Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
25.12 Alfa e-Parts poszerza ofertę o nowe produkty i przekracza 6500 pozycji w katalogu 24.12 Rynek samochodów elektrycznych w Polsce: szanse i wyzwania dla dealerów 24.12 “Kodeks Dobrej Komunikacji”: nowy pomysł marki FORVIA. To odpowiedź na zmiany na rynku pracy. 24.12 Niemiecka Nagroda Przyszłości dla twórców rewolucyjnej technologii Digital Light 24.12 Jaguar F-Pace. Co sprawdzić przed zakupem i co wymienić po?

Ankiety

MV BER/GVO – czy pracownicy warsztatów znają te terminy? Wyniki ankiety.

Dzięki obowiązującym w Unii Europejskiej regulacjom prawnym określanym w branży mianem MV BER lub GVO, możliwe jest m.in. wykonywanie obowiązkowych przeglądów samochodów w niezależnych warsztatach, bez utraty gwarancji producenta. Czy jednak przedstawiciele warsztatów zdają sobie sprawę z faktu istnienia tych regulacji?

Naprawy elektryków – jakie są największe wyzwania dla warsztatów?

Naprawy samochodów elektrycznych czy też częściowo elektrycznych to nieunikniona przyszłość polskich warsztatów. W naszym badaniu zapytaliśmy przedstawicieli tej grupy o największe wyzwania, związane z przystosowaniem biznesu do oferowania takich usług.

Tradycyjne targi motoryzacyjne w pandemii – wyniki ankiety

W 2022 r. organizacja targów motoryzacyjnych nadal będzie trudna, jednak większość uczestników rynku części i napraw ma nadzieję, że nie niemożliwa. Wskazują na to wyniki naszej ankiety. Ankietowanych zapytaliśmy także o ich stosunek do targów i szkoleń technicznych przeprowadzanych online. Badanie przeprowadziliśmy w Polsce oraz 8 innych krajach Europy.

Branża motoryzacyjna w 2021 r. – RAPORT

Znamy już wyniki badania rynku motoryzacyjnego, przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Santander Bank Polska we współpracy z MotoFocus.pl. Przedstawiamy szczegóły raportu rocznego (dostępnego do pobrania) oraz prognozy na najbliższą przyszłość branży.

Tradycyjne targi motoryzacyjne w pandemii – czy wziąłbyś udział?

Sytuacja pandemiczna rodzi obawy, że 2022 będzie kolejnym rokiem, w którym nie będą odbywały się targi oraz duże imprezy na których producenci części motoryzacyjnych i ich dystrybutorzy mogli spotkać się z przedstawicielami warsztatów. Czy odwoływanie tego typu wydarzeń spotyka się z rozczarowaniem, a może z akceptacją uczestników rynku? Pytamy o to w naszej ankiecie.

Barometr Rynku: wypełnij ankietę i pomóż w stworzeniu raportu

Wypełnienie naszej ankiety dla właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych nie powinno zająć więcej niż 3 minut. Zachęcamy do poświęcenia tego czasu, gdyż wyniki badania posłużą do opracowania raportu „Barometr Branży Części Motoryzacyjnych”. Raport będzie można pobrać bezpłatnie. Tymczasem zachęcamy do udziału w ankiecie.

Cena i opłacalność usługi wymiany opon. Wyniki ankiety.

Nasza ankieta dotycząca usługi wymiany opon spotkała się z dużym zainteresowaniem Czytelników. Wzięło w niej udział niemal 400 przedstawicieli warsztatów. Poniżej przedstawimy oraz skomentujemy wyniki, a także zestawimy je z wynikami podobnego sondażu, który przeprowadziliśmy blisko 8 lat temu. Jak się okazuje, dominujące w branży opinie na temat usług wulkanizacyjnych uległy przez ten czas zmianom.

Niedobór części zamiennych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyniki ankiety.

Ankieta, którą przeprowadziliśmy niedawno wśród przedstawicieli polskich warsztatów wykazała, że rynek boryka się z zauważalnym problemem z niedoborem części zamiennych. Czy podobna sytuacja ma miejsce także na innych rynkach w Środkowo-Wschodniej Europie? Sprawdźcie wyniki naszego badania.

Czy usługa wymiany opon jest opłacalna? Ankieta dla warsztatów.

Przed nami sezon przekładkowy, a więc “żniwa” dla warsztatów, posiadających stanowiska wymiany opon. Z każdym rokiem przy tej okazji w branżowych dyskusjach powraca temat opłacalności świadczenia tego typu usług, rynkowej konkurencji i rosnących kosztów. Czy wulkanizacja nadal się opłaca? Pytamy o to w nowej ankiecie.

Czas w warsztacie na wagę złota. Na co najwięcej go tracimy i jak to zmienić?

Wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety wskazują, że warsztaty naprawcze obecnie mają znaczne problemy z dostępnością niektórych części motoryzacyjnych. Oznacza to konieczność ich poszukiwania w różnych miejscach.

W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów branży motoryzacyjnej. W osiąganiu celów ekologicznych pomaga stosowanie części regenerowanych. Poddane profesjonalnej regeneracji podzespoły są produktami pełnowartościowymi, które mogą być bezpiecznie użytkowane w samochodzie. Regeneracja to oszczędność kluczowych surowców oraz energii niezbędnej do ich pozyskania i obróbki. W naszym kraju najczęściej regenerowane są części takie jak zaciski hamulcowe, turbosprężarki, sprzęgła, filtry DPF, przekładnie kierownicze czy piasty kół. Więcej informacji na temat regeneracji części można znaleźć w powyższych artykułach.