Za nami VII Kongres Ekspertów Samochodowych – prezentacje, dyskusje, nagrody

25 marca 2024, 12:34

We Wrocławiu odbyła się siódma już edycja Krajowego Kongresu Ekspertów Samochodowych. Wydarzenie tradycyjnie skupiło przedstawicieli branży motoryzacyjnej, stając się areną prezentacji rynkowych nowości i trendów, dyskusji na bieżące tematy oraz przestrzenią dla wręczenia wyróżnień.

Kongres odbył się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury oraz kilku stowarzyszeń związanych z branżą motoryzacyjną. Wzięli w nim udział właściciele i pracownicy serwisów samochodowych z całej Polski, producenci innowacyjnych technologii z kraju i z zagranicy, stowarzyszenia branżowe, zrzeszenia, zespoły rzeczoznawców samochodowych, przedstawiciele firm ubezpieczeniowych, urzędów i inspektoratów, a także stowarzyszeń branżowych z terenu całego kraju.

W bogatym programie kongresu znalazło się miejsce dla kilkudziesięciu zagadnień, omawianych w ciągu dwóch dni – 20 i 21 marca 2024 r. w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej we Wrocławiu. Podczas Kongresu przeprowadzono również konkurs Ekspert samochodowy 2023 w 10 kategoriach.

Wkład w zawartość merytoryczną wydarzenia miał także nasz portal. Tuż po otwarciu uroczystości, na scenie wystąpił Alfred Franke, prezes Grupy Medialnej MotoFocus, który przedstawił przegląd aktualnej sytuacji warsztatów samochodowych w Polsce.

Podczas Kongresu wręczono nagrody. Uhonorowując firmy szczególnie angażujące się w organizację szkoleń dla pracowników serwisów samochodowych przyznano Złote Laury Kompetencji. Pierwszą nagrodę zdobyła firma Inter Cars, drugie miejsce przypadło GroupAuto, a trzecie organizacji NexusAuto.

Specjalną statuetkę Złotego Lwa odebrał Adrian Dekowski z V8 Team za zachęcanie młodych ludzi do kariery w branży motoryzacyjnej poprzez projekt Akademia Młodego Mechanika. Wyróżniono także innowacyjne produkty, które w ostatnim czasie zostały wprowadzone na rynek. Nagrodę za Innowacyjność Produktową przyznano H2 Blasterowi firmy TEXA. H2 Blaster to rozwiązanie do dekarbonizacji silników spalinowych, wykorzystujące zaawansowaną technologię oczyszczania części uczestniczących w procesie spalania wewnętrznego.

Więcej informacji na temat Kongresu można znaleźć na stronie: www.mechatronikasamochodowa.eu

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!