Usterka wspomagania kierownicy w Citroenach C8 i Jumpy oraz Peugeotach 807 i Expert

, 25 sierpnia 2011, 14:21

Prawie 600 Citroenów C8 i Jumpy oraz Peugeotów 807 i Expert w Polsce może być niebezpiecznych: w przypadku długotrwałego kontaktu przewodu zasilającego blok wspomagania układu kierowniczego z elementami sąsiednimi, może dojść w nich do zakłócenia funkcjonowania wspomagania kierownicy.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 207 samochodów marki Citroen oraz 373 marki Peugeot, wyprodukowanych w latach 2010 oraz 2011 (numery VIN w załącznikach).

Właściciele wadliwych aut są powiadamiani o problemie listownie i zapraszani do punktów serwisowych, gdzie usuwana jest opisana usterka (w przypadku stwierdzenia jej).

 

Dowiedz się więcej

Ponad 40 000 wadliwych Opli
Ponad 40 000 wadliwych Opli

Serwisy Opla będą miały dużo pracy. Ponad 40 000 pojazdów tej marki odwiedzi ASO w celu sprawdzenia i ewentualnej naprawy jednej z wymienionych usterek: – wadliwe działanie klaksonu, usterka występująca w 39 950 samochodach Astra H i Zafira B, wyprodukowanych w Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Polsce (numery VIN), – pogorszone osiągi i hałasujący silnik, w najgorszym […]

Samochody z duszą?
Samochody z duszą?

Ponad 260 samochodów Honda CR-Z w Polsce jest objętych kampanią serwisową, związaną z ryzykiem samoczynnego ruszenia pojazdu. Wskutek błędu oprogramowania w module sterującym silnika IMA, auto może niekontrolowanie ruszyć do przodu lub do tyłu, już po zgaśnięciu silnika. Może to wystąpić wskutek zdławienia silnika. Błąd oprogramowania może powodować ruch obrotowy silnika w takich okolicznościach, jak: […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!