Po inwestycjach w Polsce, Nexteer Automotive uruchamia nowe projekty w USA

8 listopada 2011, 14:25

Po ogłoszeniu inwestycji 200 mln zł w polskie fabryki, Nexteer Automotive zamierza inwestować także w USA. Koncern przeznaczy 150 mln dolarów na uruchomienie nowych projektów związanych z produkcją coraz popularniejszych elektrycznych układów kierowniczych (EPS).

Nowa inwestycja opiera się na zwiększeniu możliwości w zakresie testów samochodów wyposażonych w układy EPS Nexteer oraz otwarciu nowych linii produkcyjnych. Centrum testów, będące częścią fabryki w Saginaw (USA), zostanie rozbudowane, by można było przeprowadzać zaawansowane symulacje, maksymalnie odwzorowujące rzeczywiste warunki drogowe. Fabryka otworzy też linie produkcyjne systemów EPS.

– „Po zdobyciu nowych kontraktów dla fabryk w Polsce, Brazylii, Chinach, Indiach i Meksyku, inwestycja w USA to kolejny etap trwającej od kilku lat ekspansji Nexteer związanej z produkcją nowoczesnych elektrycznych układów kierowniczych EPS. Nowy długoterminowy kontrakt dla General Motors, zakładający produkcję EPS dla nowego modelu pick-up’a do 2018 roku, pozwoli nam na zwiększenie naszych możliwości w zakresie testów, zdolności produkcyjnych i innowacji związanych z elektrycznymi układami sterowania” – mówi Robert J. Remenar, dyrektor generalny Nexteer Automotive.

Nexteer tworzy systemy EPS dla wszystkich segmentów i klas samochodów, poczynając od samochodów klasy mini, po auta dostawcze. W roku 2010 firma stworzyła pierwszy 12-voltowy układ EPS dla aut typu pick-up.

Jeszcze przed niespełna dziesięcioma laty, EPS stanowiły zaledwie 4 proc. produkcji, w ubiegłym roku odsetek ten wyniósł już 30 proc. Do 2015 roku niemal połowa produkcji Nexteer ma być związana z wytwarzaniem układów EPS.

W tyską fabrykę, która wyprodukowała dotąd niemal połowę z 16 milionów układów EPS koncernu Nexteer, w ostatnich dwóch latach zainwestowano już niemal 160 milionów złotych.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Nowe funkcje w oprogramowaniu EPS firmy TRW
Nowe funkcje w oprogramowaniu EPS firmy TRW

TRW Automotive wprowadziło nowe funkcje, które mogą być dołączone do oprogramowania układów elektrycznego wspomagania układu kierowniczego . Funkcje te mają na celu poprawę bezpieczeństwa jazdy i zmniejszenie liczby błędów popełnianych przez kierowców. Jedną z zalet elektrycznych układów wspomagania jest możliwość ich łatwego rozbudowywania o nowe funkcje – nie tylko dostosowywanie siły wspomagania do prędkości. Bezpieczeństwo […]

Nowa fabryka Delphi w Błoniu
Nowa fabryka Delphi w Błoniu

Firma Delphi poinformowała o rozpoczęciu budowy nowego zakladu produkcyjnego w Błoniu koło Warszawy. W połowie 2012 roku planowane jest przeniesienie produkcji z obecnej lokalizacji do nowej hali. Obecnie Delphi jest w trakcie rozmów z klientami dotyczacych kluczowych projektow dla zakladu.

70 tysięcy układów kierowniczych rocznie z Gliwic do General Motors
70 tysięcy układów kierowniczych rocznie z Gliwic do General Motors

Z taśm produkcyjnych gliwickiej fabryki Nexteer Automotive do końca roku ma zjechać niemal 70 tysięcy układów kierowniczych ze wspomaganiem elektrycznym (EPS), przeznaczonych do nowego Opla Adam. Testową produkcję układów EPS rozpoczęto w gliwickiej fabryce niemal rok temu. Do końca 2012 roku wyprodukowano łącznie pięć tysięcy egzemplarzy, a po zakończeniu etapu testowego wolumen produkcji układów EPS […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!