Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM] 17.07 Poszerzona oferta podnośników szyb znanego producenta 17.07 Tesla model Y: woda w kabinie w okolicach nóg pasażera. Co jest przyczyną?

Końcówki i drążki kierownicze

Cyberbezpieczeństwo a przyszłość branży motoryzacyjnej

Cyberbezpieczeństwo to termin, który kojarzy się raczej z branżą IT, a nie motoryzacyjną. Technologia jednak zadomowiła się w samochodach na dobre, a wszystkie jej aspekty są równie pozytywne, co zagrożone.

Producent akumulatorów podejmuje współpracę z firmą Altris

Popularna firma produkująca akumulatory do pojazdów ogłosiła rozpoczęcie współpracy z przedsiębiorstwem Altris. To szwedzki podmiot odpowiedzialny za produkcję akumulatorów sodowo-jonowych.

Szkolenia Bosch – Marzec 2024

Bosch opublikował terminarz swoich szkoleń na marzec. Spis przygotowanych propozycji przedstawiono w poniższej tabeli.

Tesla sprzedawała świadomie wadliwe samochody?

Tesla obwinia swoich klientów za awarie pojazdu i uszkodzone części, pomimo faktu, że firma od początku wiedziała o wadach samochodów — wynika z informacji podanych przez agencję Reuters. Odpadające koła podczas jazdy przy dużej prędkości, zawieszenia zapadające się w nowych pojazdach czy osie pękające pod wpływem przyspieszenia to zaledwie kilka z wad, które miały być […]

Naprawy układu kierowniczego i zawieszenia ze schematami 3D

Schematy 3D MOOG układów kierowniczych i zawieszeń dostępne są teraz także za pomocą wyszukiwarki części MOOG, Driv e-cat i katalogu TecDoc. Baza jest stale aktualizowana i poszerza się o kolejne modele samochodów oraz o nowe referencje.

Nowy katalog SIDEM 2024 już dostępny

Firma SIDEM, przygotowała nowy katalog części układu zawieszenia i kierowniczego, wytwarzanych w jej europejskiej fabryce.

Do oferty MOOG trafiły części do najnowszego Forda Focusa

Producent części zawieszenia i układu kierowniczego firma Moog regularnie poszerza swój asortyment. Obecnie wprowadzają do oferty części do najnowszej generacji Fordów Focus.

System steer by wire – auto bez kolumny kierowniczej. Nie będą potrzebne „przekładki”?

Standardowy współczesny samochód wyposażony jest w wał, który łączy kolumnę kierownicy z przekładnią kierowniczą (popularnie: maglownicą). Rozwiązanie steer-by-wire, nad którym pracują największe firmy z branży motoryzacji ma na celu wyeliminowanie mechanicznego połączenia pomiędzy kolumną kierownicy a przekładnią. To oczywiście niejedyna zmiana, jaką ma wprowadzić system steer-by-wire.

Drążki kierownicze i ich końcówki są podatne na zużycie eksploatacyjne. Te elementy układu kierowniczego trzeba okresowo wymieniać. Sama wymiana nie sprawia kłopotu w przypadku większości konstrukcji. Drążki są odpowiedzialne za przekazywanie ruchu pomiędzy zwrotnicami kół. Ich awarie mogą doprowadzić do powstania luzów w układzie kierowniczym. Skutkuje to pogorszeniem zbieżności przednich kół pojazdu i osłabia precyzję prowadzenia. W tej kategorii dowiesz się więcej o drążkach kierowniczych i końcówkach drążków, ich wymianie oraz producentach.