Targi ProfiAuto Show 2016 – relacja

6 czerwca 2016, 15:25

Prawdopodobnie największe w tym roku targi branży „automotive aftermarket” – ProfiAuto Show przeszły do historii. Imprezę bez wątpienia trzeba zaliczyć do udanych – organizatorom sprzyjała piękna pogoda, dzięki czemu przygotowane atrakcje przyciągnęły tłumy. Osoby zainteresowane zwiedzaniem stoisk wystawców cieszyły się komfortem klimatyzowanej hali wystawowej.

Targi już po raz drugi odbyły się w nowej hali wystawowej, zlokalizowanej w pobliżu Katowickiego Spodka. Łącznie można było obejrzeć około 140 stoisk firm związanych z branżą motoryzacyjną, m.in.: producentów części motoryzacyjnych, akcesoriów i wyposażenia warsztatów oraz dealerów samochodowych. Dane na temat frekwencji organizator prawdopodobnie udostępni wkrótce. Z pewnością jednak była ona wysoka, także za sprawą aplikacji targowej. Każdy, kto ją pobrał, mógł kupić taniej bilet. Aplikacja pomagała odnaleźć poszukiwane stoiska, zawierała program atrakcji targów i szkoleń oraz inne funkcje.

Wiele motoryzacyjnych atrakcji odbyło się na terenie Katowickiego Spodka. Pokazy taneczne umilały czas, zwiedzającym stoiska wystawców.

Na zewnątrz można było obejrzeć liczne pokazy. Na nas duże wrażenie zrobiły popisy kaskaderów, którzy m.in. niszczyli samochody:

 

Goście targów mogli, poza zwiedzaniem stoisk, wziąć udział w szkoleniach. Część z nich odbyła się w punktach wystawców, część w oddzielnych salach.

Organizator – firma ProfiAuto – przedstawiła gościom założenia swojej nowej koncepcji warsztatowej ProfiAuto Serwis. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu, w którym mechanicy zgłaszali własne oczekiwania wobec projektu. Swoją premierę miało także nowe rozwiązanie diagnostyczne ProfiAuto, wykorzystujące telematykę. Więcej o tym urządzeniu, napiszemy już wkrótce.

Pierwszego dnia targów, przeprowadziliśmy relację online z części wystawowej targów ProfiAuto. W linkowanych poniżej artykułach, prezentujemy bardziej dokładny przegląd wybranych stoisk. Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania.     

ATE bilstein group Bosch
Borg Warner/Wahler Brembo Complex Automotive
Corteco Dello DENSO
Delphi Elring FAE
Federal Mogul Filtron Fischer Automotive One
Fuchs Oil FTE Automotive Gates
JANMOR Liqui-Moly Magneti Marelli
MANN-FILTER Monroe Nissens
NRF NTN-SNR OSRAM
Philips Purflux Ravenol
Grupa Schaeffler SHELL SKF
Tedgum Total TRW
VARTA Valeo Victor Reinz
 
Vierol (Vemo/Vaico) ZF  

 

LISTA STOISK JEST WCIĄŻ AKTUALIZOWANA

 

Targi ProfiAuto Show 2016 odbyły się w dniach 4-5 czerwca w Katowicach.

Dowiedz się więcej

Targi ProfiAuto Show 2016 – relacja online
Targi ProfiAuto Show 2016 – relacja online

Interesujesz się rynkiem motoryzacyjnym, ale nie możesz pozwolić sobie na weekendowy wyjazd na targi ProfiAuto Show? Śledź naszą relację online, przez całą sobotę, prosto z Katowic! Od sobotniego poranka, aż do wieczora (4 czerwca) na bieżąco będziemy informować o najciekawszych wydarzeniach i atrakcjach targów. Od momentu rozpoczęcia relacji artykuł będzie aktualizowany na bieżąco*. Wystarczy pozostawić […]

Najpiękniejsze hostessy targów ProfiAuto Show 2016
Najpiękniejsze hostessy targów ProfiAuto Show 2016

Stoiska wystawców targów ProfiAuto Show przykuwały uwagę nie tylko za sprawą nowości produktowych. Jak zwykle w takich sytuacjach, prym wiodły piękne panie, promujące ofertę firm z branży. Która z nich zasługuje na miano najpiękniejszej? Sami oceńcie. Niestety nie jesteśmy w stanie zaprezentować wszystkich pań, które promowały stoiska wystawców. Wstępnej selekcji zdjęć dokonaliśmy w redakcji. Kolejność […]

ProfiAuto Show 2016 – relacja wideo
ProfiAuto Show 2016 – relacja wideo

Organizator ProfiAuto Show 2016 przygotował relację wideo, w której można zobaczyć co działo się na tegorocznych targach. Emocje po tegorocznym ProfiAuto Show jeszcze do końca nie opadły, a już otrzymaliśmy relację wideo. W krótkim, jednominutowym, filmie udało się zawrzeć najważniejsze wydarzenia i niemal wszystkich wystawców tegorocznej imprezy. Miłego oglądania.