Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
22.11 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 22.11 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 22.11 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 22.11 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Organizacje branżowe

Moto-Profil aktywny na rzecz niezależnego rynku

Moto-Profil kontynuuje swoją obecność w radzie nadzorczej Temot International oraz zaangażowanie w prace wszystkich grup roboczych tego stowarzyszenia. Oprócz tego, przedstawiciel spółki dołączył do zarządu Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

Trzeci stan wspólnym głosem

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM od początku swojej działalności reprezentowało interesy niezależnych warsztatów. Teraz jednak ta reprezentacja będzie miała bardziej zinstytucjonalizowany charakter. Do SDCM dołączyły bowiem duże sieci warsztatów samochodowych, tworząc własną sekcję.

Jedna szkoda, trzy punkty widzenia

W pierwszej połowie roku rynek motoryzacyjny zelektryzowała wiadomość o możliwym końcu napraw bezgotówkowych. Wszystko za sprawą senackiego projektu ustawy regulującej rynek kancelarii odszkodowawczych, w którym rykoszetem uderzono w warsztaty i pośrednio w kierowców. Wprowadzenie zakazu cesji wierzytelności w życie znacznie skomplikowałoby i tak trudny rynek likwidacji szkód komunikacyjnych. I choć temat ucichł, zagrożenie nie minęło, […]

Bezpieczeństwo z drugiej ręki

W Polsce nie wolno montować używanych części mających wpływ na bezpieczeństwo. Można za to nimi swobodnie handlować, co sprawia, że przepis ten jest praktycznie martwy. Igranie z bezpieczeństwem na drogach trwa więc dalej w najlepsze – alarmuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

Polska Platforma Porozumienia w skrócie SDCM

W Polsce ciągle toczą się spory i dyskusje w kwestiach przemysłu i rynku motoryzacyjnego. Wiadomo, gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Oczywiście zdarzają się wyjątki, miejsca gdzie takie sytuacje nie występują, a zamiast burzliwych rozmów toczą się merytoryczne dyskusje w duchu porozumienia, mające na celu dobro wszystkich zebranych. Jednym z takich miejsc jest forum, jakie […]

Poszukiwany, poszukiwana… Motoryzacja: brak rąk do pracy czy może kompetencji?

Postęp technologiczny rewolucjonizuje sposób, w jaki żyjemy, uczymy się i pracujemy. Cyfrowe i inne kluczowe technologie kształtują na nowo nie tylko przemysł, ale i szeroko pojętą gospodarkę światową. Daje to ogromne możliwości, ale wymaga także zdolnych do adaptacji osób. W wielu branżach jest to mniej lub bardziej istotne, ale w motoryzacji wydaje się być kluczowe.

Co połączy samochody? Na dwoje babka wróżyła.

W Europie trwa właśnie batalia legislacyjna nad tym jaka technologia pozwoli samochodom komunikować się ze sobą oraz z infrastrukturą. Taka komunikacja usprawni ruch i wzmocni bezpieczeństwo na drogach. W grę wchodzą dwa standardy dwóch przeciwnych grup interesariuszy i oczywiście … wielkie pieniądze.

Barometr rynku: wypełnij krótką ankietę i odbierz raport

Odpowiedz na kilka pytań o pierwszy kwartał bieżącego roku w Twoim warsztacie. Jeżeli zechcesz, po zakończeniu badania otrzymasz mailowo podsumowanie wyników ankiety.

Nowy olej BIZOL

BIZOL Technology 5W-20 ECO to nowy olej silnikowy o niskiej lepkości wykonany z użyciem olejów bazowych technologii syntetycznej HC i dodatków.

Kasy fiskalne online – Rzecznik Przedsiębiorców ma uwagi

W związku z wprowadzonymi niedawno zmianami w ustawie o VAT i prawie o miarach, warsztaty naprawcze oraz wulkanizacyjne będą musiały wdrożyć nowe kasy fiskalne od 1 stycznia 2020 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zabiega o to, by nowe przepisy były wprowadzane w jak najmniej uciążliwy dla firm sposób.

Kategoria skupia aktualności dotyczące nadchodzących zmian prawnych pochodzące od związków, stowarzyszeń i organizacji, które zabiegają o właściwe regulacje rynku motoryzacji (np. FIGIEFA – Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych). 

Do najbardziej znanych motoryzacyjnych organizacji branżowych zaliczamy: CLEPA, EGEA, FIGIEFA, PISKP, PZPM, PZPO, SDCM czy PSPA. Pochodzące od nich informacje pozwolą Ci przygotować się na najbliższą przyszłość oraz będą przydatnymi  wskazówkami podczas codziennej pracy w warsztacie samochodowym.