Cyfrowe i zrównoważone rozwiązania dla konkurencyjnego rynku – zapowiedź konferencji CLEPA Aftermarket 2024

23 lutego 2024, 14:59

Ubiegłoroczna edycja konferencji CLEPA Aftermarket dotyczyła dostępu do danych zbieranych i przetwarzanych przez pojazdy. Tym razem więcej uwagi zostanie poświęcone rozwiązaniom, które mają zapewnić wtórnemu rynkowi motoryzacyjnemu konkurencyjność względem oferty i działań producentów pojazdów.

Dyskusje o przyszłości rynku, czyli CLEPA Aftermarket 2024

Coraz większy nacisk na politykę zrównoważonego rozwoju, ewolucję technologii oraz zmieniający się krajobraz polityczny i gospodarczy – wszystko to stanowi znaczące wyzwania, do których musi dostosować się rynek części zamiennych w motoryzacji.

CLEPA to Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Samochodowych (ang. European Association of Automotive Suppliers). Misją organizacji jest integracja środowiska motoryzacyjnego, związanego z rynkiem części i napraw oraz dbanie o jego wspólne cele. CLEPA reprezentuje ponad 120 dostawców części, systemów i innych rozwiązań technologicznych z branży motoryzacyjnej. W jej kręgach swoje reprezentacje ma 20 stowarzyszeń krajowych, a także inne organizacje europejskie.

Zbliżająca się konferencja to flagowy event CLEPA, a zarazem jedno z najważniejszych w bieżącym roku wydarzeń w branży. Odbędzie się ono tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, co może mieć swoje znaczenie. Na konferencję zaproszono decydentów, specjalistów i twórców trendów, którzy zapewnią wgląd w najbliższą przyszłość i przekażą strategiczne wskazówki firmom z sektora części i napraw samochodowych, dążącym do stworzenia bardziej ekologicznego ekosystemu mobilności przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej konkurencyjności.

Zdjęcie z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.

Program wydarzenia

Konferencja rozpocznie się w godzinach popołudniowych 20 marca przedstawieniem gości oraz prelegentów i uroczystą kolacją. Kolejny dzień będzie przeznaczony już na sesje tematyczne i dyskusje. Pierwszy panel będzie dotyczył otoczenia legislacyjnego branży i prognoz dotyczących rynkowych perspektyw. Kolejna sesja, prowadzona przez przedstawiciela agencji S&P Global, poświęcona zostanie trendom wpływającym na europejski rynek części zamiennych.

Ważnym elementem konferencji będzie dyskusja, której tematem będzie nadchodząca ewolucja techniczna. Branżowi analitycy, biorący w niej udział spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie: “Jak utrzymać równe szanse w zakresie napraw pojazdów?”.

Louise Wohrne z organizacji FAAS poprowadzi sesję tematyczną dotyczącą przyszłości aftermarketu, która powinna być ekologiczna, ale i zarazem odpowiedzialna względem uczestników rynku.

New Automotive Aftermarket Generation (NAAG) to grupa młodych profesjonalistów z branży pracujących pod patronatem organizacji AAMPACT. Ideą NAAG jest stworzenie platformy współpracy dla nowego pokolenia profesjonalistów z branży motoryzacyjnej, umożliwiającej im stawienie czoła wyzwaniom dnia dzisiejszego i kształtowanie przyszłości branży. Reprezentantką NAAG na konferencji CLEPA będzie Mariam Lochoshvili.

Tematem, którego nie może dziś ignorować rynek motoryzacyjny jest rozwój sztucznej inteligencji i jej zastosowanie w mobilności (w tym na rynku wtórnym motoryzacji). W czasie konferencji odbędą się aż cztery sesje tematyczne, dotyczące tego zagadnienia.

Inne tematy, które zostaną poruszone podczas wydarzenia to m.in.: skuteczność obowiązujących przepisów, dotyczących napraw i konserwacji pojazdów, przygotowanie rynku na ekspansję samochodów elektrycznych czy bezpieczne uwierzytelnianie produktów.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Konferencja CLEPA Aftermarket 2024 odbędzie się w dniach 20-21 marca 2024 r. w Brukseli. Aby wziąć w niej udział, należy uprzednio zarejestrować się tutaj: https://express.converia.de/frontend/index.php?sub=1289

Oficjalny hashtag wydarzenia to #AMCON2024. Warto śledzić kanały organizacji CLEPA w mediach społecznościowych, aby otrzymywać więcej aktualnych informacji na temat CLEPA Aftermarket Conference 2024.

Grupa medialna MotoFocus jest patronem medialnym konferencji CLEPA.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!