Bridgestone partnerem polskiego ośrodka szkolenia techniki kierowców

, 2 lutego 2016, 9:54

Bridgestone, rozpoczął współpracę z Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach pod Poznaniem. Jako Partner Techniczny wyposaży wszystkie pojazdy w opony swojej marki, przeszkoli instruktorów Centrum, a także będzie wspierał imprezy szkoleniowe organizowane w Bednarach.

Sobiesław Zasada Centrum to znany w Europie ośrodek doskonalenia techniki jazdy. Dzięki bogatej infrastrukturze technicznej i zaawansowanym programom szkoleniowym, co roku 10.000 kursantów, rozwija swoje umiejętności prowadzenia pojazdów w trudnych warunkach drogowych. Ośrodek dysponuje między innymi: nawadnianymi płytami poślizgowymi, systemami mechanicznych przeszkód, profesjonalnym szarpakiem z kurtynami wodnymi oraz torem do nauki jazdy w terenie. Ponadto oferuje szkolenia w symulatorze dla kierowców ciężarówek oraz flotę kilkudziesięciu samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli. Kadra szkoleniowa ośrodka to najlepsi instruktorzy w Polsce, a przy okazji czynni zawodnicy znani z tras rajdowych i torów wyścigowych.


Kursy praktyczne na torze to również doskonała okazja do uświadomienia kierowcom, jak wielki wpływ na ich bezpieczeństwo mają opony i ich eksploatacja. Dlatego też firma Bridgestone, która aktywnie angażuje się w kampanie podnoszące poziom bezpieczeństwa na drogach, zdecydowała się połączyć siły z Sobiesław Zasada Centrum.


„Bridgestone od lat działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, dlatego chętnie uczestniczy w projektach edukacyjnych skierowanych do kierowców – zarówno o globalnym, jak też lokalnym zasięgu. Współpraca z najlepszymi instruktorami z Bednar pozwoli nam wspólnie podnosić kwalifikacje kierowców oraz zwiększać ich świadomość, na temat tego, jak wielki wpływ na bezpieczeństwo ma stan techniczny opon” – powiedział Przemysław Zakrzewski, Marketing Manager Bridgestone.


Obok wyposażenia pojazdów w wysokiej jakości opony, na których prowadzone będą szkolenia, Bridgestone podzieli się swoją wiedzą na temat ich prawidłowej eksploatacji. Poza szkoleniami, firma będzie również wspierała eventy i imprezy motorowe organizowane w Bednarach – w tym cykl amatorskich imprez rajdowych Power Stage Bednary. 

Dowiedz się więcej

Bridgestone na Geneva Motor Show 2016 [Galeria]
Bridgestone na Geneva Motor Show 2016 [Galeria]

Podczas odbywającego się w dniach 3-13 marca Geneva Motor Show, firma Bridgestone prezentuje na stoisku o powierzchni 250 m2 najnowsze produkty stworzone z myślą o wszystkich kierowcach i typach samochodów.   Kolekcja opon klasy premium Jednym z wystawionych produktów będą opony Potenza S001, stanowiące oryginalne wyposażenie sportowej hybrydy typu plug-in BMW i8, która stanie na […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!