Nowy Chevrolet Corvette Z06 z hamulcami Brembo

21 stycznia 2014, 13:00

Zaprezentowany po raz pierwszy na targach NAIAS, Chevrolet Corvette Z06 został wyposażony w układ hamulcowy Brembo. O wyborze General Motors zdecydowały wysokie parametry hamowania oraz niska masa układu.

Hamulce Brembo dla Chevroleta Corvette

Technicy GM zdecydowali się wyposażyć model Z06 w nowoczesny układ hamulcowy Brembo składający się z przodu z monolitycznych szczęk zaopatrzonych w 6 tłoków z tarczami o średnicy 370 mm, natomiast z tyłu szczęki mają 4 tłoki z tarczami o średnicy 365 mm. Szczęki hamulcowe Brembo są w stanie zmniejszyć ciężar i moment szczątkowy, co w efekcie prowadzi do redukcji zanieczyszczenia emitowanego przez pojazd oraz mniejszego zużycia paliwa.

Nowy Chevrolet Corvette Z06 może być opcjonalnie wyposażony w pakiet “Z07”, w skład którego wchodzą węglowo-ceramiczne hamulce Brembo z tarczami przednimi o średnicy 394 mm i tarczami tylnymi o średnicy 390 mm.

Dowiedz się więcej

Brembo ma już pół miliona fanów na Facebooku
Brembo ma już pół miliona fanów na Facebooku

Brembo zbliża się do największych gigantów przemysłu motoryzacyjnego pod względem liczby fanów na popularnym portalu społecznościowym Facebook. Liczba kliknięć „Lubię to” na oficjalnej stronie firmy przekroczyła właśnie pół miliona. Brembo – 500 000 osób "lubi to" Sukces facebookowej strony Brembo jest owocem trwającej kampanii internetowej, polegającej na nawiązywaniu kontaktu z użytkownikami sieci, która zaczęła się […]

Brembo z tytułem Fiat-Chrysler Sustainability Supplier of the Year
Brembo z tytułem Fiat-Chrysler Sustainability Supplier of the Year

Podczas pierwszej edycji nagrody Zrównoważonego dostawcy roku Fiata, Brembo zostało wyróżnione tytułem Fiat-Chrysler Sustainability Supplier of the Year. Tytuł przyznany firmie Brembo jest efektem audytu przeprowadzonego przez niezależną agencję, wybraną przez koncern Fiat-Chrysler. Cristina Bombassei, dyrektor administracyjna i dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Brembo, odebrała nagrodę z rąk Sergio Marchionne, dyrektora generalnego grupy Fiat-Chrysler, oraz Alfredo […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!