Bridgestone na Geneva Motor Show 2016 [Galeria]

7 marca 2016, 10:11

Podczas odbywającego się w dniach 3-13 marca Geneva Motor Show, firma Bridgestone prezentuje na stoisku o powierzchni 250 m2 najnowsze produkty stworzone z myślą o wszystkich kierowcach i typach samochodów.

 

Kolekcja opon klasy premium
Jednym z wystawionych produktów będą opony Potenza S001, stanowiące oryginalne wyposażenie sportowej hybrydy typu plug-in BMW i8, która stanie na stoisku firmy. Opony Potenza S001 zostały zaprojektowane tak, by zaspokoić potrzebę mocy i precyzji dla kierowców światowej czołówki samochodów sportowych.

 

W klasie turystycznej Bridgestone przedstawi swoje flagowe opony Turanza T001, stworzone z myślą o optymalnej równowadze między bezpieczeństwem, wygodą, wytrzymałością i efektywnością środowiskową. Na stoisku będzie można obejrzeć przekrój opony, który odsłoni budowę elementów zwiększających jej stabilność przy dużych prędkościach oraz umożliwiających wyjątkowo płynną jazdę.


Bridgestone wystawi również opony Ecopia EP500, wykonane w opracowanej przez siebie i wielokrotnie nagradzanej technologii ologic, która zapewnia zwiększoną efektywność w zakresie aerodynamiki i oporu toczenia, oraz koncepcyjne opony Air Free (niepneumatyczne). W przyszłości mają one stanowić w pełni zrównoważone rozwiązanie zgodne z koncepcją „od kołyski do kołyski”, czyli zamkniętego cyklu życia.


Powrót Firestone
Lewa strona stoiska jest w całości poświęcona marce Firestone i jej wielkiemu powrotowi na rynek europejski. Dzięki konkurencyjnej nowej linii produktów, która jest skierowana do klientów młodych duchem, Firestone ponownie skutecznie rywalizuje w segmencie opon klasy średniej i jako jeden z kluczowych brandów w wielomarkowej strategii firmy otrzymuje wsparcie ze strony Bridgestone w całej Europie. 


Firestone Destination Winter
Prezentowane po raz pierwszy właśnie podczas Geneva Motor Show 2016 nowe opony Firestone Destination Winter pojawiają się na wystawie obok swoich starszych sióstr – letnich opon Firestone Destination HP, które zostały wprowadzone na rynek w 2014 roku. Opony Destination Winter uzyskały na etykiecie EU ocenę „B” w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni, co jest najlepszą rekomendacją na europejskim rynku w tej klasie. Wynik ten oznacza również, że doskonale sprawdzają się podczas jazdy po oblodzonej nawierzchni i śniegu.


Opony Multiseason na łagodniejsze zimy
W Genewie zaprezentowane zostaną również opony Firestone Multiseason, będące bezpiecznym kompromisem dla kierowców mieszkających w krajach europejskich o łagodniejszym klimacie, w których jednak zdarzają się gwałtowne, krótkotrwałe opady deszczu lub śniegu. 


Z myślą o kierowcach młodych duchem

Firestone dociera do swoich potencjalnych klientów, sponsorując najważniejsze festiwale muzyczne w całej Europie. Rozpoczęty w 2015 roku program sponsorski pozostanie kluczowym działaniem promocyjnym marki także w roku bieżącym. Tym razem wesprą go również imprezy towarzyszące organizowane w ramach poszczególnych festiwali.


Na ekranie pojawi się także niezwykła historia marki Firestone, na której kartach zapisały się między innymi takie wydarzenia jak wyścigi Indycar czy Indianapolis 500. Opony Firestone zwyciężyły w pierwszym wyścigu Indy 500 w 1911 roku i ponownie staną na starcie podczas setnej edycji zawodów, która odbędzie się w maju 2016 roku. Wyścig Indycar wpisał się na stałe w tradycję marki Firestone i jej kultowych, wyścigowych opon Firehawk.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

W tym oddziale powstało już 100 mln opon
W tym oddziale powstało już 100 mln opon

Około 11 kg wagi i 20 cali średnicy ma jubileuszowa, stumilionowa opona (Bridgestone Potenza S001), która została wyprodukowana w Bridgestone Poznań. Jest jedną z ok. 30.000 sztuk wytwarzanych dziennie opon, w których proces powstawania zaangażowanych jest ponad 1.700 pracowników. W najbliższym czasie każdy z nich symbolicznie podpisze się na certyfikacie jubileuszowego produktu. Fabryka Bridgestone funkcjonuje […]

Bridgestone partnerem polskiego ośrodka szkolenia techniki kierowców
Bridgestone partnerem polskiego ośrodka szkolenia techniki kierowców

Bridgestone, rozpoczął współpracę z Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach pod Poznaniem. Jako Partner Techniczny wyposaży wszystkie pojazdy w opony swojej marki, przeszkoli instruktorów Centrum, a także będzie wspierał imprezy szkoleniowe organizowane w Bednarach. Sobiesław Zasada Centrum to znany w Europie ośrodek doskonalenia techniki jazdy. Dzięki bogatej infrastrukturze technicznej i zaawansowanym programom szkoleniowym, co […]

Ta firma została wybrana Producentem Opon Roku 2016
Ta firma została wybrana Producentem Opon Roku 2016

W uznaniu dla inwestycji w badania i rozwój oraz osiągnięcia na polu zrównoważonej produkcji, eksperci przemysłu oponiarskiego wybrali Bridgestone Producentem Opon Roku 2016. Firma została uhonorowana podczas Międzynarodowych Nagród Przemysłu Oponiarskiego za Innowacje i Doskonałość 2016 (ang. Tire Technology International Awards for Innovation and Excellence 2016). W imieniu firmy Bridgestone nagrodę odebrał Eduardo Minardi, Executive […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!