MEWA trzecim najlepszym przedsiębiorstwem przemysłowym średniej wielkości w Niemczech

, 4 sierpnia 2017, 9:55

Według rankingu niemieckiego portalu dla przedsiębiorstw „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“, MEWA należy do najlepszych średniej wielkości przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech. W wyniku szeroko zakrojonych badań na 10 000 średniej wielkości niemieckich przedsiębiorstwach przemysłowych, wybrano 150 najlepszych.

MEWA zajęła trzecie miejsce w rankingu portalu „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“. Medium stanowi platformę wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy firmami średniej wielkości.

W ramach konkursu przedsiębiorstwa oceniano na podstawie danych o obrotach, ilości pracowników, zaawansowania działów badań i rozwoju, współpracy w ramach partnerstwa ze szkołami i uczelniami oraz aktywności i rozpoznawalności firm w Internecie i w mediach społecznościowych.

Średniej wielkości przedsiębiorstwa w Niemczech są synonimem zaawansowania technologicznego, innowacyjności i przedsiębiorczości. Takie firmy stanowią nie tylko większość podmiotów działających w Niemczech (ponad 3 miliony), ale także zatrudniają ponad 60% wszystkich pracowników i oferują ponad 80% wszystkich miejsc dla kształcenia fachowców.

MEWA jest przedsiębiorstwem średniej wielkości, które powstało ponad 100 lat temu. Dziś oferuje w systemie pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa wielokrotnego użytku, maty olejowe oraz ekologiczne myjki.

Niedawno MEWA podsumowała dobry rok – 2016, który najlepiej obrazują poniższe liczby:

  • ilość klientów wzrosła o 4%: z 174 000 do ponad 180 000
  • ilość zatrudnionych zwiększyła się z 4 900 (2015) do 5 200 (2016), co oznacza wzrost o 6%
  • obrót wzrósł o ponad 4%: z 612 mln euro do 638 mln euro;MEWA ma klientów w ok. 180 000 klientów 23 krajach
  • zbudowano nowy zakład w Saarlouis (2016), nowe centrum przeładunkowe w Rzymie (2017), w 2017 r. rozpocznie się budowa nowego zakładu w Weil im Schönbuch w Niemczech
  • wraz z rozpoczęciem działalności w Rumunii i Portugalii, MEWA ma klientów już w 23 krajach Europy

Takie dane potwierdzają obrany kierunek jako właściwy i umacniają pozycję firmy MEWA, jako jednego z wiodących usługodawców w obszarze tekstyliów w Europie.

Z wynikami rankingu można zapoznać się (w jęz. niemieckim) na stronie portalu „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“: http://die-deutsche-wirtschaft.de/die-150-wichtigsten-mittelstaendischen-industrieunternehmen-deutschlands/

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Iglotkz, 15 sierpnia 2017, 22:42 2 0

Fajnie szmatki polecam

Odpowiedz