Po co aż 8 biegów? Zobacz jak działa automatyczna skrzynia ZF. [Film]

, 5 grudnia 2016, 9:51

Firma ZF słynie z produkcji automatycznych skrzyń biegów w układzie klasycznym. Przekładnia 8HP weszła na rynek kilka lat temu i jest coraz bardziej znana na rynku warsztatowym. Film pokazuje zasadę jej działania.

Przekładnie ośmiobiegowe ZF od momentu rynkowego debiutu trafiały do samochodów klasy premium. Ze względu na duży import kilkuletnich samochodów, po Polsce jeździ coraz więcej aut wyposażonych w tę przekładnię.

Komfort jazdy i oszczędnośc paliwa oferowane przez tę skrzynię idą w parze z zastosowaniem wielu podzespołów, które potencjalnie mogą ulegać zużyciu. Właśnie dlatego warsztaty zajmujące się obsługą skrzyń biegów, powinny zapoznać się z zasadą działania przekładni. Umożliwia to poniższy film:

Nowsza od prezentowanej na filmie wersja przekładni 8HP była pokazywana m.in. na polskich targach ProfiAuto. ZF na swoim stoisku zaprezentowało wówczas także skrzynię dziewięciobiegową, dostępną np. w Fiacie 500X. Specjaliści marki podkreślają jednak, że optymalne z konstrukcyjnego punktu widzenia byłoby zastosowanie dziesięciu biegów. Większa liczba raczej nie wchodzi w grę ze względu na konieczność instalowania zbyt dużej liczby elementów przełączających (sprzęgła, hamulce itp.).

Dowiedz się więcej

Chłopak wymienia uszczelkę pod głowicą na parkingu! [Film]
Chłopak wymienia uszczelkę pod głowicą na parkingu! [Film]

Dla tego amatora tuningu taka awaria jak przepalona uszczelka pod głowicą to najwyraźniej chleb powszedni. Po stwierdzeniu usterki w czasie zlotu, wyjął narzędzia i rozpoczął naprawę. Na parkingu… Zlot pojazdów tuningowanych, pokaz mocy silników i nagle… kłąb białego dymu. Uszczelka pod głowicą. Obrazek dość popularny i raczej niezbyt zaskakujący w środowisku miłośników tuningu. To, co […]

Diesel musi kopcić? Jak myślisz, co dolega temu BMW? [Film]
Diesel musi kopcić? Jak myślisz, co dolega temu BMW? [Film]

Biały dym wydobywający się z rury wydechowej w takiej ilości musi świadczyć o poważnej usterce. Jak sądzicie, co przytrafiło się temu BMW? Dwulitrowy diesel w tym BMW serii 1 pracuje tak, jakby za chwilę miał wyzionąć ducha. Wygląda na to, że klient warsztatu jest kolejną ofiarą handlarzy, oferujących auta sprowadzane z Niemiec w "super-stanie". Jak […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!