Brembo ma już pół miliona fanów na Facebooku

, 17 grudnia 2013, 16:11

Brembo zbliża się do największych gigantów przemysłu motoryzacyjnego pod względem liczby fanów na popularnym portalu społecznościowym Facebook. Liczba kliknięć „Lubię to” na oficjalnej stronie firmy przekroczyła właśnie pół miliona.

Brembo – 500 000 osób "lubi to"

Sukces facebookowej strony Brembo jest owocem trwającej kampanii internetowej, polegającej na nawiązywaniu kontaktu z użytkownikami sieci, która zaczęła się w 2011 roku, kiedy to ruszył pierwszy „fun-page” Brembo. Grupie nie tylko udało się zebrać tak wielką liczbę fanów, ale także wejść z nimi w interaktywny kontakt. Fani strony są zaangażowani – nie tylko przeglądają zawartość strony, ale też klikają „Lubię to”, komentują i wymieniają informacje z firmą.

Swoją pozycję Brembo zawdzięcza także precyzyjnej strategii opracowanej dla użytkowników Facebooka na całym świecie w ich ojczystym języku. Brembo jest jedną z nielicznych firm z branży, która publikuje posty aż w 9 językach (angielski, hiszpański, włoski, niemiecki, portugalski, francuski, rosyjski, chiński i japoński), co zachęca użytkowników do większej aktywności.

Społeczność Brembo jest także aktywna na wszystkich wiodących platformach cyfrowych jak Twitter, Google+, Pinterest, Linkedin, Instagram. Uzupełnieniem tego jest imponująca aktywność na „YouTube i YouKu (chiński serwis internetowy) Przez te dwie platformy Brembo oferuje swoim fanom ponad 150 wideoklipów, które tylko w ciągu 2013 odnotowały 150 000 minut wyświetleń. Aktywność Grupy w mediach społecznościowych będzie w najbliższych latach rosnąć i ma na celu objęcie jak największej grupy użytkowników o coraz bardziej globalnym zasięgu. Grupa wkrótce będzie częścią Sina Wibo, najpopularniejszej grupy mikro-blogów w Chinach.

Sukcesy Brembo w sieci to także owoc doświadczeń zdobytych przez lata prowadzenia strony internetowej www.brembo.com całkowicie poświęconej hamulcom, która oprócz informacji firmowych zawiera także treści da kierowców. Niedawno ruszyła także strona w języku polskim całkowicie dedykowana Aftermarketowi www.bremboparts.com.

Dowiedz się więcej

Zwiedzanie fabryki Brembo – relacja
Zwiedzanie fabryki Brembo – relacja

Fabryka Brembo w Dąbrowie Górniczej jest najnowocześniejszym obiektem włoskiej firmy na świecie. Na co dzień to miejsce nie jest otwarte dla zwiedzających. Wyjątkiem była wizyta czytelników portalu MotoFocus oraz użytkowników Forum Mechaników. Z wizytą w fabryce tarcz hamulcowych Brembo w Dąbrowie Górniczej Chętni do obejrzenia od wewnątrz wytwórni tarcz hamulcowych zgłaszali się poprzez specjalny temat […]

Nowy Chevrolet Corvette Z06 z hamulcami Brembo
Nowy Chevrolet Corvette Z06 z hamulcami Brembo

Zaprezentowany po raz pierwszy na targach NAIAS, Chevrolet Corvette Z06 został wyposażony w układ hamulcowy Brembo. O wyborze General Motors zdecydowały wysokie parametry hamowania oraz niska masa układu. Hamulce Brembo dla Chevroleta Corvette Technicy GM zdecydowali się wyposażyć model Z06 w nowoczesny układ hamulcowy Brembo składający się z przodu z monolitycznych szczęk zaopatrzonych w 6 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!