Klucze udarowe do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni

, 20 maja 2016, 15:05

Firma Ingersoll Rand wprowadza na rynek kompaktowe klucze udarowe ImpactoolsTM 35MAX i 15QMAX. Niewielkie, ale charakteryzujące się dużą mocą narzędzia pozwalają użytkownikom szybko odkręcać i dokręcać różnego typu mocowania w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Pneumatyczne klucze udarowe 35MAX i 15QMAX posiadają wysoki współczynnik mocy do masy, łatwe w użyciu pokrętło regulatora z trzema ustawieniami mocy i przełącznik kierunku obrotów.

– „Punkty dostępu w ramach pojazdów są coraz mniejsze i zwykłe klucze udarowe nie mieszczą się w miejscach wymagających serwisowania” – powiedział Michael Cafferty, kierownik produktu w firmie Ingersoll Rand Power Tools. – „Ultra kompaktowe klucze Impactolls charakteryzujące się niewielką masą i dużą mocą pomogą mechanikom i specjalistom od wyposażenia za każdym razem dobrze wykonać zadanie”.

Każde narzędzie oferuje trzy ustawienia mocy oraz pełen maksymalny moment obrotowy na każdym poziomie, co pozwala mechanikom na wprowadzenie i dokręcenie mocowania w urządzeniach i pojazdach rożnego rodzaju. Regulator mocy i przełącznik kierunku obrotów umieszczono z tyłu narzędzia, umożliwiając jego obsługę w ograniczonej przestrzeni jedną ręką. Ponadto nowy ergonomiczny kształt i wyjątkowy mechanizm twin-hammer redukują poziom wibracji, pozwalając użytkownikowi lepiej kontrolować narzędzie podczas pracy. Każde narzędzie waży 1,09 kg i ma długość 117 mm.

Ultra kompaktowy klucz udarowy 35MAX posiada uchwyt czworokątny 1/2” i maksymalny moment obrotowy 610 Nm. Klucz udarowy 15QMAX posiada uchwyt 3/8”, maksymalny moment obrotowy 520 Nm oraz technologię redukującą poziom hałasu emitowanego przez narzędzie.

Oba narzędzia przeznaczone są do różnych rodzajów zastosowań, np.:

  • Naprawa i konserwacja pojazdów: nakrętki do kół i opon, komory silnika, hamulce nożne, nakrętki do osi koła, elementy deski rozdzielczej, wsporniki, montaż podwieszany i konserwacja
  • Konserwacja maszyn przemysłowych
  • Naprawa sprzętu produkcyjnego
  • Montaż maszyn
  • Demontaż wyposażenia

 

Więcej informacji o kluczach udarowych Impactools 35MAX i 15QMAX można znaleźć na stronie: www.irtools.com/35MAX.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!