A1 – środek do pielęgnacji skóry w ofercie MK Services

23 lutego 2023, 13:30

MK Services, dystrybutor kosmetyków Dr. O.K. Wack Chemie, ma w swojej ofercie preparat do czyszczenia skóry, który można używać do pielęgnacji skórzanej tapicerki samochodowej.

Preparat do czyszczenia skór Dr. O.K. Wack Chemie

A1 środek do czyszczenia skórŚrodek do pielęgnacji skóry A1 bazuje na olejku jojoba. Dokładnie wnikna w powierzchnię skóry, przywraca jej naturalną elastyczność oraz chroni przed starzeniem w dłuższym okresie czasu. Usuwa skutecznie głęboko osadzony brud z porów. Producent szczególnie poleca preparat do jasnej skóry. Środek dobrze przygotowuje do konserwacji i nie zmienia jej koloru.

Preparat można używać do wszystkich rodzajów skór gładkich (nie stosować do zamszu). Środek do pielęgnacji skór, jak i inne kosmetyki samochodowe marki Dr. O.K. Wack Chemie, można nabyć drogą elektroniczną, korzystając z aplikacji na stronie dystrybutora.

Jak rozróżnić skórę naturalną od sztucznej?

Zanim przejdziemy do etapu czyszczenia, warto upewnić się, że w naszym samochodzie znajduje się prawdziwa skóra, a nie sztuczna, określana też mianem “ekologicznej”. Naturalna skóra ma porowatą strukturę, dlatego skóra oddycha. Tym samym ten materiał również pochłania wodę, w przeciwieństwie do jej imitacji. Wsiąkanie wody przez tapicerkę skórzaną nie wpływa jednak na jej odkształcenia lub odbarwienia, niemniej porowatość wpływa na wrażliwość skórzanej tapicerki na kurz i piasek, który działa niczym ścierniwo lub peeling.

Skórzana tapicerka wprawdzie nie odbarwia się od wody, natomiast jak najbardziej może się przebarwić. Szczególnie narażone są rzecz jasna tapicerki jasnego koloru. Tapicerka skórzana może również chłonąć zapachy, a także jest bardziej wrażliwa na działanie promieniowania słonecznego i wysokich temperatur. Warto ją od czasu do czasu nawilżać, by uchronić skórzaną tapicerkę od spękania wynikającego ze stwardnienia materiału, przez zbyt długą ekspozycję na słońcu.

Jak czyścić skórzaną tapicerkę?

Czyszczenie skórzanej tapicerki powinno rozpocząć się od dokładnego odkurzania. Tutaj rodzaj sprzętu nie ma znaczenia, większe znaczenie ma końcówka, na której powinien być materiał lub szczotka, która nie będzie powodować rys. Mycie skórzanej tapicerki zaczynamy od wstępnego czyszczenia samą wodą. Można w tym celu zwilżyć szmatkę i przetrzeć nią skórzane elementy tapicerki w samochodzie.

Następnie przechodzimy do czyszczenia właściwego. W tym celu trzeba skorzystać z kosmetyków do pielęgnacji skóry, np. tego wymienionego wyżej, które nakładamy albo bezpośrednio na skórę albo na miękką szmatkę. W tym wypadku warto zalecać się instrukcji podanej przez producenta. Dużą popularnością cieszą się środki w postaci pianki lub płynu, jednak mnogość produktów na rynku sprawia, że każdy dobierze coś dla siebie. Zarówno pod względem sposobu aplikacji, jak i specyfikacji środków czyszczących.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Impregnat do dachu kabrioletu od Dr. O.K. Wack.Chemie
Impregnat do dachu kabrioletu od Dr. O.K. Wack.Chemie

Firma MK Services ma w swojej ofercie impregnat do tekstylnych dachów aut typu ,,Cabrio”.

A1 Kiler zapachów w MK Services
A1 Kiler zapachów w MK Services

Kiler zapachów A1 to nowość w ofercie kosmetyków Dr O.K. Wack Chemie, dostępnych w MK Services. Jego produkcję oparto na nowej technologii, na bazie enzymów. Preparat usuwa nieprzyjemne zapachy. Kiler zapachów A1 Dr O.K. Wack Chemie Środek może być stosowany do wszystkich materiałów we wnętrzu auta (tekstylia, welur, skóra, alcantara i tworzywa sztuczne). Działa samoczynnie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!