Menu

Sieci warsztatowe

Co czeka branżę warsztatową w 2023 r. według ekspertów Q Service Castrol

Eksperci sieci Q Service Castrol przedstawili swoje prognozy dotyczące rynku napraw pojazdów w 2023 r. Wskazali także, z jakimi wyzwaniami będzie się mierzyć branża.

Moto-Profil: podsumowanie roku 2022 i prognoza na przyszłość

Przedstawiciele jednego z największych w Polsce dystrybutorów części motoryzacyjnych – firmy Moto-Profil, podsumowali miniony rok oraz podali swoje prognozy na nadchodzące 12 miesięcy.

Preferencje warsztatów w zakresie wyboru części – wyniki ankiety

Jakie części zamienne wybierać, by interes się kręcił, a klient był zadowolony? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu właścicieli czy też managerów warsztatów naprawczych. Wnioski z naszej ankiety, przeprowadzonej na grupie ponad 400 przedstawicieli warsztatów mogą pomóc w podejmowaniu odpowiednich decyzji w codziennej pracy.

200 oszyldowanych warsztatów NexusAuto w Polsce

Obecnie w samej Polsce jest już ponad 260 warsztatów NexusAuto w tzw. procesie, czyli w pełni zrzeszonych i w trakcie przyłączania do sieci. Właśnie na dwusetnym z nich pojawiły się szyldy.

Zakończył się cykl Konferencji ProfiAuto Serwis 2022

Niemal 1000 gości wzięło udział w cyklu Konferencji ProfiAuto Serwis, odbywających się na przełomie października i listopada br. Po trzech latach pandemicznej przerwy, właściciele marki przedstawili m.in. nową wizję i kierunki jej rozwoju. Wskazywali także, jak najefektywniej prowadzić serwis i jakie korzyści odnoszą dziś właściciele warsztatów, będąc częścią sieci.

Wywiad z Maciejem Oleksowiczem – Prezesem Inter Cars SA

Ku końcowi zbliża się kolejny, pełen nieoczekiwanych wyzwań rok. Jak poradził sobie z nimi i jakie plany na przyszłość ma lider polskiego rynku dystrybucji części zamiennych, czyli firma Inter Cars? Rozmawiamy z Maciejem Oleksowiczem, Prezesem Zarządu Inter Cars SA, pełniącym także funkcję Dyrektora ds. Strategii Grupy Inter Cars.

Wjechał rajdowy kalendarz ProfiAuto na 2023 rok

Tym razem to nie kobiety są głównymi bohaterkami kalendarza motoryzacyjnego. Sieć ProfiAuto postanowiła przełamać ten trend i zaprezentowała kalendarz na rok 2023, w którym w głównej roli występują samochody rajdowe wykorzystywane przez zespół ProfiAuto Racing. Wydawnictwo wkrótce trafi do partnerów biznesowych i fanów motoryzacji w kraju i za granicą.

Jaki rodzaj napędu w samochodzie zapewnia najniższy koszt jazdy?

Obecnie mamy do czynienia z najwyższą w dziejach dostępnością różnych konstrukcji napędów wykorzystywanych w samochodach – od klasycznych diesli czy silników benzynowych przez różne rodzaje hybryd po samochody elektryczne i wodorowe. Zakup zarówno nowego, jak i używanego samochodu to nie tylko wybór modelu, ale również rodzaju napędu. Eksperci sieci ProfiAuto wskazują, które z nich mogą […]

Nowa sieć serwisowa pojazdów elektrycznych na polskim rynku – wywiad z NexDrive

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej od 2035 r. na starym kontynencie będzie obowiązywał zakaz produkcji samochodów z silnikiem spalinowym. To oczywiście nie oznacza, że znikną one z naszych dróg z dnia na dzień. Pewne jest to, że w parku maszyn z każdym dniem będziemy obserwowali coraz większy udział pojazdów z napędem alternatywnym – w głównej […]

Za nami VIII konferencja partnerów sieci ProfiAuto

W dniach 24-25 września br. odbyła się VIII Konferencja ProfiAuto. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, właściciel marki – firma Moto-Profil – powrócił do cyklicznych spotkań z członkami sieci, przedstawiając m.in. nową wizję rozwoju oraz odpowiedzi na wyzwania przyszłości w branży aftermarket. Gościem specjalnym wydarzenia był dr Mario Herger, ekspert ds. nowych technologii z Doliny Krzemowej […]

Na niezależnym rynku napraw pojazdów funkcjonują warsztaty zrzeszone w sieciach. Sieci warsztatowe tworzone są przez producentów lub dystrybutorów części. Ich celem jest zebranie jak największej liczby warsztatów pod swoim szyldem i zapewnienie w nich podobnych standardów obsługi. Sieci warsztatowe wymagają od należących do nich warsztatów spełniania określonych kryteriów – np. wykonywania konkretnych typów napraw, posiadania odpowiedniego wyposażenia czy odpowiedniej identyfikacji wizualnej. Oferują w zamian różnego rodzaju korzyści, np. zakupy części na preferencyjnych warunkach, szkolenia techniczne czy wsparcie marketingowe. Więcej informacji na temat sieci warsztatowych znajduje się w artykułach z tej kategorii.