Inteligentne zawieszenie Monroe w nowym Volvo XC90

, 10 grudnia 2014, 12:47

Grupa Volvo wybrała najnowszą generację półaktywnego, dopasowującego się układu Zawieszenia (CVSAe) Tenneco jako standardowe rozwiązanie dla swojej limitowanej wersji XC90 First Edition.

Amortyzatory CVSAe zwiększają komfort jazdy oraz prowadzenia pojazdu przez dostosowywanie wszystkich czterech amortyzatorów, w tempie do 100 razy na sekundę, do zmieniających się warunków na drodze oraz takich sytuacji, jak pokonywanie zakrętów, zmiana pasa, przyspieszanie i hamowanie. Układ tłumienia drgań w ramach CVSAe może być w każdej chwili przełączony na pracę w trybie standardowym, sportowym lub komfortowym.

Volvo było pierwszym producentem pojazdów, które w 2002 roku wprowadziło technologię elektronicznego wytłumiania firmy Tenneco jako standardowe rozwiązanie do swoich modeli pojazdów o wysokich osiągach, tj. S60R oraz V70R.

– „Historia naszej współpracy z Volvo znajduje odzwierciedlenie w wielu poszczególnych modelach i generacjach produktów. Jesteśmy zaszczyceni, że Volvo wytypowało nas jako dostawcę części do prestiżowej edycji Modelu XC90 First Edition.” – powiedział Sandro Paparelli, Wice-Prezes i Dyrektor Generalny w Ride Performance Europe.

Układ zawieszenia CVSAe będzie dostępny jako opcjonalne rozwiązanie dla wszystkich modeli XC90 produkowanych od tego momentu, Tenneco z kolei będzie kontynuować dostarczanie komponentów dla nowego innowacyjnego rozwiązania Volvo – nowej architektury skalowanej platformy podwozia (SPA).

Technologię zawieszenia CVSA można znaleźć w 37 modelach pojazdów, należących do rozlicznych marek globalnych. W chwili obecnej pracuje się nad zastosowaniem technologii w dziewięciu nowych modelach pojazdów.

Dowiedz się więcej

Volvo wprowadza dożywotnią gwarancję na części w USA
Volvo wprowadza dożywotnią gwarancję na części w USA

Szwedzki producent samochodów, znajdujący się od niedawna w rękach chińskich inwestorów, znalazł ciekawy sposób na zachęcenie klientów do korzystania z autoryzowanych stacji obsługi. Na rynku amerykańskim wprowadzono dożywotnią gwarancję na podzespoły mechaniczne. Oczywiście pod pewnymi warunkami. Zapłać raz i nigdy więcej Program nosi nazwę "Pay Once and Never Pay Again" i jest kierowany do właścicieli […]

Nowy katalog części układu zawieszenia Monroe – ponad 750 nowych referencji
Nowy katalog części układu zawieszenia Monroe – ponad 750 nowych referencji

Tenneco pomaga pracownikom warsztatów zapoznać się z najnowszymi częściami zamiennymi o jakości oryginalnego wyposażenia, za pośrednictwem niezwykle przejrzystego, bogato ilustrowanego, nowego katalogu Części Zamiennych Monroe, zawierającego ponad 750 nowych referencji (SKU). Aby wspomóc użytkowników w szybszym odnalezieniu właściwej części Monroe, katalog wyposażono w innowacyjny i przyjazny system wyszukiwania, który wyszczególnia części według następującego klucza: najpierw […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!