Brembo otwiera nowy zakład produkcyjny

22 lutego 2024, 12:36

Brembo rozszerza globalną działalność przemysłową i otwiera zakład w Tajlandii.
Inwestycja o wartości około 40 milionów euro skonsoliduje rolę Brembo jako dostawcy rozwiązań dla klientów i pozwoli grupie wykorzystać nowe możliwości w Azji Południowo-Wschodniej.

Brembo otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Tajlandii. Inwestycja, o łącznej wartości około 40 milionów euro, zgodnie ze strategią grupy ma na celu rozszerzenie jej globalnej działalności przemysłowej i pozwoli Brembo wykorzystać nowe możliwości rozwoju w Azji Południowo-Wschodniej.

Zakład będzie produkował układy hamulcowe dla firm obecnych w Tajlandii, przede wszystkim dla marek europejskich i amerykańskich. Będzie on zlokalizowany w samym centrum przemysłu motocyklowego, w prowincji Rayong, na południe od Bangkoku. Po pełnym uruchomieniu zakład Brembo będzie zatrudniał około 150 osób.

– Otwarcie zakładu produkcyjnego w Tajlandii jest ważnym krokiem w naszej strategii globalnej ekspansji. Wzmocnimy naszą pozycję w segmencie jednośladów i skonsolidujemy rolę Brembo jako dostawcy rozwiązań dla naszych klientów w tym kraju. Dzięki tej inwestycji kładziemy podwaliny pod dalszy rozwój biznesu w regionie ASEAN (Azji Południowo-Wschodniej). – powiedział Daniele Schillaci, Brembo CEO.

W piątek, 16 lutego, prace budowalne rozpoczęła ceremonia wmurowania kamienia węgielnego. Obiekt ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2025 roku, zajmie on powierzchnię ok. 17 tys. m² na obszarze ok. 40 tys. m², z możliwością rozszerzenia do 95 tys. m² w celu przyszłej rozbudowy.

Projekt ten uzupełnia ostatnie inwestycje Brembo na rynku motocyklowym, takie jak zakup firm SBS Friction w Danii i J.Juan w Hiszpanii w latach 2020-2021. Przejęcia te umożliwiły grupie rozszerzenie oferty produktów dla jednośladów. Biznes motocyklowy stanowi obecnie około 13% całkowitych przychodów Brembo.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!