Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
26.04 The Power Behind Your Drive – febi uzupełnia ofertę 26.04 Nowość wśród olejów silnikowych 26.04 Plany i cele nowej prezes PISKP – wywiad z Jolantą Źródłowską 26.04 Dostawca podzespołów silnika zbuduje nowy magazyn 26.04 Nowe części sprzęgłowe znanego producenta w ofercie BSL

Ankiety

Tradycyjne targi motoryzacyjne w pandemii – wyniki ankiety

W 2022 r. organizacja targów motoryzacyjnych nadal będzie trudna, jednak większość uczestników rynku części i napraw ma nadzieję, że nie niemożliwa. Wskazują na to wyniki naszej ankiety. Ankietowanych zapytaliśmy także o ich stosunek do targów i szkoleń technicznych przeprowadzanych online. Badanie przeprowadziliśmy w Polsce oraz 8 innych krajach Europy.

Branża motoryzacyjna w 2021 r. – RAPORT

Znamy już wyniki badania rynku motoryzacyjnego, przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Santander Bank Polska we współpracy z MotoFocus.pl. Przedstawiamy szczegóły raportu rocznego (dostępnego do pobrania) oraz prognozy na najbliższą przyszłość branży.

Tradycyjne targi motoryzacyjne w pandemii – czy wziąłbyś udział?

Sytuacja pandemiczna rodzi obawy, że 2022 będzie kolejnym rokiem, w którym nie będą odbywały się targi oraz duże imprezy na których producenci części motoryzacyjnych i ich dystrybutorzy mogli spotkać się z przedstawicielami warsztatów. Czy odwoływanie tego typu wydarzeń spotyka się z rozczarowaniem, a może z akceptacją uczestników rynku? Pytamy o to w naszej ankiecie.

Barometr Rynku: wypełnij ankietę i pomóż w stworzeniu raportu

Wypełnienie naszej ankiety dla właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych nie powinno zająć więcej niż 3 minut. Zachęcamy do poświęcenia tego czasu, gdyż wyniki badania posłużą do opracowania raportu „Barometr Branży Części Motoryzacyjnych”. Raport będzie można pobrać bezpłatnie. Tymczasem zachęcamy do udziału w ankiecie.

Cena i opłacalność usługi wymiany opon. Wyniki ankiety.

Nasza ankieta dotycząca usługi wymiany opon spotkała się z dużym zainteresowaniem Czytelników. Wzięło w niej udział niemal 400 przedstawicieli warsztatów. Poniżej przedstawimy oraz skomentujemy wyniki, a także zestawimy je z wynikami podobnego sondażu, który przeprowadziliśmy blisko 8 lat temu. Jak się okazuje, dominujące w branży opinie na temat usług wulkanizacyjnych uległy przez ten czas zmianom.

Niedobór części zamiennych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyniki ankiety.

Ankieta, którą przeprowadziliśmy niedawno wśród przedstawicieli polskich warsztatów wykazała, że rynek boryka się z zauważalnym problemem z niedoborem części zamiennych. Czy podobna sytuacja ma miejsce także na innych rynkach w Środkowo-Wschodniej Europie? Sprawdźcie wyniki naszego badania.

Czy usługa wymiany opon jest opłacalna? Ankieta dla warsztatów.

Przed nami sezon przekładkowy, a więc “żniwa” dla warsztatów, posiadających stanowiska wymiany opon. Z każdym rokiem przy tej okazji w branżowych dyskusjach powraca temat opłacalności świadczenia tego typu usług, rynkowej konkurencji i rosnących kosztów. Czy wulkanizacja nadal się opłaca? Pytamy o to w nowej ankiecie.

Czas w warsztacie na wagę złota. Na co najwięcej go tracimy i jak to zmienić?

Wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety wskazują, że warsztaty naprawcze obecnie mają znaczne problemy z dostępnością niektórych części motoryzacyjnych. Oznacza to konieczność ich poszukiwania w różnych miejscach.

Barometr rynku: poświęć 2 minuty na udział w badaniu. Wyniki wkrótce!

Przed nami kolejna edycja „Barometru Branży Części Motoryzacyjnych”. Projekt jest realizowany przez SDCM, portal MotoFocus.pl oraz Santander Bank Polska, przy nieocenionym wsparciu przedstawicieli warsztatów. Tym razem, by udzielić nam tego wsparcia, wystarczy poświęcić niespełna dwie minuty na udział w krótkiej ankiecie.

Niedobór części w hurtowniach odczuwalny – wyniki ankiety

Zdecydowana większość przedstawicieli warsztatów, biorących udział w naszej ankiecie przyznała, że w ostatnim czasie zmaga się z problemem w postaci braków asortymentowych u dostawców części. Z czego wynika ten problem i jak jest poważny?

W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów branży motoryzacyjnej. W osiąganiu celów ekologicznych pomaga stosowanie części regenerowanych. Poddane profesjonalnej regeneracji podzespoły są produktami pełnowartościowymi, które mogą być bezpiecznie użytkowane w samochodzie. Regeneracja to oszczędność kluczowych surowców oraz energii niezbędnej do ich pozyskania i obróbki. W naszym kraju najczęściej regenerowane są części takie jak zaciski hamulcowe, turbosprężarki, sprzęgła, filtry DPF, przekładnie kierownicze czy piasty kół. Więcej informacji na temat regeneracji części można znaleźć w powyższych artykułach.