Jak najłatwiej wyszukać towar w IC Katalogu Online?

, 11 maja 2016, 13:22

W IC Katalogu Online wyszukiwanie towarów po indeksie Inter Cars lub opisie technicznym możliwe jest z kilku miejsc, przede wszystkim z ekranu głównego. W tym miejscu algorytm wyszukuje podaną frazę najpierw w indeksach Inter Cars, a następnie w opisach technicznych i kodach oryginalnych. Jeśli podano 3 znaki lub mniej, to wyszukiwanie po indeksie będzie dokładne. Przykładowo: po wpisaniu „OC1”szukany będzie produkt o indeksie OC1. Jeżeli natomiast podamy więcej niż 3 znaki, to wyszukiwanie będzie przybliżone – np. po frazie „OC 105”, znaleziony zostanie towar o indeksie OC105, a także OC1051, OC1052 oraz OC1053.

Oczywiście wyszukiwanie indeksu lub frazy może się odbywać również bezpośrednio z modułu Pełna oferta, gdzie podana fraza wyszukiwana jest w indeksach IC, w opisach technicznych oraz w kodach oryginalnych.

Jak wyszukiwać w katalogu, jeśli nie znamy numerów indeksów?

Do gaśnic (z powyższego przykładu) możemy też przejść, korzystając z dostępnego po lewej stronie drzewa grup towarowych, wybierając kolejne grupy Akcesoria samochodowe/Wyposażenie podstawowe i bezpieczeństwo/Gaśnice/Gaśnica samochodowa.

Co zrobić, jeśli nie wiemy, w jakiej grupie towarowej znajduje się np. gaśnica? W takim wypadku można skorzystać z wyszukiwarki grup. Jeśli klikniemy w pomarańczowe pole „Znajdź grupę”, przed nami pojawi się okno „Szukaj w grupach towarowych”. Wpisanie szukanej frazy „gaśnic” ograniczy pokazywane grupy asortymentowe do grup i podgrup zawierających frazę „gaśnic”, a więc szybciej odnajdziemy poszukiwane gaśnice.

IC Katalog Online dopuszcza wyszukiwanie części po producencie. Aby odnaleźć produkty dostępne od danego producenta, należy wybrać odpowiedniego producenta z listy rozwijanej „Producent” lub z listy producentów dostępnej pod skrótem klawiaturowym F4. Na przykład, jeśli chcemy odnaleźć gaśnice z powyższych przykładów, to możemy wybrać produkującego je producenta, jak na załączonym obrazku.

Program umożliwia również wyszukiwanie produktów po określonych kryteriach. Załóżmy, że chcemy znaleźć gaśnice, ale interesują nas tylko te o pojemności 1 kg. Można w tym celu skorzystać z menu „Wybierz główne kryterium”. Jeśli z tej rozwijanej listy wybierzemy kryterium „Gaśnica samochodowa” po lewej stronie, to zamiast listy grup pojawi się lista kryteriów, z której będziemy mogli określić pojemność 1 kg.

Dodatkowe dokumenty dostępne są w podglądzie produktu

Pewnie nieraz szukając konkretnych produktów, na przykład filtrów powietrza, potrzebowałeś więcej informacji odnośnie danego indeksu. Przydałoby się dokładnie wiedzieć, do których typów pojazdów dany filtr pasuje. Przydałby się schemat pokazujący kluczowe parametry indeksu, jak średnica lub wysokość danej części. Czasami przydałaby się też instrukcja montażu rzadko wymienianej części. Dla wielu indeksów takie dodatkowe dokumenty są dostępne z poziomu wyników wyszukiwania w IC Katalog Online. Indeksy, które zawierają takie dodatkowe dokumenty, mają na zdjęciu podglądu napis PDF, tak jak na załączonym obrazku. Po kliknięciu na podgląd takiego produktu (albo naciskając przycisk F3), wystarczy wejść w zakładkę „Dokumenty” po prawej stronie, aby otworzyć dostępne dokumenty. Przykładowo dla indeksu LA 11 – poza parametrami określającymi, do jakich typów pojazdów jest odpowiedni – dokument zawiera też instrukcję pokazującą na materiale zdjęciowym, jak wymienić taki filtr kabiny w różnych typach pojazdów. Takie dokumenty, dołączone dla danego indeksu, można obejrzeć, wydrukować, przesłać mailem lub zapisać jako PDF u siebie na dysku, aby później w miarę potrzeby do nich wrócić.
 

Dowiedz się więcej

Biesiada pełna atrakcji
Biesiada pełna atrakcji

Boys, Weekend i After Party, a więc największe gwiazdy muzyki disco, zaśpiewają dla laureatów konkursu Gala Biesiadna 2016, organizowanego przez Inter Cars. Na najlepszych uczestników czekają też atrakcyjne nagrody. Gala Biesiadna 2016 to najważniejsza promocja Inter Cars w tym roku. Konkurs trwa do 9 września, a uczestniczyć w nim mogą wszyscy klienci spółki: warsztaty, sklepy […]

Inter Cars wydał nowe Wiadomości IC
Inter Cars wydał nowe Wiadomości IC

Aktualne i interesujące informacje na temat branży motoryzacyjnej oraz liczne porady zawiera najnowszy, 66 numer magazynu Wiadomości Inter Cars. W publikacji nie brakuje informacji o nowościach w ofercie spółki, porad technicznych i aktualności z rynku warsztatowego. Zgodnie z hasłem „Rozwój i Partnerstwo” Inter Cars przedstawia czytelnikom rozwiązania, które ułatwią im funkcjonowanie na rynku. Ważnym tematem […]

Belka do regeneracji – co zrobić?
Belka do regeneracji – co zrobić?

Belki zawieszenia z drążkami skrętnymi i wahaczami to rozwiązanie powszechnie stosowane w tylnym zawieszeniu w autach Citroen, Peugeot (grupa PSA), jak również w samochodach marki Renault. Modele Citroen, Peugeot oraz Renault są wyposażonew konstrukcję tylnego zawieszeniaw postaci belki z wahaczami ułożyskowanymiza pomocą łożysk igiełkowych i resorowanymidrążkami skrętnymi. W każdymprzypadku po pewnym czasie użytkowaniapojazdu cała belka […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!