Menu

Ankiety

Czy zamykasz swój warsztat na czas urlopu? Ankieta.

Warsztaty samochodowe nie narzekają na brak pracy. Są jednak wakacje i sezon urlopowy. Czy aby umożliwić pracownikom warsztatu wypoczynek, lepiej zamknąć warsztat na pewien okres czy pracować w okrojonym składzie przez dłuższy czas, realizując urlopy w trybie rotacyjnym? O to, które rozwiązanie jest stosowane najczęściej, pytamy w naszej nowej ankiecie.

Problemy z dostawami surowców do produkcji części – co mówią producenci?

Czy problem z niedoborem dostaw ważnych surowców do fabryk motoryzacyjnych nadal jest aktualny? Zapytaliśmy o to producentów części – zarówno tych, dostarczających swoje wyroby na pierwszy montaż (OE), jak i na rynek wtórny (aftermarket – IAM).

Branża motoryzacyjna po pierwszym półroczu 2022 – RAPORT

„Motoryzacja w czasach wojny” to tytuł nowego raportu, zawierającego wnioski z badań, przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Santander Bank Polska we współpracy z MotoFocus.pl. Działania zbrojne za naszą wschodnią granicą są nieustannie kontekstem funkcjonowania gospodarek państw europejskich, w tym branży motoryzacyjnej. Raport uwzględnia aktualną kondycję producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych, a […]

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach biegów coraz popularniejsza – wyniki ankiety

Wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów w sposób dynamiczny była do niedawna mało popularna w naszym kraju. Sądząc po wynikach naszej ankiety, ten stan rzeczy się zmienia – nomen omen – dynamicznie.

Weź udział w badaniu rynku i pobierz raport!

Zachęcamy przedstawicieli warsztatów do udziału w naszym cyklicznym badaniu rynku. Wypełnienie krótkiego sondażu zajmuje mniej więcej 2 minuty. Warto zrobić to już teraz! Im szybciej zbierzemy wystarczającą ilość danych, tym wcześniej przygotujemy raport na temat sytuacji na rynku.

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach biegów – co o niej sądzisz? Ankieta.

Do niedawna samochody z automatycznymi skrzyniami biegów stanowiły niszę w polskim parku pojazdów. Sytuacja ta zmienia się jednak dynamicznie. Dynamicznie także, zdaniem wielu ekspertów, powinno się przeprowadzać wymianę oleju w większości przekładni tego typu. Czy Twój warsztat ma w swoim portfolio taką usługę? Co sądzisz na jej temat? Zapraszamy do udziału w nowej ankiecie.

Skutki inflacji – które podwyżki najbardziej zabolały firmy z branży motoryzacyjnej?

Wzrost kosztów prowadzenia działalności jest odczuwalny zarówno dla producentów i dystrybutorów części, jak i warsztatów motoryzacyjnych. Które podwyżki szczególnie zabolały przedsiębiorców? Zachęcamy do sprawdzenia wyników naszej ankiety.

Opłaty za badania techniczne pojazdów – kierowcy i branża mówią jednym głosem

Kierowcy i profesjonaliści branży motoryzacyjnej pomimo tego, że stoją po przeciwnych stronach lady warsztatowej, mają zbliżony pogląd dotyczący corocznych badań technicznych samochodów. Zgadzają się zarówno w kwestii opłat jak i wpływu badań na bezpieczeństwo na drogach.

Opłaty za badania techniczne pojazdów – czy trzeba je podnieść? Ankieta.

Rewaloryzacja stawek za badania techniczne pojazdów to w ostatnim czasie temat szeroko komentowany w mediach. Zabiega o nią środowisko związane ze stacjami kontroli pojazdów, jednak rząd wciąż nie przychyla się do jego postulatów. Czy przeglądy rzeczywiście powinny zdrożeć? Pytamy o to w naszej ankiecie.

Barometr Rynku: wypełnij krótką ankietę, darmowy raport już wkrótce

Zachęcamy właścicieli i pracowników warsztatów do poświęcenia chwili swojego cennego czasu na wypełnienie krótkiej ankiety, której wyniki zostaną wykorzystane do opracowania raportu „Barometr Branży Części Motoryzacyjnych”. Raport będzie można pobrać bezpłatnie już wkrótce.

W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów branży motoryzacyjnej. W osiąganiu celów ekologicznych pomaga stosowanie części regenerowanych. Poddane profesjonalnej regeneracji podzespoły są produktami pełnowartościowymi, które mogą być bezpiecznie użytkowane w samochodzie. Regeneracja to oszczędność kluczowych surowców oraz energii niezbędnej do ich pozyskania i obróbki. W naszym kraju najczęściej regenerowane są części takie jak zaciski hamulcowe, turbosprężarki, sprzęgła, filtry DPF, przekładnie kierownicze czy piasty kół. Więcej informacji na temat regeneracji części można znaleźć w powyższych artykułach.