Nowy szef Goodyear Dunlop na Europę Centralną

, 11 grudnia 2013, 10:46

Jacek Pryczek obejmie stanowisko Dyrektora Zarządzającego nowej organizacji Goodyear Dunlop Europa Centralna. Zastąpi na tym stanowisku Thierry’ego Villarda, powołanego na stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Australii i Nowej Zelandii. Do zadań J. Pryczka będzie należeć kierowanie nowopowstałą organizacją Goodyear Dunlop Europa Centralna, w skład której wchodzą kraje CSEE oraz Polska i Ukraina.

Jacek Pryczek kieruje działalnością Goodyear Dunlop w Polsce i na Ukrainie, jest Prezesem Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.

Jacek Pryczek rozpoczął karierę w branży oponiarskiej w 1994 roku, w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A., na rok przed nabyciem udziałów w tej Spółce przez koncern Goodyear. Do 2006 roku zajmował w Spółce różne stanowiska w działach: Zakupów, Prawnym, Sprzedaży i Marketingu, a także jako Członek Zarządu. Pełnił również funkcję Dyrektora handlowego Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. W 2006 roku powołano go na stanowisko Dyrektora Generalnego organizacji Goodyear Bliski Wschód i Afryka. Od stycznia 2008 roku pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Goodyear w Polsce i na Ukrainie, pozostając Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.

– „Bardzo dziękujemy Thierry’emu za silne przywództwo i życzymy mu sukcesów w dalszej karierze w ramach rodziny Goodyear” – powiedział Darren Wells, Prezes Goodyear Dunlop w Regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Thierry Villard kierował pracami organizacji CSEE oraz firmy Goodyear Dunlop Sava Tires od 2010 roku.
 

Dowiedz się więcej

Opony Yohohama na targach w Genewie
Opony Yohohama na targach w Genewie

Podczas tegorocznego Genewa Auto Salonu, Yohohama zaprezentuje najnowszy model opon BluEarth, a także dwa zimowe modele iceGuard iG55 oraz W.drive V905. Podczas targów Genewa Auto Salon, które odbędą się w dniach od 6 do 16 marca 2014 r., Yohohama zaprezentuje najnowsze modele zimowych opon − W.drive V905 oraz iceGuard iG55. Pierwsza z nich to nowość […]

Grupa Michelin z zyskiem w 2013 roku
Grupa Michelin z zyskiem w 2013 roku

Michelin planuje w ciągu 2014 r. zwiększyć wolumen sprzedaży o 3 proc., analogicznie do oczekiwanego wzrostu światowego rynku opon. Wzrost ten będzie możliwy m.in. dzięki wprowadzeniu na rynek opon Michelin Premier All Season i Michelin X Multi, koncentracji na segmencie premium, tradycyjnie dobrej sytuacji w segmencie opon specjalistycznych, rozpoznawalności marki Michelin i nowym zakładom produkcyjnym. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!