Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach biegów – co o niej sądzisz? Ankieta.

28 czerwca 2022, 8:16

Do niedawna samochody z automatycznymi skrzyniami biegów stanowiły niszę w polskim parku pojazdów. Sytuacja ta zmienia się jednak dynamicznie. Dynamicznie także, zdaniem wielu ekspertów, powinno się przeprowadzać wymianę oleju w większości przekładni tego typu. Czy Twój warsztat ma w swoim portfolio taką usługę? Co sądzisz na jej temat? Zapraszamy do udziału w nowej ankiecie.

Dynamiczna wymiana oleju to rozwiązanie przeznaczone dla większości, ale nie dla wszystkich typów skrzyń biegów. Nie jest ona możliwa w skrzyniach manualnych, skrzyniach zautomatyzowanych (tzw. automatyczne manuale) oraz skrzyniach dwusprzęgłowych ze sprzęgłami suchymi. W tych konstrukcjach wystarczająco dobre efekty da standardowa, wymiana statyczna oleju. W klasycznych automatach, skrzyniach bezstopniowych oraz „dwusprzęgłówkach” ze sprzęgłami mokrymi, metodą statyczną można wymienić jednak zaledwie część znajdującego się wewnątrz oleju – z reguły od 40 do 60%. Do 100% oleju można wymienić tylko z zastosowaniem metody dynamicznej.

Wprowadzenie dynamicznej wymiany oleju w skrzyni do oferty warsztatu wymaga pewnych inwestycji (w specjalne urządzenie oraz przeszkolenie personelu). Wydaje się jednak, że ze względu na rosnącą liczbę pojazdów z automatycznymi skrzyniami biegów i zwiększającą się świadomość kierowców, zainteresowanie klientów może być duże. Co na ten temat sądzą branżowi profesjonaliści?

Zbieranie odpowiedzi zostało zakończone. Wyniki zaprezentowane są w poniższym artykule:

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach biegów coraz popularniejsza – wyniki ankiety

 

Ankieta została zakończona!

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

TEDI, 2 lipca 2022, 13:02 0 0

Przede wszystkim Liczy się cena, wymiana dynamiczna jest dużo kosztowniejsza od spuszczenia części oleju i uzupełnieniu co jest pod ręką, kupuje się klienta na cenę, wierząc że się nic nie stanie, a jak się stanie to - "Panie tak Pan chciał"
CCC - cena czyni cuda, najlepsze jest najtańsze, najdrożsi to złodzieje.

Odpowiedz

mądrala, 8 lipca 2022, 23:14 0 0

Wymiana oleju tylko statyczna połączona z demontażem sterownika hydraulicznego oraz myciem elektrozaworów. Wymiana dynamiczna nigdy na to nie pozwoli. Jak ktoś rozbierał ustrojstwo to wie o co chodzi.

Odpowiedz