Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
26.11 Samoobsługowe złomowiska – potencjał recyklingu niewykorzystany w Europie 26.11 Konkurs Hella: wyniki 26.11 MotoFocus TV: Czy diesel to przeszłość? Polski producent ma inne zdanie. 26.11 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 25.11 Europa jako technologiczny, suwerenny lider w branży motoryzacyjnej. Czy to możliwe?

Części silnikowe

Zużyte pierścienie tłokowe – objawy awarii

Pierścienie tłokowe to drobny, ale bardzo ważny element wyposażenia każdego silnika spalinowego (wysokoprężnego i benzynowego). Objawy awarii zużytych pierścieni tłokowych najczęściej pojawiają się w samochodach z dużymi przebiegami, przekraczającymi 250 – 350 tys. kilometrów. Objawy świadczące o zużyciu pierścieni tłokowych można też zaobserwować w znacznie młodszych autach, które były niewłaściwie serwisowane (zły olej silnikowy) albo […]

Uszczelka pod głowicą. Jak diagnozować? Jakie objawy powinny wzbudzić czujność?

Uszkodzona uszczelka pod głowicą prędzej lub później doprowadzi do poważnych awarii jednostki napędowej i układów towarzyszących. Niektóre z objawów, które sugerują uszkodzenie UPG, są zauważalne na pierwszy rzut oka. Są też jednak takie, które zaobserwować można wyłącznie specjalistycznymi narzędziami. Czy wiesz wszystko o diagnostyce uszczelki głowicy cylindrów?

Nowe dwuczęściowe tarcze hamulcowe do modeli BMW oraz Mercedesa

W ofercie firmy Meyle pojawiły się dwuczęściowe tarcze hamulcowe do popularnych modeli marek BMW i Mercedes. Nowe tarcze cechują się typowymi cechami produktu OE jak m.in. dokładność spasowania, mała głębokość wciskania i obniżona masa przekładająca się na oszczędniejsze zużycie paliwa. Nowe tarcze hamulcowe to produkt z linii Meyle PD – oferują wysoką skuteczność działania, komfort […]

Zmiana pierścienia czujnika wału, sprzęgło przeciążeniowe ITL [FILM]

W kole dwumasowym stosowanym w silnikach do Forda Transita 2.4 litra zastosowano nowy wieniec czujnika położenia wału oraz sprzęgło przeciążeniowe. Film przygotowany przez firmę Schaeffler prezentuje szczegóły nowych rozwiązań.

Hamulec pneumatyczny

W miarę, jak samochody przybierały na rozmiarach, stało się konieczne wprowadzenie ulepszeń do układu hamulcowego. Z pomocą przyszedł wynalazek z 1869 r., który pierwotnie miał służyć jako hamulec wagonów kolejowych. Ostatecznie okazał się on tak skuteczny na drodze, że od tamtej pory jest powszechnie stosowany w samochodach ciężarowych.

Nowoczesny samochód nie istnieje bez czujnika Halla

To malutkie pudełeczko w komorze silnika, o którego istnieniu większość kierowców nie ma pojęcia, choć bez niego samochód nawet nie ruszy. Mowa tu o czujniku Halla, który uprościł i ułatwił wiele rzeczy w dziedzinie technologii, a którego obecność zauważamy dopiero wtedy, gdy przestanie działać.

Coś lepszego niż silnik Otta

Możliwości rozwoju silników spalinowych zajmują inżynierów od stulecia i stale przybywa zarówno udanych, jak i mniej udanych innowacji, które niekiedy wywierają duży wpływ na cały rynek motoryzacyjny. Byli i nadal są specjaliści, którzy odrzucają cykl Otta i Diesla i nie traktują ich jako świętości, a szukają innych rozwiązań. Tak narodził się m.in. silnik spalinowy z […]

Nowy dodatek do paliwa w ofercie Liqui Moly

Fuel Protect Diesel (nr 21649) to nowość w ofercie Liqui Moly. Jest to dodatek do oleju napędowego, który wiąże i usuwa wodę z układu paliwowego.

Regeneracja alternatora – na czym polega i ile kosztuje?

Regeneracja alternatora polega na sprawdzeniu, które podzespoły tego urządzenia uległy awarii i wymianie zużytych elementów. W tym celu należy rozłożyć alternator na części, co wydłuża i komplikuje proces naprawy samochodu w stosunku do wymiany całego alternatora na nowy. Jak przebiega naprawa alternatorów i czy jest opłacalna?

Bez względu na to, czy mówimy o samochodzie spalinowym czy elektrycznym, silnik jest jego najważniejszym podzespołem, umożliwiającym poruszanie się i funkcjonowanie układów współpracujących. Części silnikowe takie jak cylindry, tłoki, zawory, pierścienie czy uszczelnienia to niezwykle często poszukiwane podzespoły na wtórnym rynku motoryzacyjnym. Na szczęście oferta części silnikowych jest szeroka, gdyż są one dostarczane przez wielu producentów. Dobór odpowiednich elementów oraz zapoznanie się z ich ofertą i jakością ułatwią powyższe artykuły. Można wśród nich znaleźć także porady techniczne, dotyczące napraw.