Innowacyjne opony Goodyear w przedprodukcyjnej wersji nowego Land Rovera Discovery SVX

, 21 września 2017, 6:45

Amerykański koncern zaprojektował opony koncepcyjne dla nowego modelu Land Rovera Discovery SVX. Miłośnicy motoryzacji i nowinek technicznych mogą podziwiać potężnego SUV-a na targach IAA 2017 we Frankfurcie, w dniach 14-24 września.

Nowy Land Rover to wysokiej klasy auto do jazdy terenowej, plasujące się w segmencie luksusowych pojazdów klasy SUV/4×4. Jego mocny charakter i offroadowe właściwości podkreślają specjalnie skonstruowane przez Goodyeara opony, opracowane w oparciu o konkretne wymagania producenta nowego Discovery, stąd m.in. głęboki bieżnik, który zapewnia doskonałą przyczepność w warunkach terenowych.

Amerykański koncern zadbał także o niecodzienny wygląd ogumienia, by jak najlepiej wpisywało się w linię projektową nowego modelu. Na ścianie bocznej widnieje nazwa ‘Discovery’, a szprychy felg oraz kształt bieżnika płynnie przechodzą we wzór ‘X’, nawiązujący do logo Discovery SVX, podkreślając tym samym niepowtarzalny design koncepcyjnego pojazdu.

Goodyear od wielu lat dostarcza ogumienie na wyposażenie fabryczne dla wielu aut marki Land Rover. Najnowsze pojazdy wyposażone w opony amerykańskiego koncernu to Land Rover Discovery i Range Rover Velar.

– Jesteśmy dumni, że nasze koncepcyjne opony znalazły się na wyposażeniu ekscytującego, przedprodukcyjnego Land Rovera Discovery SVX, prezentowanego przez Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations na targach IAA 2017. Decyzja ta potwierdza, że produkty Goodyear odpowiadają wymaganiom wiodących producentów samochodów – powiedział Nick Harley, Goodyear’s Managing Director OE Consumer EMEA.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

diego, 26 września 2017, 11:57 0 0

Jak koncepcyjne to pewnie drogie. Ja za swoje tomkety dużo nie dałem a trzymają się drogi jak należy i przyczepność bez zarzutu. Sprawdzona czeska jakość

Odpowiedz