Castrol partnerem konkursu na najlepszy warsztat w Polsce

, 28 września 2015, 10:54

Badania pokazują, że kierowcy oczekują od warsztatu niezależnego nie tylko niskich cen. Liczy się też wykwalifikowany personel, odpowiednie podejście do klienta i standard obsługi. By wyłonić najlepsze placówki w Polsce, Castrol został wyłącznym partnerem konkursu Warsztat Roku 2015.

To największa tego typu inicjatywa w kraju, wspierana także przez producentów części samochodowych, dystrybutorów i sieci warsztatowe. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM i firma Partslife, która podobne przedsięwzięcie od lat prowadzi w Niemczech.

W rywalizacji, która rozpocznie się we wrześniu, mogą wziąć udział wszystkie warsztaty niezależne. Jury, złożone z przedstawicieli mediów, firm doradczych i badawczych oraz pilota rajdowego będzie brało pod uwagę takie kryteria, jak np. wyposażenie i wygląd warsztatu, poziom obsługi, kwalifikacje personelu. Laureatów poznamy 3 grudnia podczas 10. Konferencji Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego.

Celem konkursu jest nie tylko wyłonienie najlepszych warsztatów niezależnych w Polsce, lecz także podniesienie poziomu obsługi. To właśnie serwisy niezależne obsługują lwią część parku samochodowego w naszym kraju. A jest co naprawiać – średnia wieku samochodu w Polsce to 12,6 roku (stan na 1 stycznia 2015 r.), a łącznie nad Wisłą jest zarejestrowanych niemal 13,5 mln aut. Jak wynika z danych GIPA przekłada się to na 31 mln wizyt w serwisach rocznie, a aż 66 proc. z nich odbywa się w warsztatach niezależnych.

W ubiegłym roku Castrol wprowadził kompleksowy program wspierania warsztatów nieautoryzowanych – Castrol Service Plus. W ramach projektu serwisy mogą skorzystać z oferty łączącej w sobie zarówno wsparcie techniczne, szkolenia i rozwój mechaników, jak również program lojalnościowy.

– „Warsztaty walczą dziś o klienta, a duży partner może im w tym pomóc. Współpraca ze znaną marką podnosi wiarygodność i renomę punktu naprawczego” – twierdzi Leszek Radzikowski, dyrektor ds. dystrybucji Castrol w Polsce.

Wyniki badań wskazują, że wybierając warsztat samochodowy, 82 proc. respondentów kieruje się przede wszystkim dobrymi opiniami. Od niezależnego serwisu, obok odpowiedniej jakości i warunków naprawy, klienci oczekują też tego, że będzie w nim czysto, chcą doglądać napraw i czekać na odbiór auta w wygodnej poczekalni.

Kwestia, która najbardziej przeszkadza podczas korzystania z usług warsztatu, to nieuprzejmość personelu, natomiast doceniają rzetelność, doświadczenie, a także umiejętność doradzenia i znajomość nowych technologii. Warsztaty muszą więc stawiać na rozwój kompetencji pracowników – nie tylko tych specjalistycznych lecz także związanych z różnymi aspektami obsługi klienta.

– „Mechanicy i pracownicy warsztatów są najważniejszymi doradcami konsumenta. Edukując naszych klientów, inwestujemy również w ich biznes, co przekłada się na wyniki” – podkreśla Leszek Radzikowski. Castrol oferuje warsztatom szkolenia „Castrol Academy” obejmujące zarówno tematy produktowe, jak również z zakresu obsługi klienta i technik sprzedaży.

Dowiedz się więcej

Konkurs Warsztat Roku 2015 – 5 powodów, dla których warto wziąć udział
Konkurs Warsztat Roku 2015 – 5 powodów, dla których warto wziąć udział

„Warsztat Roku 2015” to konkurs inny niż wszystkie. Warto wziąć w nim udział przynajmniej z pięciu ważnych powodów, które prezentujemy poniżej. 1. Na rzecz wszystkich Konkursowi na Warsztat Roku 2015 patronuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM. Jest to organizacja non profit, która zajmuje się działaniem na rzecz niezależnego rynku motoryzacyjnego, w tym również […]

Warsztat Roku 2015 – ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu
Warsztat Roku 2015 – ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu

Jeszcze tylko do końca października potrwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Warsztat roku 2015. Aby wziąć udział i zyskać szansę na zdobycia prestiżowego wyróżnienia wystarczy wypełnić formularz on line. Konkurs, który jest organizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM oraz firmę Partslife, przeznaczony jest dla wszystkich niezależnych warsztatów, a szansę na zwycięstwo mają […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!