MV BER/GVO – czy pracownicy warsztatów znają te terminy? Wyniki ankiety.

7 marca 2022, 8:04

Dzięki obowiązującym w Unii Europejskiej regulacjom prawnym określanym w branży mianem MV BER lub GVO, możliwe jest m.in. wykonywanie obowiązkowych przeglądów samochodów w niezależnych warsztatach, bez utraty gwarancji producenta. Czy jednak przedstawiciele warsztatów zdają sobie sprawę z faktu istnienia tych regulacji?

Znajomość wspomnianych terminów nabiera w ostatnim czasie szczególnej wagi, gdyż już za około rok upływa termin ich obowiązywania. Przepisy MV BER/GVO wpływają pozytywnie na konkurencyjność niezależnego rynku motoryzacyjnego. Z punktu widzenia warsztatów najważniejszym jest fakt, że dzięki nim mogą one naprawiać nawet pojazdy, które są jeszcze objęte gwarancją.

Dlatego też w ankiecie sprawdziliśmy wiedzę przedstawicieli warsztatów na temat tego zagadnienia. Skrót ten pozytywnie zidentyfikowało ponad dwie trzecie respondentów. Wynik dobry, jednak pokazuje, że nadal istnieje potrzeba informowania i szkolenia warsztatów w zakresie przepisów wpływających istotnie na ich działalność.

Części respondentów ankiety skrót MV BER/GVO błędnie skojarzył się z systemem zdalnego dostępu do danych samochodowych, inni sądzili, że może być to nazwa jednej z platform internetowego handlu częściami.

 

Dane pochodzą z raportu „Przemysł, handel i usługi w motoryzacji – podsumowanie sytuacji po IV kwartale 2021 r. i prognozy”, przygotowanego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Santander Bank Polska we współpracy z MotoFocus.pl.

Całość raportu można pobrać TUTAJ.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Aaaaaa, 10 marca 2022, 17:32 0 0

Od kiedy Pass Thru daje możliwość zdalnego dostępu ?

Odpowiedz