Czy przyjmujesz uczniów na staże i praktyki w warsztacie? Ankieta.

20 grudnia 2023, 15:04

Dziś zachęcamy przedstawicieli warsztatów samochodowych do udziału w ankiecie poświęconej edukacji zawodowej. Jej celem jest sprawdzenie, czy warsztaty chętnie przyjmują pod swój dach praktykantów i uczniów szkół zawodowych, tego jak oceniają ich wiedzę oraz współpracę ze szkołami.

Wypełnienie poniższej ankiety zajmuje średnio 1 minutę. Jej wynikami podzielimy się wkrótce.

Ankieta dla warsztatów samochodowych

1. Miejsce prowadzenia działalności: *

województwo (wpisz jakie?)

Liczba znaków:

2. Ile jest w warsztacie stanowisk naprawczych? *

3. Czy Państwa firma ma podpisane umowy partnerskie ze szkołami kształcącymi zawodowo? *

4. Czy w Państwa firmie odbywają się praktyki i staże zawodowe? *

5. Jak oceniają Państwo biegłość zawodową uczniów odbywających praktyki i staże zawodowe w Państwa firmie? *

6. Co jest najsłabszą stroną uczniów odbywających praktyki i staże zawodowe w Państwa firmie? *

7. Jak oceniają Państwo swoją dotychczasową współpracę ze szkołami? *

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

moskit122, 23 grudnia 2023, 20:04 0 0

Szkolenie branżowe w Polsce to jakaś kpina, miałem praktykantów, więcej z tego było straty niż pożytku. Szkoła nie przekazywała żadnej wiedzy, musiałem przeprowadzać sam szkolenia teoretyczne, do tego kwiatki "zdrowotne" które wychodziły z czasem, jakieś słabe opinie psychologiczne (sprawdziłem, do podważenia, nie były prawidłowo przygotowane) a jedyna rada kierownika praktyk to przesunięcie do innego warsztatu... Kpina, teraz prowadzę komercyjne szkolenia gdzie uczestnicy płacą za wiedzę i są zaangażowani.

Odpowiedz

wawrzyniecc, 27 grudnia 2023, 20:12 3 0

Ma Pan rację. Dopóki za praktyki miesięczne za każdego ucznia nie dostanie Pan uczciwej zapłaty to się Panu nie chce przekazać wiedzy teoretyczno-praktycznej. Jedyną alternatywą są w pełni doposażone Centra Kształcenia Zawodowego z grupami praktykantów max 4 uczniów na 1 nauczyciela praktycznej nauki zawodu podczas zajęć praktycznych. Grupy powyżej 7-10 uczniów na 1 nauczyciela p.n.z. możemy jedynie pilnować podczas zajęć praktycznych.

Odpowiedz

Mechu, 24 grudnia 2023, 10:39 6 0

W punkcie 6 wszystkie cztery pierwsze odpowiedzi

Odpowiedz

Tata Mechanik, 25 grudnia 2023, 10:52 5 0

Dzisiejsze dzieciaki nie mają pojęcia jak założyć klucz na śrubę, już nie mówiąc o tym że trzeba jeszcze tą śrubą kręcić, już pomijając fakt w którą stronę. Ponadto dzieciaki mają wszystko i wszystkich w głębokim …. Nie mają do niczego ani nikogo szacunku , zwyczajnie są tępi i uczyć się zaden nie ma zamiaru.

Odpowiedz

Fiat Jeep, 26 grudnia 2023, 9:00 4 0

I to jest cała prawda o praktykach i ich uczestnikach .

Odpowiedz

KZ Wlkp, 27 grudnia 2023, 23:24 0 0

Powinno być :kształcącymi zawodowo......tylko w zawodzie .Nie ma w prawie oświatowym takiego określania jak staże? są staże zawodowe dla uczniów technikum.Czy chodzi o zajęcia praktyczne i praktyczna naukę zawodu w BS I>? ps: oj za dużo błędów merytorycznych

Odpowiedz

mechanik, 29 grudnia 2023, 9:30 1 0

Prawda jest taka, że nauczyciele zawodowi wymarli jak dinozaury nie zostawiając po sobie następców i teraz te braki wychodzą. Nie ma czegoś takiego jak materiałoznawstwo, mechanika maszyn, rysunek techniczny itd. Nie ma kto wiedzy przekazać a z drugiej strony nie ma komu przekazać bo dzieciaki nie myślą, mają gotowce podstawione pod nos. Internet ich rozleniwił a myślą sztuczna inteligencja niedługo ich wyręczy ze wszystkiego. Edukacja zawodowa leży

Odpowiedz

Kama, 31 grudnia 2023, 18:52 0 0

Do tego dochodzi biurokracja i upokorzenie przy współpracy z ohp.rzemieslnik nie jest traktowany jak partner a raczej intruz

Odpowiedz

Jeszcze normalny, 2 marca 2024, 10:52 1 0

Lewacki czerwony ład w który brnie Polska i Europa powoduje tylko i wyłącznie spustoszenie w Europie. Każda miernota chcąc się utrzymać u władzy obiecuje tylko przywileje i nie robienie. Uczni szkoliłem od 1998 roku, wtedy "majster" musiał mieć kwalifikacje, być fachowcem, a uczeń - musiał się uczyć, chciał się uczyć i miał warunki żeby się uczyć, a rodzice wymagali od "majstra" żeby nauczył syna zawodu. Po 1990 roku ministerstwo " tzw. edukacji" przejęły kobiety i nastąpił całkowity upadek szkolnictwa. Zmiany wprowadzone po 1990 roku dały możliwość kształcenia uczniów wszystkim niezależnie od umiejętności, co pogłębiło jeszcze problem, no bo czego może nauczyć młodego człowieka ktoś kto sam nic nie umie (przespanie się na kursach pedagogicznym i bhp, lub kupienie sobie świadectwa niczego nie zmieniło), całkowity brak fachowców w kadrach nauczycielskich, tylko wymagania płacowe za tak naprawdę półetatu i tragedia gotowa.
Jak to naprawić - przywrócić normalność przede wszystkim odsunąć od władzy lewaków i idiotów, wybrać rząd pro Polskich fachowców, wrócić do szkół prowadzonych przez państwo, zamienić prawa na obowiązki,usunąć wszystkie przepisy powodujące to że uczeń to święta krowa, zatrudnić tych którzy jeszcze coś potrafią, ponieważ w dzisiejszych czasach żaden warsztat niema, ani możliwości, ani czasu, ani interesu żeby poświęcać własny czas i środki na to żeby uczyć ucznia od podstaw chodzenia, i pilnowania, żeby czasem opierając się o ścianę nie zrobił sobie krzywdy, za którą jeszcze będzie miał prokuratora na głowie.
Jeżeli ktoś tego nie rozumie to w najbliższe przyszłości nie będzie miał kto naprawić auta, upiec chleba i tak dale,, pozostaną tylko yutuberzy. bezmuzgowi politycy i urzędnicy i niestety nie będziemy mieli czym się poruszać gdzie mieszkać i co jeść, no chyba ze dogadamy się z Japończykami, lub Chińczykami, jak to miało być po 1990 roku, że oni będą za nas pracować, a my będziemy za nich odpoczywać - a przepraszam, zapomniałem o sztucznej inteligencji i robotach, to one będą za nas pracować, a my będziemy leżeć i oglądać yutub
Niestety taka będzie nasza przyszłość jeżeli się nie opamiętamy

Kiedyś znalazłem w internecie taką taką sentencję, wypowiedzianą przez jakiegoś myśliciela
"Największym nieszczęściem nowoczesnego świata jest danie władzy kobietom"

Odpowiedz