dniach 14-16 września 2022 r.

Problemy z dostawami surowców do produkcji części – co mówią producenci?

Czy problem z niedoborem dostaw ważnych surowców do fabryk motoryzacyjnych nadal jest aktualny? Zapytaliśmy o to producentów części – zarówno tych, dostarczających swoje wyroby na pierwszy montaż (OE), jak i na rynek wtórny (aftermarket – IAM).

Kategoria skupia aktualności dotyczące nadchodzących zmian prawnych pochodzące od związków, stowarzyszeń i organizacji, które zabiegają o właściwe regulacje rynku motoryzacji (np. FIGIEFA – Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych). 

Do najbardziej znanych motoryzacyjnych organizacji branżowych zaliczamy: CLEPA, EGEA, FIGIEFA, PISKP, PZPM, PZPO, SDCM czy PSPA. Pochodzące od nich informacje pozwolą Ci przygotować się na najbliższą przyszłość oraz będą przydatnymi  wskazówkami podczas codziennej pracy w warsztacie samochodowym.