Impregnat do dachu kabrioletu od Dr. O.K. Wack.Chemie

15 lutego 2023, 10:00

Firma MK Services ma w swojej ofercie impregnat do tekstylnych dachów aut typu ,,Cabrio”.

Dr. O.K. Wack Chemie – impregnat do dachu kabrioletu

Impregnat do dachu kabrioletaImpregnat A1 firmy Dr. O.K. Wack Chemie zapewnia dachom ochronę przed wilgocią oraz zapobiega przywieraniu tłuszczu, oleju i brudu. Dzięki, zawartym w nim filtrom ochronnym UV, tkaniny tekstylne stają się odporne na blaknięcie.

Preparat zabezpiecza materiał przed nasiąkaniem i przyśpiesza schnięcie dachu. Jedno opakowanie wystarcza na 8-10 zastosowań, przy czym każda aplikacja zapewnia długie działanie.

Impregnat, jak i inne kosmetyki samochodowe marki Dr. O.K. Wack Chemie, można nabyć drogą elektroniczną, korzystając z aplikacji na stronie dystrybutora.

Impregnat do materiałowego dachu – czy to ma sens?

Kabriolety z tzw. miękkim dachem wymagają większej uwagi od użytkownika pojazdu. Wynika to z faktu, że materiałowe dachy zwyczajnie są dużo mniej odporne na różne warunki atmosferyczne od dachów metalowych lub np. wykonanych z włókna węglowego. Dodatkowo dach kabrioletu pracuje. Od kilku do nawet kilkuset razy w roku jest składany i rozkładany, co ma bezpośredni wpływ na stan materiału.

Stosowanie środków do impregnacji pozwala na zachowanie miękkiego dachu kabrioletu w dobrym stanie przez długi czas. Impregnacja dachów pozwala na zmniejszenie oddziaływania promieniowania UV na materiał, uzyskanie stworzenia powłoki hydrofobowej, dzięki której woda i brud nie mają szansy wchłonąć w powierzchnię dachu. Dodatkowym atutem sprzyjającym stosowaniu impregnatu do dachu kabrioletu jest zwiększenie odporności materiału na odbarwienia, przetarcia i ułatwia późniejsze czyszczenie.

Przed zastosowaniem impregnatu warto się upewnić, że będzie on odpowiedni dla materiału, z którego zostało wykonane poszycie dachu naszego kabrioletu. Preparat należy nakładać warstwami. Po nałożeniu pierwszej warstwy impregnatu, należy odczekać od kilku do kilkunastu minut, a następnie nałożyć drugą warstwę. Wówczas będziemy mieć pewność, że dach został dobrze zabezpieczony.

Zanim nałożysz impregnat… umyj dach

Zanim jednak dojdzie do impregnacji materiałowego dachu pojazdu, trzeba go najpierw dokładnie wyczyścić, by pozbyć się całego zabrudzenia, który może wchodzić w reakcję z impregnatem. Na dachu kabrioletu często gromadzi się pył, kur czy inne zabrudzenia, które nie zawsze łatwo dostrzec gołym okiem. Dach może wyglądać z pozoru na czysty, lecz nie dajcie się zwieść, prawdopodobnie nie jest.

Do czyszczenia materiałowego dachu kabrioletu najlepiej użyć delikatnych szczoteczek o miękkim włosiu i ścierek z mikrofibry, by zminimalizować ryzyko przetarcia. Oprócz narzędzi do czyszczenia, warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki do czyszczenia tapicerki. Dopiero po wyczyszczeniu dachu i upewnieniu się, że jest suchy, można przystąpić do nakładania impregnatu.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Żel do czyszczenia felg Dr. Wack w opakowaniu hurtowym
Żel do czyszczenia felg Dr. Wack w opakowaniu hurtowym

Firma MK Services oferuje bezkwasowy żel do czyszczenia felg i części aluminiowych marki Dr. O. K. Wack Chemie w&nbsphurtowym opakowaniu o pojemności 5l i 25l. Produkt znajdzie zastosowanie w&nbspmyjniach samochodowych i warsztatach, które w&nbspramach usług myją samochody klientów. P21-S Power Żel ma za zadanie usuwać wszelkiego rodzaju tłuste zabrudzenia jak: smary, zalepiony olej z części […]

A1 – środek do pielęgnacji skóry w ofercie MK Services
A1 – środek do pielęgnacji skóry w ofercie MK Services

MK Services, dystrybutor kosmetyków Dr. O.K. Wack Chemie, ma w swojej ofercie preparat do czyszczenia skóry, który można używać do pielęgnacji skórzanej tapicerki samochodowej.

A1 Kiler zapachów w MK Services
A1 Kiler zapachów w MK Services

Kiler zapachów A1 to nowość w ofercie kosmetyków Dr O.K. Wack Chemie, dostępnych w MK Services. Jego produkcję oparto na nowej technologii, na bazie enzymów. Preparat usuwa nieprzyjemne zapachy. Kiler zapachów A1 Dr O.K. Wack Chemie Środek może być stosowany do wszystkich materiałów we wnętrzu auta (tekstylia, welur, skóra, alcantara i tworzywa sztuczne). Działa samoczynnie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!