Inter Cars najlepszą spółką giełdową 2013 roku

, 8 kwietnia 2014, 16:12

Inter Cars SA został wybrany najlepszą spółką giełdową 2013 roku, według rankingu Pulsu Biznesu. Giełdowa Spółka Roku to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking spółek giełdowych, organizowany przez redakcję czasopisma już od 15 lat.

Redakcja „Pulsu Biznesu" nagrodziła najlepsze spółki notowane na warszawskiej giełdzie podczas uroczystej gali (31 marca 2014 r.), której gośćmi byli menadżerowie firm, zarządzający funduszami, analitycy, inwestorzy i przedstawiciele resortu skarbu oraz partnerzy rankingu. Zwycięzcą rankingu głównego został Inter Cars SA.

Giełdowa Spółka Roku to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking spółek giełdowych, organizowany przez redakcję „Pulsu Biznesu" już od 15 lat. Ponad 120 ekspertów, ankietowanych przez TNS Polska, oceniło poziom kompetencji zarządu, perspektywy rozwoju, sukces w 2013 r., relacje z inwestorami oraz jakość produktów i usług. W rankingu sklasyfikowano ponad dwustu emitentów.

– „Nagroda cieszy przede wszystkim dlatego, że docenili nas analitycy i doradcy inwestycyjni, czyli najbardziej wymagający ludzie rynku. Dodatkowo Inter Cars SA zajął trzecie miejsca w kategoriach „Kompetencje zarządu” oraz „Sukces 2013”." – powiedział Piotr Zamora, dyrektor finansowy Inter Cars SA, który reprezentował spółkę na Gali.

Inter Cars SA został doceniony za pracę wykonaną w ostatniej dekadzie, a w szczególności w trakcie ostatnich 5 lat, co zaowocowało wymiernym sukcesem. W 2009 r. skonsolidowane przychody tej spółki wynosiły 2 mld zł, a zysk netto 68 mln zł. Cztery lata później przychody przekroczyły 3,5 mld zł, a zysk netto wzrósł do 150 mln. Jest to przykład firmy, która powstała od podstaw na przełomie lat 80 i 90 lat i osiągnęła miliardowe przychody w ostatniej dekadzie.

Ranking powstał na zlecenie „Pulsu Biznesu". TNS Polska przepytał ponad 120 specjalistów, którzy mają wpływ na decyzje inwestorów – analityków, doradców i maklerów. Oceniali oni spółki giełdowe w następujących kategoriach: kompetencje zarządu, jakość produktów i usług, relacje inwestorskie, perspektywy rozwoju. Na podstawie ocen w pięciu kategoriach powstał główny ranking. Badani reprezentują domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne i inwestycyjne, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe z całego kraju. W sondażu przeprowadzonym w styczniu i lutym 2014 r. uczestniczyło 124 respondentów – 58 analityków, 24 doradców i 42 maklerów. Uczestnik sondażu oceniał przeciętnie 18 spółek, wybranych tak, aby najlepiej dopasować je do zakresu obowiązków i zainteresowań specjalistów. W końcowym zestawieniu uwzględniono te podmioty, które oceniło przynajmniej 2 lub 3 ekspertów. Oceny wystawiano w 7-punktowej skali, według zasady: im korzystniejsza ocena, tym większa liczba przydzielanych spółce punktów. Wyniki sondażu zostały uszeregowane według wartości średniej ocen.

Dowiedz się więcej

Wyniki sprzedaży Grupy Inter Cars we wrześniu
Wyniki sprzedaży Grupy Inter Cars we wrześniu

Inter Cars S.A. opublikował swoje wyniki sprzedażowe za wrzesień. Statystyki pokazują, że dystrybutor osiągnął duże wzrosty na większości rynków. Łączne przychody Inter Cars S.A. we wrześniu 2013 r. wyniosły 267,5 mln zł. To o 21,9% niż we wrześniu roku 2012. Z tej puli 188,9 mln zł to sprzedaż na rynku polskim, co również oznacza duży […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 9 kwietnia 2014, 21:20 0 0

I co z tego??

Odpowiedz

Anonim, 10 kwietnia 2014, 7:46 0 0

miliardowe zyski ? a pracownicy na filiach zarabiają śmieszną kasę - tak wiem "franczeza" :)

Odpowiedz

Anonim, 10 kwietnia 2014, 21:56 0 0

pod płaszczykiem "fajnych" liczb kryje się beznadzieja (złe traktowanie pracowników) - człowiek nic tam nie znaczy

Odpowiedz

Anonim, 11 kwietnia 2014, 15:23 0 0

tak jest JC potega ludzi szmacą i tyle moze coś o Motorolu napiszcie a nie tylko o JC jacy oni nie sa wspaniali ....redaktor to chyba właściciel jednej z filii!!!

Odpowiedz

Anonim, 13 kwietnia 2014, 21:15 0 0

Nie rozumiem narzekań pracowników IC. Pracuję w tej firmie od 8 lat i nikt mnie do tego nie zmusza.
Atmosfera jest w porządku, zawsze płacą na czas. Pracowałem, na różnych stanowiskach i zawsze było w porządku. Może to coś z Wami jest nie tak?

Odpowiedz

Anonim, 17 kwietnia 2014, 19:33 0 0

o tak...albo w Bydgoszczy, to jeden czort...

Odpowiedz

Anonim, 24 kwietnia 2014, 20:13 0 0

Gdańsk,Gdynia, Wejherowo, Ostróda oraz inne filie tego samego filianta są nawet nawet. IC jest kilka lat przed konkurencja. Widzę różnicą pracując później u konkurencji :) Pozdrawiam były pracownik :)

Odpowiedz

Anonim, 6 maja 2014, 11:19 0 0

I bardzo dobrze że tak są traktowani pracownicy i filiancii! Dzięki temu IC jest potęgą.

Fotka dobrze traktowała pracowników i jak skończyła...
Jeśli się Wam nie podoba w IC to czemu tam pracujecie??
Skoro jest tak źle???

Odpowiedz