Koniec roku szkolnego to czas na podsumowanie „Młodych Kadr”

, 13 lipca 2016, 9:55

Inter Cars podsumował kolejny rok szkolny działania projektu „Młode Kadry”. Podczas konferencji z udziałem przedstawicieli szkół rozmawiano o dotychczasowych osiągnięciach i planach na przyszłość.

Konferencja dla przedstawicieli placówek dydaktycznych, biorących udział w projekcie „Młode Kadry”, prowadzonym przez Inter Cars, odbyła się w dniach 11-12 lipca. W poniedziałek uczestnicy programu zostali zaproszeni do Centrum Szkoleniowego Inter Cars w Cząstkowie Polskim, gdzie powitał ich Robert Kierzek, prezes zarządu spółki.

– „Za nami już 3 lata działania projektu „Młode Kadry”. Przyszedł czas na rozliczenia, podsumowania, zastanowienie się, w jakim kierunku powinien on zmierzać." – mówił Robert Kierzek, prezes zarządu Inter Cars. – „Naszym „Młodym Kadrom” trzeba będzie nadać nowy wyraz. Mam nadzieję, że dzięki temu wielu absolwentów szkół, zamiast szukać szczęścia w innych zawodach, zakotwiczy w tym, którego uczyli się przez lata i w efekcie zasili warsztaty, jak również struktury firmy Inter Cars." – dodał.

Marta Ciesielska, zastępca kierownika ds. sieci własnych i projekt menadżer „Młodych Kadr”, podsumowała działanie programu w roku szkolnym 2015/2016 oraz opowiedziała o planach na nowy rok. Wśród nowych pomysłów przedstawiono m.in. przeorganizowanie funkcjonujących szkoleń, program stażowy, który uczniowie mieliby odbywać w warsztatach zrzeszonych w sieciach serwisowych Inter Cars, szkolenia wyjazdowe dla najlepszych oraz szkolenia miękkie (np. dotyczące tego, jak funkcjonować na rynku pracy).

Z kolei Radosław Sujka, menadżer ds. szkoleń, mówił o ofercie szkoleniowej dla uczniów, a także zapoznał uczestników spotkania z ideą nowego programu Inter Cars, Master Mechanik Junior, nawiązującego do programu Master Mechanik, skierowanego do warsztatów. W ramach wersji „junior” uczniom zostanie udostępniona gra, w której w formie wirtualnej zabawy będą rozwijać swoją wiedzę techniczną. Do udziału w niej zostanie zaproszona młodzież łącznie z 14 krajów Europy, w których działa spółka, a zwieńczeniem będzie międzynarodowy finał konkursu.

Gościem specjalnym spotkania był Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM), który swoją prezentację poświęcił sytuacji branży motoryzacyjnej w Polsce.

W ramach panelu dyskusyjnego dyrektorzy szkół i nauczyciele, będący w nich opiekunami „Młodych Kadr”, mogli wymienić się uwagami na temat projektu.

By lepiej przybliżyć pedagogom zakres działalności spółki Inter Cars, zaproszono ich również do zwiedzania jej nieruchomości. W pierwszej kolejności Adam Fąk, manager serwisu ZF, zaprezentował im Centrum Szkoleniowe, w którym odbywała się pierwsza część konferencji. Następnie wybrano się do Zakroczymia, gdzie Łukasz Majcher, dyrektor logistyki, oprowadził ich po powstającym Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. W obiekcie, który będzie największym i najnowocześniejszym w Europie Środkowo-Wschodniej centrum logistycznym branży motoryzacyjnej, goście zostali zapoznani m.in. z systemem sorterów.

Dzień zakończył się uroczystą kolacją, podczas której pedagogom towarzyszyli m.in. członkowie zarządu Inter Cars: Robert Kierzek i Wojciech Twaróg.

We wtorek uczestnicy konferencji zostali zaproszeni do filii Inter Cars w Kajetanach, gdzie zaprezentowano im laboratorium Intermeko oraz Diesel Room.

Dwudniowa konferencja była pierwszym tego rodzaju wydarzeniem, zorganizowanym w ramach projektu „Młode Kadry”.

Dowiedz się więcej

Duży wzrost sprzedaży Inter Cars
Duży wzrost sprzedaży Inter Cars

Grupa Kapitałowa Inter Cars przedstawiła wyniki sprzedaży w czerwcu. W Polsce była ona o blisko jedną czwartą większa, niż przed rokiem. Podobnie kształtuje się porównanie sprzedaży w pierwszym półroczu tego roku z analogicznym okresem roku poprzedniego. Największy wzrost, sięgający 175%, odnotowała w pierwszym półroczu br. słoweńska spółka IC. Sprzedaż Inter Cars SA wyniosła w czerwcu […]

Pora sprawdzić wyniki Gali Biesiadnej 2016
Pora sprawdzić wyniki Gali Biesiadnej 2016

Zakończył się kolejny okres rozliczeniowy konkursu Gala Biesiadna 2016. Uczestnicy promocji, organizowanej przez Inter Cars, mogą sprawdzić swoje wyniki za pośrednictwem strony internetowej akcji. Czwarty okres rozliczeniowy konkursu Gala Biesiadna 2016, prowadzonego przez Inter Cars, dobiegł końca 9 lipca. To oznacza, że na stronie www.myintercars.com można już sprawdzić aktualne wyniki. Znajdują się one w zakładce […]

Blokada alkoholowa dostępna w Inter Cars
Blokada alkoholowa dostępna w Inter Cars

Inter Cars wprowadził do oferty blokady alkoholowe Autowatch. Nowe przepisy, związane z przyjętą w 2015 roku nowelizacją kodeksu karnego (tzw. ustawy o pijanych kierowcach), przewidują możliwość zmiany orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów i odwieszenia go skazanym za jazdę samochodem po pijanemu, pod warunkiem zamontowania w aucie blokady alkoholowej (tzw. alkolock). Takie rozwiązanie miałoby być […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!