Nowa generacja klocków hamulcowych została zaprezentowana na targach AAPEX oraz SEMA

14 listopada 2023, 12:07

Na targach AAPEX oraz SEMA, które odbyły się w Las Vegas jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów części układu hamulcowego zaprezentował nową generację klocków hamulcowych. Producent zapewnia, że są one bardziej wydajne oraz ekologiczne.

Prezentacja nowych produktów Brembo na targach w USA

Firma Brembo przedstawiła nową strategię rozwoju na rynku aftermarket wraz z premierą najnowszych klocków hamulcowych na targach Automotive Aftermarket Products Expo (AAPEX) i Specialty Equipment Market Association (SEMA) w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych.

– Przemysł motoryzacyjny kontynuuje przechodzenie na układy napędowe przyszłości, ale jedna rzecz pozostaje niezmienna – pojazdy będą musiały bezpiecznie hamować – mówi Roberto Caravati, Chief Operating Officer Global Business Unit Aftermarket w Brembo.– Brembo będzie dostarczało rozwiązania dla entuzjastów, producentów samochodów i kierowców wyścigowych, w celu zapewnienia jak najlepszych wrażeń z jazdy. Jednocześnie firmie zależy na tym, aby pojazdy były bezpieczniejsze dla przyszłych pokoleń, a każdy nowy produkt był bardziej ekologiczny niż poprzedni. Nasza poszerzająca się oferta została zaprezentowana na AAPEX i SEMA, a inni producenci i goście targów mogli zobaczyć i poczuć to, co najlepsze w hamowaniu.

Na targach AAPEX zadebiutowała seria klocków XTRA całkowicie pozbawionych miedzi, z niską zawartością metalu (Low Met) i z bezazbestową formułą ceramiczną (NAO) – XTRA i XTRA Ceramic. Wypełnia ona lukę pomiędzy produktami Brembo na rynek wtórny i wysokowydajnymi. W ten sposób firma udowadnia, że może dostarczać rozwiązania dostosowane do potrzeb tych, którzy w ofercie aftermarket oczekują klocków z najlepszym materiałem ciernym i o zmniejszonym wpływie na środowisko.

  • Seria XTRA Low Met zapewnia najlepsze osiągi w swojej klasie, a także doskonałe hamowanie i wrażenia z jazdy dla entuzjastów motoryzacji
  • Seria Linia XTRA Ceramic zapewnia najwyższą wydajność i komfort, przy minimalnej emisji pyłu i czystszych kołach
  • Dodanie nowych klocków do istniejącej już gamy XTRA, która obejmuje tarcze nacinane Brembo Max i tarcze nawiercane Brembo XTRA, tworzy najlepszą kombinację wydajności w pojazdach o wysokich osiągach

Brembo pokazało również nową identyfikację wizualną całej serii klocków hamulcowych, ułatwiającą rozróżnienie produktów pod względem typów płytek nośnych i podkładek.

  • Kolor podkładki wskazuje na rodzinę produktu – czarny oznacza Prime, czerwony XTRA i srebrny Beyond.
  • Kolor płytki nośnej wskazuje na materiał cierny – czarny oznacza Low Met, szary NAO/Ceramic, niebieski Beyond EV i zielony Beyond Greenance.

Ta nowa, rozszerzona i dostosowana do potrzeb rynku wtórnego strategia rozwoju klocków hamulcowych stała się możliwa dzięki współpracy joint venture Brembo z Gold Phoenix, która wzbogaciła i wzmocniła pozycję Brembo na rynku klocków hamulcowych w zakresie rozwoju i produkcji w najnowocześniejszych zakładach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!