Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
23.04 Czy do starych silników należy wlewać “gęstszy” olej? 23.04 Retrofity LED – legalne czy nie, vademecum wiedzy – MotoFocus TV 23.04 Brembo prezentuje roczny raport zrównoważonego rozwoju 23.04 O.K. Serwis pozyskał nowego głównego partnera 23.04 Granty za projekty proekologiczne – szansa dla firm także z branży motoryzacyjnej

Ankiety

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach biegów coraz popularniejsza – wyniki ankiety

Wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów w sposób dynamiczny była do niedawna mało popularna w naszym kraju. Sądząc po wynikach naszej ankiety, ten stan rzeczy się zmienia – nomen omen – dynamicznie.

Weź udział w badaniu rynku i pobierz raport!

Zachęcamy przedstawicieli warsztatów do udziału w naszym cyklicznym badaniu rynku. Wypełnienie krótkiego sondażu zajmuje mniej więcej 2 minuty. Warto zrobić to już teraz! Im szybciej zbierzemy wystarczającą ilość danych, tym wcześniej przygotujemy raport na temat sytuacji na rynku.

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach biegów – co o niej sądzisz? Ankieta.

Do niedawna samochody z automatycznymi skrzyniami biegów stanowiły niszę w polskim parku pojazdów. Sytuacja ta zmienia się jednak dynamicznie. Dynamicznie także, zdaniem wielu ekspertów, powinno się przeprowadzać wymianę oleju w większości przekładni tego typu. Czy Twój warsztat ma w swoim portfolio taką usługę? Co sądzisz na jej temat? Zapraszamy do udziału w nowej ankiecie.

Skutki inflacji – które podwyżki najbardziej zabolały firmy z branży motoryzacyjnej?

Wzrost kosztów prowadzenia działalności jest odczuwalny zarówno dla producentów i dystrybutorów części, jak i warsztatów motoryzacyjnych. Które podwyżki szczególnie zabolały przedsiębiorców? Zachęcamy do sprawdzenia wyników naszej ankiety.

Opłaty za badania techniczne pojazdów – kierowcy i branża mówią jednym głosem

Kierowcy i profesjonaliści branży motoryzacyjnej pomimo tego, że stoją po przeciwnych stronach lady warsztatowej, mają zbliżony pogląd dotyczący corocznych badań technicznych samochodów. Zgadzają się zarówno w kwestii opłat jak i wpływu badań na bezpieczeństwo na drogach.

Branża motoryzacyjna w I kwartale 2022 r. – RAPORT

Ciekawe wnioski na temat rynku motoryzacyjnego płyną z badania, przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Santander Bank Polska we współpracy z MotoFocus.pl. W jakim stopniu sytuacja producentów i dystrybutorów części, a pośrednio także warsztatów, zmieniła się z powodu agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę? Przedstawiamy szczegóły raportu kwartalnego (dostępnego do pobrania) oraz prognozy […]

Opłaty za badania techniczne pojazdów – czy trzeba je podnieść? Ankieta.

Rewaloryzacja stawek za badania techniczne pojazdów to w ostatnim czasie temat szeroko komentowany w mediach. Zabiega o nią środowisko związane ze stacjami kontroli pojazdów, jednak rząd wciąż nie przychyla się do jego postulatów. Czy przeglądy rzeczywiście powinny zdrożeć? Pytamy o to w naszej ankiecie.

Barometr Rynku: wypełnij krótką ankietę, darmowy raport już wkrótce

Zachęcamy właścicieli i pracowników warsztatów do poświęcenia chwili swojego cennego czasu na wypełnienie krótkiej ankiety, której wyniki zostaną wykorzystane do opracowania raportu „Barometr Branży Części Motoryzacyjnych”. Raport będzie można pobrać bezpłatnie już wkrótce.

MV BER/GVO – czy pracownicy warsztatów znają te terminy? Wyniki ankiety.

Dzięki obowiązującym w Unii Europejskiej regulacjom prawnym określanym w branży mianem MV BER lub GVO, możliwe jest m.in. wykonywanie obowiązkowych przeglądów samochodów w niezależnych warsztatach, bez utraty gwarancji producenta. Czy jednak przedstawiciele warsztatów zdają sobie sprawę z faktu istnienia tych regulacji?

Naprawy elektryków – jakie są największe wyzwania dla warsztatów?

Naprawy samochodów elektrycznych czy też częściowo elektrycznych to nieunikniona przyszłość polskich warsztatów. W naszym badaniu zapytaliśmy przedstawicieli tej grupy o największe wyzwania, związane z przystosowaniem biznesu do oferowania takich usług.

W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów branży motoryzacyjnej. W osiąganiu celów ekologicznych pomaga stosowanie części regenerowanych. Poddane profesjonalnej regeneracji podzespoły są produktami pełnowartościowymi, które mogą być bezpiecznie użytkowane w samochodzie. Regeneracja to oszczędność kluczowych surowców oraz energii niezbędnej do ich pozyskania i obróbki. W naszym kraju najczęściej regenerowane są części takie jak zaciski hamulcowe, turbosprężarki, sprzęgła, filtry DPF, przekładnie kierownicze czy piasty kół. Więcej informacji na temat regeneracji części można znaleźć w powyższych artykułach.