Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
09:35 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi? 13.06 Mała ładowarka, a duży akumulator. Czy takie ładowanie zepsuje baterię? 13.06 Obowiązkowy KSeF jednak nie od 1 lipca. Jaka jest nowa data i jak się przygotować? 13.06 Zanurzyli silnik pojazdu elektrycznego w wodzie. Co się stało? [FILM] 13.06 Unia Europejska podwyższa cła na chińskie elektryki

Ankiety

Rusza sezon na serwis klimatyzacji – weź udział w naszym badaniu!

Rynek motoryzacyjny wciąż ewoluuje, a wymagania klientów warsztatów zmieniają się. Nasze badanie rynku usług klimatyzacji zostało zaprojektowane, by dostarczyć właścicielom warsztatów cennych danych, które pomogą im nie tylko lepiej zrozumieć aktualny krajobraz rynkowy, ale również dostosować swoje usługi do zmieniających się potrzeb klientów. Warto poświęcić kilka minut na wypełnienie ankiety. Jej opracowane wyniki przekażemy niebawem.

Tworzymy raport dotyczący warsztatów – weź udział w ankiecie

Jaka jest aktualna kondycja warsztatów samochodowych w Polsce i jak zmieniała się w ciągu minionych miesięcy? Między innymi na te pytania ma odpowiedzieć rynkowy raport, który stworzymy przy współudziale przedstawicieli warsztatów. Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety – nie powinno to zająć więcej niż 1-2 minut.

Czy przyjmujesz uczniów na staże i praktyki w warsztacie? Ankieta.

Dziś zachęcamy przedstawicieli warsztatów samochodowych do udziału w ankiecie poświęconej edukacji zawodowej. Jej celem jest sprawdzenie, czy warsztaty chętnie przyjmują pod swój dach praktykantów i uczniów szkół zawodowych, tego jak oceniają ich wiedzę oraz współpracę ze szkołami.

Oceń swojego dystrybutora części – wypełnij ankietę

Zapraszamy przedstawicieli warsztatów samochodowych do udziału w badaniu dotyczącym opinii o działalności dystrybutorów części motoryzacyjnych. Ma ono na celu wskazanie silnych i słabych stron poszczególnych firm dystrybucyjnych. W ankiecie ocenie poddawane są takie kategorie jak: dostępność części, partnerska współpraca, a także wsparcie w biznesie.

Poświęć minutę i zostań współautorem naszego raportu – ankieta

Jaka jest aktualna kondycja branży napraw pojazdów? Weź udział w naszej ankiecie i pomóż w stworzeniu branżowego raportu. Nie powinno Ci to zająć więcej niż 1 minuty. Raport, który opracujemy po zakończeniu badania będzie można pobrać bezpłatnie.

Wizerunek warsztatów a braki kadrowe! Weź udział w ankiecie.

Wizerunek warsztatów samochodowych to składowa działań tysięcy drobnych i średnich przedsiębiorców. Jak kształtować pozytywne postrzeganie warsztatów przez młodych ludzi, wchodzących na rynek pracy? Jak zachęcać młodzież do związania swojej drogi zawodowej z naprawą pojazdów? Jak lepiej rozwijać działalność niezależnych warsztatów? Między innymi tych kwestii dotyczy nasza nowa ankieta.

Jakie jest Twoje podejście do pracowników? Ankieta dla właścicieli i kierowników warsztatów.

Pracownicy narzekają na szefa, szef narzeka na pracowników – to standardowy schemat relacji zawodowych w polskich firmach. Branża napraw samochodowych zapewne nie jest na tym tle wyjątkiem… A może jednak? Właścicieli oraz osoby zarządzające warsztatami zachęcamy do udziału w krótkiej ankiecie, dotyczącej ich podejścia do pracowników – zwłaszcza tych mniej doświadczonych – oraz własnych motywacji […]

Wypełnij ankietę i pomóż w stworzeniu raportu na temat rynku

Dwie minuty. Tylko tyle trwa wypełnienie naszej ankiety dla właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych. Zachęcamy do poświęcenia tego czasu, gdyż wyniki badania posłużą do opracowania branżowego raportu. Raport będzie można pobrać wkrótce, całkowicie bezpłatnie.

Jak europejskie warsztaty zmieniły swoje ceny usług w obliczu rosnącej inflacji?

Sytuacja gospodarcza i rosnąca w wielu krajach Europy inflacja jest powodem podnoszenia cen. Badanie dotyczące zmian w cenach usług warsztatów przeprowadzone przez MotoFocus na przełomie 2022 i 2023 roku pokazuje reakcję firm z branży na zaistniałą sytuację. Jak zmieniły się cenniki usług warsztatów w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w przykładowych państwach na zachodzie kontynentu?

Marketing dystrybutorów części w Polsce lokalnej – tę zmianę zauważą warsztaty

Hurtownie części motoryzacyjnych starają się wspierać swoje filie oraz partnerów handlowych w działaniach marketingowych. Jedną z form wsparcia jest organizacja targów branżowych. Jeszcze przed pandemią targi odbywały się w formule ogólnopolskiej, obecnie widoczna jest zmiana trendu, która może być zauważalna dla warsztatów. Jak lokalne hurtownie oceniają wsparcie marketingowe oferowane przez centrale dystrybutorów części motoryzacyjnych? Czy […]

W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów branży motoryzacyjnej. W osiąganiu celów ekologicznych pomaga stosowanie części regenerowanych. Poddane profesjonalnej regeneracji podzespoły są produktami pełnowartościowymi, które mogą być bezpiecznie użytkowane w samochodzie. Regeneracja to oszczędność kluczowych surowców oraz energii niezbędnej do ich pozyskania i obróbki. W naszym kraju najczęściej regenerowane są części takie jak zaciski hamulcowe, turbosprężarki, sprzęgła, filtry DPF, przekładnie kierownicze czy piasty kół. Więcej informacji na temat regeneracji części można znaleźć w powyższych artykułach.