Nowe BMW serii 5 z technologią HELLA

, 9 kwietnia 2014, 15:47

HELLA wyposaża najnowszy model BMW serii 5 w pakiet oświetlenia zewnętrznego i szereg elektronicznych komponentów odpowiedzialnych za zarządzanie energią elektryczna i przedłużenie czasu pracy akumulatora.

Nową Serię 5 wyposażono w system adaptacyjnego oświetlenia przedniego w technologii full LED i warstwowy układ lamp tylnych, także w technologii LED. System oświetlenia zewnętrznego oraz bezcieniowy, optymistycznie nastrajający układ oświetlenia wnętrza został opracowany przez specjalistów HELLA. W instalacji elektrycznej samochodu znalazły się także inteligentne systemy kontroli napięcia, sterowania rozdziałem i optymalnym wykorzystaniem energii elektrycznej.

Przód nowego BMW został wyposażony w adaptacyjny system oświetlenia opracowany przez firmę HELLA z zachowaniem charakterystycznego dla marki wzornictwa z tradycyjnymi „ringami”. Adaptacyjny system oświetlenia w technologii LED automatycznie zmienia rodzaj światłą w zależności w jakich warunkach porusza się pojazd. Zależnie od warunków uaktywniane są światła dzienne, miejskie o małym zasięgu, autostradowe czy oświetlenie drogowe z systemem samoczynnego skracania wiązki światła. System adaptacyjny wyposażony jest również w światła zakrętowe oświetlające drogę, na którą za chwilę wjedzie auto.

HELLA opracowała i jest producentem lamp tylnych odnowionego modelu BMW. Utrzymano charakterystyczne dla marki wzornictwo lamp tylnych z „warstwowymi” elementami świetlnymi i układem typu „L”.

Oświetlenie przednie i tylne nowego BMW jest produkowane w zakładzie produkcyjnym w Lippstadt w cyklu zautomatyzowanym. Automatyczna linia produkcyjna dla lamp tylnych dla nowej Serii 5 została opracowana i uruchomiona specjalnie dla tego projektu.

Optymistyczny system oświetlenia wnętrza zmodernizowanego BMW 5 ma możliwość dopasowania się do wymagań kierowcy. Może on wybrać barwę światła od białej chłodnej do subtelnej pomarańczowej z akcentowaniem ważnych dla kontroli pojazdu elementów konsoli i drzwi.

Zmodernizowana Seria 5 wyposażana jest również w wiele systemów elektronicznych opracowanych i produkowanych przez firmę HELLA. Należą do nich automatyczne sterowniki kontroli napięcia i rozdziału energii elektrycznej, system sterowania układem start-stop, automat sterowania wycieraczkami i system wykrywania obiektów w „martwym” polu widzenia przy zmianie pasa ruchu.

Dowiedz się więcej

Nowe tworzywa sztuczne w elektrycznym BMW
Nowe tworzywa sztuczne w elektrycznym BMW

BASF jest dostawcą tworzyw sztucznych dla kilku innowacyjnych komponentów i wspiera producenta w zakresie wiedzy konstrukcyjnej Know-How na potrzeby produkcji elektrycznego BMW i3. Współpraca obejmuje produkcję oparć przednich foteli, kluczowych elementów wzmacniających nadwozie wykonanych z włókien węglowych oraz siedzisk tylnej kanapy. Ważące zaledwie 2 kg oparcie siedziska w fotelu kierowcy i pasażera jest pierwszym formowanym wtryskowo […]

Technologia LED Helli w nowym vanie Mercedesa
Technologia LED Helli w nowym vanie Mercedesa

HELLA wyposażyła najnowszy model Mercedes-Benz klasy V w reflektory i tylne światła w technologii LED. Dodatkowo, również w system oświetlenia wewnętrznego w tej innowacyjnej technologii. Reflektory LED opracowane w kształt skrzydła podkreślają dynamiczny przód nowego modelu Mercedesa-Benz klasy V. Pod górną ich częścią gdzie znajduje się kierunkowskaz, mieszczą się zaokrąglone światła do jazdy dziennej i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!