Jakie atrakcje przygotował ZF Aftermarket dla odwiedzających Poznań Motor Show 2024?

3 kwietnia 2024, 23:27

  • Czterech motoryzacyjnych gości specjalnych na stoisku firmy
  • Pojazdy wyposażone w zaawansowane systemy ADAS i prezentacje Centrum Inżynieryjnego ZF
  • ZF Aftermarket w czterech kategoriach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników
  • Projekt specjalny: Weekend z Motocyklem oraz Kampania #Keep It Real With ZF Genuine Parts

ZF Aftermarket od wielu lat jest obecny na Poznań Motor Show jako partner Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. W tym roku firma zaprezentuje rozbudowany program atrakcji – oprócz pojazdów wyposażonych w zaawansowane systemy, symulatora jazdy, innowacyjnych produktów motoryzacyjnych i akcji specjalnych, ZF Aftermarket zaprosił na swoje stoisko aż czterech wyjątkowych gości: Bartosza Ostałowskiego, EKG AutoSerwis, LeszkoMoto TV i Kobietę Na Motocyklu. Nie zabraknie również nowych technologii: Centrum Inżynieryjne ZF zaprezentuje odwiedzającym systemy ADAS w pojazdach osobowych i ciężarowych. ZF będzie poruszał także istotne dla rynku tematy, takie jak proces regeneracji fabrycznej części oraz kampania #KeepItReal with ZF Genuine Parts, podkreślająca jakość produktów motoryzacyjnych w kontekście bezpieczeństwa drogowego.

Wsparcie rozwoju specjalistów branży motoryzacyjnej, promowanie oryginalnych komponentów, umiejętności technicznych i profesjonalizmu to kluczowe punkty tegorocznej obecności ZF na wydarzeniu. Firma oferuje gamę produktów marek premium: LEMFÖRDER, SACHS, TRW, WABCO i ZF, obejmującą hamulce, sprzęgła, amortyzatory, skrzynie biegów, elementy zawieszenia i układu kierowniczego, zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Dzięki tak szerokim kompetencjom, eksperci ZF przygotowali zadania konkursowe w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w aż czterech kategoriach: Młody Mechanik, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Elektromobilni i Mechanik Zawodowy oraz aktywności dodatkowe, np. quiz wiedzy dla Młodych Mechaników.

ZF Aftermarket z zadaniami finałowymi OMM w czterech kategoriach: Młody Mechanik, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Elektromobilni i Mechanik Zawodowy.

Czterej influencerzy motoryzacyjni gośćmi ZF Aftermarket

W tym roku na stoisku firmy odwiedzający mogą spotkać aż czterech gości specjalnych. U boku przedstawicieli ZF Aftermarket pojawi się Bartosz Ostałowski – mistrz driftu
i rekordzista Guinnessa, a także specjaliści motoryzacyjni: EKG AutoSerwis i twórca internetowy Leszko Moto TV. Zaproszeni goście będą dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą o rynku motoryzacyjnym, odpowiedzą na pytania oraz przeprowadzą akcje specjalne.
W ramach projektu własnego ,,Weekend z Motocyklem’’, firma zaprosiła także Annę Jackowską – jedną z pierwszych Polek podróżujących samotnie po świecie
na motocyklu, prekursorkę takich wypraw wśród kobiet. Kobieta Na Motocyklu podczas dwóch dni spotkań (6-7.04) będzie opowiadała o swoich podróżach oraz o tym,
jak należy się do nich przygotować. Firma w ramach projektu zaprezentuje także ofertę produktów marek TRW i SACHS dedykowaną jednośladom. Co więcej, inicjatywa jest zapowiedzią przyszłorocznego udziału ZF Aftermarket w kategorii Mechanik Motocyklowy podczas Mistrzostw.

Bogate stoisko i zaawansowane pojazdy

Atrakcyjność stoiska ZF Aftermarket podczas tegorocznej edycji Poznań Motor Show przyciągnie nie tylko adeptów szkół, ale także pasjonatów motoryzacji z różnych
jej sektorów. Stanie się to za sprawą pojazdów wyposażonych w nowoczesne systemy ADAS, których funkcje odwiedzający będą mogli poznać na żywo dzięki prezentacjom ekspertów ZF z Centrum Inżynieryjnego w Łodzi. Goście firmy obejrzą z bliska Toyotę RAV4, wyposażoną w prototypowy system Toyota Safety Sense, oparty o kamerę
ZF Smart Cam 4.9 i radar ZF MRGEN oraz pojazd ciężarowy IVECO S-Way z kamerą
S-CAM 4T2 IPM2.0 z modułem przetwarzania obrazu i zdalną głowicą dwusoczewkowej kamery. Dzięki innowacyjnej ekspozycji, młodzi mechanicy i odwiedzający będą mogli w praktyce przekonać się jak funkcjonują systemy ADAS, dostępne również na rynku aftermarketowym.

W ramach prezentacji komponentów na rynek części zamiennych, firma stawia
na nowoczesne i zrównoważone koncepcje, prezentując m.in. produkty regenerowane fabrycznie, takie jak moduł elektroniki modulatora osi TEBS-E marki WABCO i zacisk hamulcowy do samochodów osobowych marki TRW. Nie zabraknie także flagowych komponentów, takich jak Corner Module TRW czy co roku wzbudzającej ogromne zainteresowanie skrzyni biegów ZF 8HP.
Dla miłośników motoryzacyjnych wyzwań, na stanowisku ZF Aftermarket znajdzie
się także niecodzienny symulator jazdy – goście będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na urządzeniu odwzorowującym jazdę ciężarówką, a próby bicia rekordów na symulatorze wesprze sam Bartosz Ostałowski.

Edukacja przyszłych liderów branży motoryzacyjnej

ZF Aftermarket chce także wykorzystać udział w wydarzeniu, by zwrócić uwagę
na ważne dla branży tematy. Jednym z zagadnień omawianych przez przedstawicieli fabryki ZF REMAN będzie proces seryjnej regeneracji fabrycznej części samochodowych, który pozwala na oszczędność surowców wykorzystywanych do ich produkcji. Dzięki zastosowaniu procesów przemysłowych w regeneracji części, użytkownik może mieć pewność co do jakości i wydajności komponentu oraz jego unikalnych cech – produkty regenerowane przechodzą przez zaawansowany proces testów i objęte są takim samym okresem gwarancji jak nowe produkty.
Kolejnym kluczowym tematem będzie kampania edukacyjno-informacyjna
ZF Aftermarket #KeepItReal with ZF Genuine Parts, poprzez którą firma podkreśla znaczenie jakości części, wpływu odpowiednich komponentów na stan techniczny pojazdu oraz przede wszystkim na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. ZF Aftermarket w ramach kampanii podkreśla jak ważne jest korzystanie z części zamiennych
z legalnych i sprawdzonych źródeł, pochodzących od renomowanych producentów.

Odwiedź stoisko ZF Aftermarket podczas Poznań Motor Show: 4-7 kwietnia, hala
nr 4, stanowisko 10 lub śledź relacje firmy z wydarzenia na kanale Facebook ZF Aftermarket i Instagram @zfaftermarket.pl.

Artykuł sponsorowany ZF

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Wojt, 5 kwietnia 2024, 22:17 1 0

ADAS to kolejny temat wymagajacy inwestycji przez warsztaty.

Odpowiedz