Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
16:00 Czy ekologiczny samochód przyszłości zrobiony będzie z konopi? Reintrodukcja marihuany w przemyśle motoryzacyjnym. 15:45 Ważne zmiany w prawie zostały odwołane! Co z podatkiem od aut spalinowych? 14:15 Montaż DKZ w Audi krok po kroku [FILM] 12:06 Jak działają inteligentne pasy bezpieczeństwa? [FILM] 02.07 Wielka Wyprawa Maluchów już na starcie! Wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki.

Organizacje branżowe

Nie ma przyszłości dla aftermarketu, jeśli nie pozyskamy młodych talentów – wywiad z prezesem TEMOT

TEMOT International zrzesza dystrybutorów części zamiennych z całego świata. Jest jedną z największych niezależnych organizacji tego typu, usprawniającą kontakty biznesowe pomiędzy producentami części a ich dystrybutorami. Od niedawna z inicjatywy TEMOTu powołany do życia został projekt Talents4AA. Rozmawiamy z Fotiosem Katsardis, prezesem organizacji TEMOT.

Czy dystrybutorzy nadal mają problemy z dostawami części od producentów?

Zaburzenia globalnych łańcuchów dostaw, będące skutkiem pandemii oraz wojny na Ukrainie rzutują na całą branżę motoryzacyjną. Czy jednak także dystrybutorzy części nadal borykają się z problemami w zakresie dostaw produktów?

Kongres Nowej Mobilności 2022 już we wrześniu

Kongres Nowej Mobilności, czyli III edycja największego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia, poświęconego rozwojowi zeroemisyjnego transportu, odbędzie się już we wrześniu w Łodzi. Czego można spodziewać się po tegorocznej edycji wydarzenia?

Projekt dotyczący stacji kontroli pojazdów trafił do Sejmu

Rządowy projekt zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym, w zakresie badań technicznych pojazdów, trafił do Sejmu. System badań w Polsce zostanie dostosowany do przepisów Unii Europejskiej, a nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu będą ograniczone – zapowiada Ministerstwo Infrastruktury.

Elektryfikacja pojazdów to decyzja już podjęta. Nie ma od niej odwrotu. – wywiad z dyrektorem zarządzającym PSPA

Elektryfikacja pojazdów to trend, którego nie da się już zatrzymać. Unijne decyzje zostały zaakceptowane przez większość producentów samochodów, co oznacza, że już wkrótce zakup nowego auta z silnikiem spalinowym może być utrudniony. Czy nasz kraj jest gotowy na taką rewolucję? Rozmawiamy z Maciejem Mazurem, dyrektorem zarządzającym Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Polskie firmy z branży motoryzacyjnej zaproszone do Gruzji

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Tbilisi we współpracy z Ambasadą RP w Tbilisi planuje organizację Misji Gospodarczej polskich firm z branży motoryzacyjnej do Gruzji w dniach 14-16 września 2022 r.

Problemy z dostawami surowców do produkcji części – co mówią producenci?

Czy problem z niedoborem dostaw ważnych surowców do fabryk motoryzacyjnych nadal jest aktualny? Zapytaliśmy o to producentów części – zarówno tych, dostarczających swoje wyroby na pierwszy montaż (OE), jak i na rynek wtórny (aftermarket – IAM).

Branża motoryzacyjna po pierwszym półroczu 2022 – RAPORT

„Motoryzacja w czasach wojny” to tytuł nowego raportu, zawierającego wnioski z badań, przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Santander Bank Polska we współpracy z MotoFocus.pl. Działania zbrojne za naszą wschodnią granicą są nieustannie kontekstem funkcjonowania gospodarek państw europejskich, w tym branży motoryzacyjnej. Raport uwzględnia aktualną kondycję producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych, a […]

Sprzedaż opon w pierwszym półroczu 2022

Pierwszy kwartał roku na rynku opon okazał się zaskakująco obfitujący we wzrosty. Jak wyglądała sytuacja w kolejnych trzech miesiącach? PZPO przygotował podsumowanie.

Kiedy auta zeroemisyjne zastąpią spalinowe w Polsce? W obecnym tempie za 2100 lat!

W tej chwili w Polsce samochody z napędem w pełni elektrycznym (BEV) stanowią tylko ok. 2,7 proc. wszystkich pojazdów. To czterokrotnie mniej niż średnia w Unii Europejskiej. Jeżeli tempo rejestracji aut typu BEV nie przyspieszy, wszystkie pojazdy na naszych drogach będą zeroemisyjne za ok. 2100 lat.

Kategoria skupia aktualności dotyczące nadchodzących zmian prawnych pochodzące od związków, stowarzyszeń i organizacji, które zabiegają o właściwe regulacje rynku motoryzacji (np. FIGIEFA – Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych). 

Do najbardziej znanych motoryzacyjnych organizacji branżowych zaliczamy: CLEPA, EGEA, FIGIEFA, PISKP, PZPM, PZPO, SDCM czy PSPA. Pochodzące od nich informacje pozwolą Ci przygotować się na najbliższą przyszłość oraz będą przydatnymi  wskazówkami podczas codziennej pracy w warsztacie samochodowym.