Nowy IC_Katalog Online

, 17 listopada 2014, 12:18

Inter Cars przygotowuje się do uruchomienia nowego katalogu online. Będzie on zawierał pełną ofertę części, narzędzi, opon i akcesoriów do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli.

Program IC_Katalog Online to od wielu lat podstawowe narzędzie komunikacji firmy Inter Cars z warsztatami samochodowymi. Dzięki niemu mogą w łatwy sposób znaleźć potrzebny towar i złożyć  zamówienie przez internet, sprawdzić aktualną ofertę, zapoznać się z nowościami. Jest też wykorzystywany do tworzenia wycen napraw samochodów w oparciu o dane o czasach napraw, pobierania faktur i rozrachunków, komunikacji z produktowo-technicznym systemem HelpDesk, przygotowywaniem ofert. Bardzo dużą funkcjonalnością jest obsługa zleceń flotowych – zarówno od strony warsztatów flotowych jak i obsługiwanych podmiotów.

Aby poznać opinię o IC_Katalogu Online, Inter Cars przeprowadził kilkadziesiąt ankiet, rozmów i konsultacji z klientami na jego temat. Na podstawie zebranych danych stworzonoo IC_Katalog Online w najnowszej wersji, którego premiera zapowiadana jest na początek 2015 roku.

Interfejs nowego programu został zaprojektowany tak, by mógł zostać obsłużony dotykowo – na tablecie. Dzięki temubędzie możliwość dokonania wyboru części bezpośrednio przy pojeździe, bez konieczności powrotu do komputera znajdującego się w biurze. Logiczne i przejrzyste rozłożenie elementów graficznych ułatwi wyszukiwanie indeksów. Nie jest wymagana wysoka prędkość łącza.

Pierwsza wersja będzie działała tylko na tabletach z systemem Windows. Wkrótce po premierze IC_Katalog ONLINE rozpoczną się prace nad wersjami dla innych systemów operacyjnych, m.in. platform mobilnych takich jak Android, iOS i Windows Phone.

Najważniejszą różnicą pomiędzy nową wersją, a poprzednią jest to, że będzie ona działała online. Program sam pobierze wszystkie dane z Internetu (tzw. chmury) i umożliwi komfortową pracę bez konieczności codziennej i żmudnej aktualizacji danych. Nowy IC_Katalog Online to w pełni aktualna lista pojazdów, dostęp do nowości, a także aktualne ceny hurtowe i stany magazynowe.

Na szczególną uwagę zasługuje udoskonalona wyszukiwarka części, akcesoriów i opon. Pozwoli ona na dobór części i opon poprzez zestaw wielu cech. W przypadku opon może to być wysokość, średnica i szerokość. Nowością będzie także wyszukiwanie niektórych elementów w sposób graficzny.

Po pojawieniu się nowej wersji programu, wciąż będzie dostępna poprzednia. To z myślą o klientach, którzy potrzebują czasu na zmianę swoich przyzwyczajeń. Na pierwszy rzut oka, IC_Katalog Online w niczym nie przypomina poprzedniej wersji. Jednak już po chwili użytkownik poczuje, że zmiany nie są aż tak diametralne. Z poprzedniej wersji programu przeniesiono nawet najważniejsze skróty klawiaturowe i całą filozofię działania.

Zobacz film zapowiadający nowy katalog online:

 

Przetestuj IC_Katalog Online

Dowiedz się więcej

Nowy zimowy dodatek do diesla w Inter Cars SA
Nowy zimowy dodatek do diesla w Inter Cars SA

W ofercie Inter Cars pojawił się uszlachetniacz paliwa Dieselskydd Black Arrow, którego zadaniem jest obniżenie temperatury mętnienia paliwa (CP) i temperatury blokady zimnego filtra paliwa (CFPP). Zastosowanie produktu ogranicza ryzyko wytrącenia się kryształów parafiny. Jest to bardzo istotne, gdyż jedynym sposobem likwidacji wytrąconych już kryształów parafiny jest ogrzanie filtra paliwa. Szwedzki depresator Dieselskydd Black Arrow, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 17 listopada 2014, 22:24 0 0

Motoprofilem śmierdzi :)

Odpowiedz

Anonim, 18 listopada 2014, 10:30 0 0

raczej profi

Odpowiedz

Anonim, 19 listopada 2014, 17:27 0 0

Brzmi znajomo, używamy codziennie tych wszystkich funkcjonalności. W katalogu MP

Odpowiedz

Anonim, 28 listopada 2014, 11:21 0 0

To Motoprofil też jest "zmajkrosoftowany" po całości? :)

Odpowiedz