Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
22.11 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 22.11 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 22.11 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 22.11 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Organizacje branżowe

Polska w TOP3 pod względem zatrudnienia w automotive

Co 15. osoba w Unii Europejskiej jest zatrudniona bezpośrednio lub pośrednio w automotive. To ponad 12,7 mln osób – wynika z danych Eurostatu, na które powoduje się ACEA. W latach 2015-2019 zatrudnienie w sektorze rosło. W Polsce w 2019 roku pracę w fabrykach automotive posiadało 224,4 tys. osób, dzięki czemu nasz kraj jest w pierwszej […]

Wielka strata organizacji ACEA – opuści ją duży koncern

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) reprezentuje interesy większości marek samochodowych, obecnych na Starym Kontynencie. Wkrótce może się to jednak zmienić. Deklarację opuszczenia organizacji złożył zrzeszający kilku silnych producentów koncern Stellantis.

Targi Automechanika w tym roku z kilkoma zmianami

Targi Automechanika we Frankfurcie wracają w tym roku w pełnej krasie, lecz z kilkoma ważnymi zmianami. Wystawców i odwiedzających ucieszy powrót do standardowej formuły osobistego spotkania branży. Ubiegłoroczna forma “hybrydowych targów” nie jest obecnie brana pod uwagę.

Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2022 już za nami

Po dwóch latach pandemicznego opóźnienia, konferencja organizowana przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów finalnie doszła do skutku. Czas przerwy nie spowodował jednak, że podstawowe problemy środowiska SKP straciły na aktualności. Nawet hasło konferencji „Nowa dekada – nierozwiązane problemy” zostało pozostawione bez zmian. Przyjrzyjmy się, jakie tematy były poruszane podczas konferencji w Zakopanem.

Benjamin Krieger nowym sekretarzem generalnym CLEPA

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części CLEPA mianowało Benjamina Kriegera nowym sekretarzem generalnym organizacji. Obejmie on nową funkcję 1 września 2022 r.

Czy polska motoryzacja przejedzie przez kamienie milowe?

W aneksie do Krajowego Planu Odbudowy zawarte zostały zobowiązania, których wprowadzenie może wywołać na polskim rynku motoryzacyjnym prawdziwe trzęsienie ziemi – ostrzega Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

Taksonomia, czyli Zielony Ład w praktyce

Kapitał powinien być inwestowany w przedsięwzięcia ekologiczne, a o tym czy dane przedsiębiorstwo może być uznane za przyjazne środowisku ma decydować spełnienie ściśle określonych kryteriów – oto główne cele Taksonomii UE. Toczy się debata nad projektami dyrektyw, które wprowadzą nowe zasady w biznesie. Branża motoryzacyjna postuluje, by uwzględniały utrzymanie konkurencyjności i rentowności przemysłu – informuje […]

Kondycja przemysłu motoryzacyjnego w ocenie CLEPA

Data Digest to najnowsza publikacja międzynarodowej organizacji CLEPA, której głównym zadaniem jest rzucenie światła na kondycję europejskiego przemysłu motoryzacyjnego, przy wykorzystaniu najnowszych faktów i danych. 

Sekretarz generalna Sigrid de Vries odchodzi z CLEPA

Sekretarz generalna Sigrid de Vries odchodzi z Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części CLEPA. Z dniem 31 sierpnia 2022 roku przestanie pełnić dotychczasową funkcję, którą piastuje od 2017 roku, by podjąć się nowego wyzwania, również w branży motoryzacyjnej.

Branża moto pod zielonym toporem

Głosowanie plenarne 7 czerwca w Parlamencie Europejskim, w sprawie norm emisji CO2 dla samochodów osobowych i dostawczych, zapewne przejdzie do historii. Przyszłość silnika spalinowego w Europie zostanie określona właśnie tego dnia. Jak wskazuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM), potrzeby obywateli powinny być brane pod uwagę w odniesieniu do sposobu, w jaki osiągamy mobilność […]

Kategoria skupia aktualności dotyczące nadchodzących zmian prawnych pochodzące od związków, stowarzyszeń i organizacji, które zabiegają o właściwe regulacje rynku motoryzacji (np. FIGIEFA – Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych). 

Do najbardziej znanych motoryzacyjnych organizacji branżowych zaliczamy: CLEPA, EGEA, FIGIEFA, PISKP, PZPM, PZPO, SDCM czy PSPA. Pochodzące od nich informacje pozwolą Ci przygotować się na najbliższą przyszłość oraz będą przydatnymi  wskazówkami podczas codziennej pracy w warsztacie samochodowym.