Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:10 “Mój Elektryk 2.0” już niebawem. Co się zmieni? 25.12 Alfa e-Parts poszerza ofertę o nowe produkty i przekracza 6500 pozycji w katalogu 24.12 Rynek samochodów elektrycznych w Polsce: szanse i wyzwania dla dealerów 24.12 “Kodeks Dobrej Komunikacji”: nowy pomysł marki FORVIA. To odpowiedź na zmiany na rynku pracy. 24.12 Niemiecka Nagroda Przyszłości dla twórców rewolucyjnej technologii Digital Light

Organizacje branżowe

Kto został nowym prezesem Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów?

Rada Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów wybrała nowego prezesa. Na prestiżowym stanowisku zasiądzie kobieta z wieloletnim doświadczeniem w branży. 

Europejska motoryzacja w kryzysie? Zwolnienia i utrata inwestycji.

Dane przedstawione ostatnio przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych (CLEPA) nie pozostawiają złudzeń – sytuacja europejskiej motoryzacji jest alarmująca. Inwestycje zagraniczne omijają Europę, a firmy na Starym Kontynencie zmuszone są ciąć zatrudnienie. Liczba zwolnień w ciągu ostatnich 5 lat przewyższa liczbę nowych miejsc pracy o ponad 60 000.

XVIII Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2024 – zapowiedź

Tradycyjnie pod koniec maja odbędzie się kolejna edycja konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów”. Konferencja organizowana jest przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). Wydarzenie ponownie odbędzie się w Zakopanem.

Parlament Europejski przyjął ogólnoeuropejską Klauzulę Napraw. Co się z tym wiąże?

Nadszedł czas zmian na rynku części zamiennych. Podczas sesji plenarnej w Strasburgu Parlament Europejski przyjął tzw. Klauzulę Napraw. Z czym wiąże się ten fakt dla kierowców i warsztatów?

Regulacje ekologiczne muszą być sprawiedliwe – konferencja CLEPA Aftermarket 2024 już za nami

Motoryzacyjny rynek części zamiennych w Europie stoi w obliczu transformacji kształtowanej przez politykę zrównoważonego rozwoju, postęp technologiczny i zmieniające się ramy regulacyjne. W odbywającej się tuż przed nadchodzącymi wyborami europejskimi 15. edycji konferencji CLEPA Aftermarket Conference wzięło udział liczne grono decydentów, specjalistów i twórców trendów, którzy przedstawili spostrzeżenia i strategiczne wytyczne dotyczące bardziej konkurencyjnego ekosystemu […]

Marcin Barankiewicz odchodzi z PISKP. Zostanie Sekretarzem Generalnym międzynarodowej organizacji.

Od początku kwietnia 2024 r., pracę Europejskiego Stowarzyszenia Wyposażenia Warsztatów (EGEA) oraz jego 11 stowarzyszeń członkowskich będzie koordynował Polak. Funkcję Sekretarza Generalnego EGEA obejmie Marcin Barankiewicz, dotychczasowy prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP).

Zrównoważony rozwój głównym tematem konferencji CLEPA AMCON – wywiad z Louise Wohrne z MEKO

“Cyfrowe i zrównoważone rozwiązania dla konkurencyjnego rynku wtórnego” to temat główny tegorocznej konferencji CLEPA AMCON 2024, która rozpocznie się już 20 marca w Brukseli. Jakie treści będą omawiane przez międzynarodowe grono ekspertów? Rąbka tajemnicy uchyliła Loise Wohrne z firmy MEKO, piastującej stanowisko kierownika ds. zrównoważonego rozwoju.

Przemysł, handel i usługi w motoryzacji – podsumowanie 2023 r. RAPORT.

Najnowszy raport dotyczący kondycji producentów i dystrybutorów części, a także warsztatów samochodowych jest już dostępny. Zostały w nim podsumowane dane zebrane dotyczące 2023 r. Raport został przygotowany przez MotoFocus.pl we współpracy ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, Santander Bank Polska i Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

Cyfrowe i zrównoważone rozwiązania dla konkurencyjnego rynku – zapowiedź konferencji CLEPA Aftermarket 2024

Ubiegłoroczna edycja konferencji CLEPA Aftermarket dotyczyła dostępu do danych zbieranych i przetwarzanych przez pojazdy. Tym razem więcej uwagi zostanie poświęcone rozwiązaniom, które mają zapewnić wtórnemu rynkowi motoryzacyjnemu konkurencyjność względem oferty i działań producentów pojazdów.

Pierwsza elektryczna zadyszka? UE wyprodukuje mniej elektryków niż zakładano.

W 2024 r. kraje UE mają zamiar wyprodukować łącznie 2,6 mln pojazdów elektrycznych, co oznacza wzrost o 35% w porównaniu z rokiem poprzednim. Jest on jednak niższy od wcześniejszych szacunków. Wstępne prognozy z 2021 r. przewidywały, że UE wyprodukuje ponad trzy miliony pojazdów elektrycznych.

Kategoria skupia aktualności dotyczące nadchodzących zmian prawnych pochodzące od związków, stowarzyszeń i organizacji, które zabiegają o właściwe regulacje rynku motoryzacji (np. FIGIEFA – Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych). 

Do najbardziej znanych motoryzacyjnych organizacji branżowych zaliczamy: CLEPA, EGEA, FIGIEFA, PISKP, PZPM, PZPO, SDCM czy PSPA. Pochodzące od nich informacje pozwolą Ci przygotować się na najbliższą przyszłość oraz będą przydatnymi  wskazówkami podczas codziennej pracy w warsztacie samochodowym.