Nowa opona Michelin Agilis do samochodów dostawczych

, 18 marca 2008, 0:00

Michelin wprowadza na rynek nową generację opon Agilis przeznaczonych do samochodów dostawczych.

Nowa opona Michelin Agilis jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników samochodów dostawczych. Z przeprowadzonych wśród nich badań wynika, że najbardziej pożądaną cechą opony (74% respondentów) jest jej wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa. Kolejne, równie ważne elementy to skrócenie drogi hamowania w różnych warunkach drogowych (69%) i odporność na uszkodzenia boków opony (52%).

Nowy model ma właściwości pozwalające nie tylko na ograniczenie spalania, ale i na zwiększenie jego żywotności o 30% w stosunku do opony poprzedniej generacji. Wszystko to sprawia, że decydując się na zakup nowego Agilisa możemy zaoszczędzić nawet 3% wydatków na ogumienie i paliwo. Taki wynik jest możliwy dzięki zastosowaniu technologii „Durable Contact Patch”, zapożyczonej wprost z opon do samochodów ciężarowych. Rozwiązanie to umożliwiło osiągnięcie bardziej prostokątnej powierzchni kontaktu opony z jezdnią, co przekłada się na równomierne i wolniejsze ścieranie bieżnika. Dzięki odpowiedniej sztywności bieżnik Michelin Agilis odkształca się w mniejszym stopniu, co wpływa na zmniejszenie oporów toczenia, a co za tym idzie i spalania paliwa.

Kolejną nowością w Michelin Agilis jest „Durable Security Compound”, czyli mieszanka zapożyczona z opon Michelin do samochodów osobowych. Zapewnia ona niezmienną sztywność bieżnika przez cały okres użytkowania ogumienia. To rozwiązanie, w połączeniu z dużą i prostokątną powierzchnią kontaktu opony z jezdnią procentuje wysokim poziomem bezpieczeństwa na każdym kolejnym pokonywanym kilometrze. Potwierdzają to wyniki testu Michelin, który wykazał, że nowa opona zapewnia drogę hamowania na mokrej nawierzchni aż o 3 metry krótszą niż jej poprzedniczka.

Do wykorzystania w pełni potencjału długowieczności nowego modelu opony zastosowano w niej rozwiązania zapewniające ochronę przed uszkodzeniami. Nowa Michelin Agilis, tak jej poprzedniczka, jest odporna na uderzenia, dzięki zastosowaniu w niej dwuwarstwowej konstrukcji. Dodatkowo, aby ochronić bok opony, użyto 8 specjalnych wzmocnień zabezpieczających przed otarciami o krawężniki i inne przeszkody, będące zmorą kierowców samochodów dostawczych.

Michelin Agilis będzie dostępny na rynku w następujących rozmiarach:

• Szerokość: od 195 do 235 mm
• Profil: od 75 do 65
• Średnica osadzenia: od 14 do 16 cali
• Indeksy prędkości R, S, T 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!