Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10.01 StachuraSzkolenia – styczeń, luty, marzec 2025 10.01 Dokładniejsze dane o autach z Francji w CARFAXie 10.01 Rozmiary opon – jak czytać oznaczenia? Wielu popełnia jeden błąd. 10.01 Dotykowe ekrany w samochodach – innowacja czy problem? 09.01 Nowe zestawy naprawcze do reflektorów do samochodów kilku niemieckich producentów

Organizacje branżowe

XVII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – najważniejsze dane

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego powrócił do swojej standardowej formuły po trzyletniej przerwie, wymuszającej na organizatorach przenoszenie branżowego spotkania do świata wirtualnego. Uczestnicy wydarzenia, które odbyło się w hotelu SoundGarden w Warszawie, tradycyjnie zostali przywitani dużą dawką informacji na temat rynku części i napraw samochodowych.

XVII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – transmisja online (dzień drugi)

Znaczną część sesji tematycznych trwającego XVII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego można śledzić online. Poniżej znajduje się okno transmisji na żywo z drugiego dnia kongresu.

StepsBridge – nowa inicjatywa stworzona dla producentów i dostawców części

Na światowym rynku pojawiła się nowa inicjatywa współpracy, skierowana do producentów i dostawców części motoryzacyjnych, szukających sposobów dotarcia do potencjalnych klientów.

XVII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – transmisja online (dzień pierwszy)

XVII edycja Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego odbędzie się w formule tradycyjnej, ale znaczną część sesji tematycznych można będzie śledzić także online. Poniżej znajduje się okno transmisji na żywo z pierwszego dnia kongresu.

Nowe ekoobowiązki branży motoryzacyjnej

Raportowanie czynników ESG, w tym liczenie śladu węglowego, a także partycypowanie w kosztach zagospodarowania odpadów przewidziane w projekcie ROP – oto nowe obowiązki, które będzie musiała wziąć na swoje barki branża motoryzacyjna. Kto i na co musi się przygotować – o tym rozmawiać będą eksperci podczas XVII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Motoryzacyjna prognoza długoterminowa

Megatrendy to zjawiska wywołujące zmiany o skali globalnej. Motoryzacja jak mało która branża, podlegać będzie dynamicznym przeobrażeniom, które wpływać będą na wszystkich graczy na rynku – od potentatów po najmniejsze firmy. O megatrendach, czyli o tym czego się spodziewać i na co przygotować, rozmawiać będą eksperci na XVII Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Elektromobilność jedyną drogą? Czas to przemyśleć.

Zaniepokojeni sytuacją na świecie producenci samochodów, producenci części motoryzacyjnych, producenci paliw oraz stowarzyszenia branżowe wzywają do negocjacji trójstronnych w celu pełnego wdrożenia wyników ogólnego podejścia Rady, by umożliwić korzystanie z pojazdów z silnikiem spalania wewnętrznego z wykorzystaniem paliw neutralnych pod względem emisji CO2.

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 2022 – dawna formuła, nowe problemy

Aż trudno uwierzyć, że od ostatniej edycji „szczytu branży motoryzacyjnej” zorganizowanej w formule bezpośredniego spotkania, miną wkrótce trzy lata. Obecne prognozy pozwalają myśleć, że tegoroczne wydarzenie będzie powrotem do tej formuły. Uczestnicy znów spotkają się w hotelu Sound Garden, by wziąć udział w sesjach tematycznych i debatach. Bogatsi o nowe doświadczenia i mierzący się z […]

Koszty ładowania elektryków drastycznie wzrosną, PSPA apeluje do rządu

Limit 2000 kWh rocznego zużycia energii, przewidziany w projekcie Tarczy Solidarnościowej, jest zdecydowanie zbyt niski z perspektywy kierowców ładujących swoje samochody elektryczne w domu. Po przekroczeniu limitu ładowanie samochodu elektrycznego może się okazać nieopłacalne nawet przy obecnych cenach paliwa. PSPA w liście otwartym do rządu apeluje o wdrożenie środków, które będą przeciwdziałały wzrostowi kosztów eksploatacji […]

Kongres w burzliwych czasach

XVII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego będzie wyjątkowy. Branża, która nie zdążyła jeszcze otrząsnąć się po pandemii, musi zmierzyć się z bezprecedensowym kryzysem energetycznym. O przyszłości motoryzacji, zarówno najbliższej jak i nieco dalszej dyskutować będą eksperci i praktycy. Na Kongresie nie tylko warto, ale wręcz trzeba być.  

Kategoria skupia aktualności dotyczące nadchodzących zmian prawnych pochodzące od związków, stowarzyszeń i organizacji, które zabiegają o właściwe regulacje rynku motoryzacji (np. FIGIEFA – Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych). 

Do najbardziej znanych motoryzacyjnych organizacji branżowych zaliczamy: CLEPA, EGEA, FIGIEFA, PISKP, PZPM, PZPO, SDCM czy PSPA. Pochodzące od nich informacje pozwolą Ci przygotować się na najbliższą przyszłość oraz będą przydatnymi  wskazówkami podczas codziennej pracy w warsztacie samochodowym.