Czy przyjmujesz uczniów na staże i praktyki w warsztacie? Ankieta.

20 grudnia 2023, 15:04

Dziś zachęcamy przedstawicieli warsztatów samochodowych do udziału w ankiecie poświęconej edukacji zawodowej. Jej celem jest sprawdzenie, czy warsztaty chętnie przyjmują pod swój dach praktykantów i uczniów szkół zawodowych, tego jak oceniają ich wiedzę oraz współpracę ze szkołami.

Wypełnienie poniższej ankiety zajmuje średnio 1 minutę. Jej wynikami podzielimy się wkrótce.

Ankieta dla warsztatów samochodowych

1. Miejsce prowadzenia działalności: *

województwo (wpisz jakie?)

Liczba znaków:

2. Ile jest w warsztacie stanowisk naprawczych? *

3. Czy Państwa firma ma podpisane umowy partnerskie ze szkołami kształcącymi zawodowo? *

4. Czy w Państwa firmie odbywają się praktyki i staże zawodowe? *

5. Jak oceniają Państwo biegłość zawodową uczniów odbywających praktyki i staże zawodowe w Państwa firmie? *

6. Co jest najsłabszą stroną uczniów odbywających praktyki i staże zawodowe w Państwa firmie? *

7. Jak oceniają Państwo swoją dotychczasową współpracę ze szkołami? *

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

moskit122, 23 grudnia 2023, 20:04 0 0

Szkolenie branżowe w Polsce to jakaś kpina, miałem praktykantów, więcej z tego było straty niż pożytku. Szkoła nie przekazywała żadnej wiedzy, musiałem przeprowadzać sam szkolenia teoretyczne, do tego kwiatki "zdrowotne" które wychodziły z czasem, jakieś słabe opinie psychologiczne (sprawdziłem, do podważenia, nie były prawidłowo przygotowane) a jedyna rada kierownika praktyk to przesunięcie do innego warsztatu... Kpina, teraz prowadzę komercyjne szkolenia gdzie uczestnicy płacą za wiedzę i są zaangażowani.

Odpowiedz

wawrzyniecc, 27 grudnia 2023, 20:12 3 0

Ma Pan rację. Dopóki za praktyki miesięczne za każdego ucznia nie dostanie Pan uczciwej zapłaty to się Panu nie chce przekazać wiedzy teoretyczno-praktycznej. Jedyną alternatywą są w pełni doposażone Centra Kształcenia Zawodowego z grupami praktykantów max 4 uczniów na 1 nauczyciela praktycznej nauki zawodu podczas zajęć praktycznych. Grupy powyżej 7-10 uczniów na 1 nauczyciela p.n.z. możemy jedynie pilnować podczas zajęć praktycznych.

Odpowiedz

Mechu, 24 grudnia 2023, 10:39 6 0

W punkcie 6 wszystkie cztery pierwsze odpowiedzi

Odpowiedz

Tata Mechanik, 25 grudnia 2023, 10:52 5 0

Dzisiejsze dzieciaki nie mają pojęcia jak założyć klucz na śrubę, już nie mówiąc o tym że trzeba jeszcze tą śrubą kręcić, już pomijając fakt w którą stronę. Ponadto dzieciaki mają wszystko i wszystkich w głębokim …. Nie mają do niczego ani nikogo szacunku , zwyczajnie są tępi i uczyć się zaden nie ma zamiaru.

Odpowiedz

Fiat Jeep, 26 grudnia 2023, 9:00 4 0

I to jest cała prawda o praktykach i ich uczestnikach .

Odpowiedz

KZ Wlkp, 27 grudnia 2023, 23:24 0 0

Powinno być :kształcącymi zawodowo......tylko w zawodzie .Nie ma w prawie oświatowym takiego określania jak staże? są staże zawodowe dla uczniów technikum.Czy chodzi o zajęcia praktyczne i praktyczna naukę zawodu w BS I>? ps: oj za dużo błędów merytorycznych

Odpowiedz

mechanik, 29 grudnia 2023, 9:30 1 0

Prawda jest taka, że nauczyciele zawodowi wymarli jak dinozaury nie zostawiając po sobie następców i teraz te braki wychodzą. Nie ma czegoś takiego jak materiałoznawstwo, mechanika maszyn, rysunek techniczny itd. Nie ma kto wiedzy przekazać a z drugiej strony nie ma komu przekazać bo dzieciaki nie myślą, mają gotowce podstawione pod nos. Internet ich rozleniwił a myślą sztuczna inteligencja niedługo ich wyręczy ze wszystkiego. Edukacja zawodowa leży

Odpowiedz

Kama, 31 grudnia 2023, 18:52 0 0

Do tego dochodzi biurokracja i upokorzenie przy współpracy z ohp.rzemieslnik nie jest traktowany jak partner a raczej intruz

Odpowiedz