Menu

Ankiety

Jak europejskie warsztaty zmieniły swoje ceny usług w obliczu rosnącej inflacji?

Sytuacja gospodarcza i rosnąca w wielu krajach Europy inflacja jest powodem podnoszenia cen. Badanie dotyczące zmian w cenach usług warsztatów przeprowadzone przez MotoFocus na przełomie 2022 i 2023 roku pokazuje reakcję firm z branży na zaistniałą sytuację. Jak zmieniły się cenniki usług warsztatów w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w przykładowych państwach na zachodzie kontynentu?

Marketing dystrybutorów części w Polsce lokalnej – tę zmianę zauważą warsztaty

Hurtownie części motoryzacyjnych starają się wspierać swoje filie oraz partnerów handlowych w działaniach marketingowych. Jedną z form wsparcia jest organizacja targów branżowych. Jeszcze przed pandemią targi odbywały się w formule ogólnopolskiej, obecnie widoczna jest zmiana trendu, która może być zauważalna dla warsztatów. Jak lokalne hurtownie oceniają wsparcie marketingowe oferowane przez centrale dystrybutorów części motoryzacyjnych? Czy […]

Czy regionalne hurtownie części zamiennych angażują się w e-handel?

W Internecie można dziś kupić niemal każdą część zamienną i wcale nie trzeba przy tym prowadzić działalności związanej z naprawami pojazdów. Wydaje się zatem, że także lokalne hurtownie części mogą szukać dodatkowego rynku zbytu produktów, prowadząc sklepy online w modelu B2C. Czy w istocie tak postępują? Sprawdziliśmy także, czy regionalne hurtownie części korzystają z porównywarek […]

Dostawy części „na gwizdek” czy optymalizacja pracy w warsztatach?

Polska branża samochodowych części zamiennych jest specyficzna pod wieloma względami. Z pewnością większość przedstawicieli innych branż z dużym zdziwieniem spojrzałaby np. na model dostaw części zamiennych do warsztatów naprawczych, realizowany przez regionalne hurtownie. Z poniższego artykułu dowiecie się m.in., kto i dlaczego płaci za dostawy, jak często są przeprowadzane oraz na jakim dystansie?

Czy Polacy będą wybierać części z niższej półki? Mamy rynkową prognozę.

Czy w związku z sytuacją ekonomiczną w kraju, w tym wysoką inflacją, Polacy będą oszczędzać na częściach samochodowych, poszukując tańszych produktów? Kwestia ta jest oczywiście zależna od indywidualnych decyzji zakupowych właścicieli samochodów. Pewne prognozy dotyczące sprzedaży mogą jednak czynić, bazując na swoim doświadczeniu, przedstawiciele regionalnych hurtowni części zamiennych. Zapytaliśmy ich o przewidywania dotyczące sprzedaży marek […]

Gdzie kupić części do najnowszych modeli samochodów?

Z jednej strony prawo gwarantuje niezależnym warsztatom możliwość naprawy najnowocześniejszych samochodów i to nawet w okresie gwarancji, ale z drugiej strony mają one problem z nabyciem części do tych samochodów. Najlepszym źródłem informacji na ten temat są dystrybutorzy i hurtownie części zamiennych, dlatego też warto zobaczyć co oni mają do powiedzenia w tej kwestii.

Czy potrzeba więcej zajęć praktycznych w szkołach samochodowych?

Wszystkie szkoły samochodowe są doskonale wyposażone w najnowocześniejsze narzędzia warsztatowe a nauczyciele otrzymują wysokie wynagrodzenia dzięki swojej szerokiej wiedzy – tak wygląda świat idealny, do którego nam daleko. W poniższym artykule przyjrzymy się przyziemnej sprawie. Czy nauczyciele mają do dyspozycji wystarczająco czasu, aby przekazać swoją wiedzę?

Nauczyciele z samochodówek podnoszą swoje kwalifikacje, ale co ze wzrostem płac?

Pensje nauczycieli wywołały już nie jedną medialną burzę. Nauczyciele przedmiotów technicznych w szkołach motoryzacyjnych regularnie poszerzają swoją wiedzę, aby lepiej przygotować uczniów do zawodu. Kto za te szkolenia płaci? Czy wyższe kwalifikacje oznaczają wyższą wypłatę? Odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.

Jak wyglądają relacje warsztatów z klientami? Standardy obsługi.

Dobry kontakt z klientami warsztatu samochodowego w obecnych czasach nabiera znaczenia i jest istotną wartością dodaną do wysokiej jakości usług. Sprawdziliśmy, jakie podejście do nowoczesnych form kontaktu ze swoimi klientami mają przedstawiciele niezależnych warsztatów.

Ceny usług w warsztatach – dynamika zmian, elementy składowe

Kryzys, inflacja, podwyżki – te hasła odmieniamy w ostatnim czasie przez wszystkie przypadki. Nie dziwi zatem fakt toczących się dyskusji na temat podnoszenia cen usług przez warsztaty samochodowe. Czy jednak ceny te będą nadal wzrastać? Gdzie warsztaty mogą szukać szansy na poprawę swojej marży? Oto odpowiedzi.

W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów branży motoryzacyjnej. W osiąganiu celów ekologicznych pomaga stosowanie części regenerowanych. Poddane profesjonalnej regeneracji podzespoły są produktami pełnowartościowymi, które mogą być bezpiecznie użytkowane w samochodzie. Regeneracja to oszczędność kluczowych surowców oraz energii niezbędnej do ich pozyskania i obróbki. W naszym kraju najczęściej regenerowane są części takie jak zaciski hamulcowe, turbosprężarki, sprzęgła, filtry DPF, przekładnie kierownicze czy piasty kół. Więcej informacji na temat regeneracji części można znaleźć w powyższych artykułach.