Targi ProfiAuto Show 2016: ZF

, 6 czerwca 2016, 15:16

Firma ZF po raz pierwszy na polskich targach pokazała przekrój automatycznej, ośmiobiegowej skrzyni biegów.

W porównaniu do poprzednich konstrukcji, ośmiobiegowy automat ZF wyróżnia się lepszą kulturą pracy, a także przyczynia się do obniżenia spalania. Osiągnięty czas przełączania pomiędzy kolejnymi biegami to mniej niż 250 milisekund. Operacja może być więc w ogóle nie wyczuwalna dla człowieka.

Komfort pracy skrzynia zawdzięcza konwerterom hydrokinetycznym, wyposażonym w tłumiki drgań. Ośmiobiegowe automaty ZF montowane są obecnie w najdroższych modelach Audi i BMW.

Czy osiem biegów to już maksymalna liczba? Nie. ZF na swoim stoisku zaprezentowało także skrzynię dziewięciobiegową, dostępną np. w Fiacie 500X. Specjaliści marki podkreślają jednak, że optymalne z konstrukcyjnego punktu widzenia byłoby zastosowanie dziesięciu biegów. Większa liczba raczej nie wchodzi w grę ze względu na konieczność instalowania zbyt dużej liczby elementów przełączających (sprzęgła, hamulce itp.).

Dowiedz się więcej

Jak skutecznie diagnozować i naprawiać amortyzatory?
Jak skutecznie diagnozować i naprawiać amortyzatory?

Amortyzatory to – podobnie jak opony i hamulce – części, których żywotność w dużej mierze zależy od sposobu prowadzenia pojazdu i warunków eksploatacji. Ich prawidłowe działanie wiąże się z koniecznością wyjątkowo starannej obsługi – montażu, demontażu i konserwacji. W poniższym artykule, eksperci firmy ZF Friedrichshafen AG związani z marką SACHS przedstawiają różne rodzaje usterek amortyzatorów, […]

ZF połączy swoje oddziały aftermarketowe
ZF połączy swoje oddziały aftermarketowe

ZF Friedrichshafen AG podejmuje kolejny kluczowy krok w integracji spółki TRW Automotive poprzez połączenie dwóch oddziałów aftermarketowych – ZF Services i TRW Aftermarket. ZF Services i TRW Aftermarket rozpoczną działanie jako wspólny oddział 1 stycznia 2017 roku. Koncern w nowej strukturze będzie zatrudniać około 8 tys. pracowników na całym świecie, a jego roczna sprzedaż wyniesie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!