Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach biegów – co o niej sądzisz? Ankieta.

, 28 czerwca 2022, 8:16

Do niedawna samochody z automatycznymi skrzyniami biegów stanowiły niszę w polskim parku pojazdów. Sytuacja ta zmienia się jednak dynamicznie. Dynamicznie także, zdaniem wielu ekspertów, powinno się przeprowadzać wymianę oleju w większości przekładni tego typu. Czy Twój warsztat ma w swoim portfolio taką usługę? Co sądzisz na jej temat? Zapraszamy do udziału w nowej ankiecie.

Dynamiczna wymiana oleju to rozwiązanie przeznaczone dla większości, ale nie dla wszystkich typów skrzyń biegów. Nie jest ona możliwa w skrzyniach manualnych, skrzyniach zautomatyzowanych (tzw. automatyczne manuale) oraz skrzyniach dwusprzęgłowych ze sprzęgłami suchymi. W tych konstrukcjach wystarczająco dobre efekty da standardowa, wymiana statyczna oleju. W klasycznych automatach, skrzyniach bezstopniowych oraz „dwusprzęgłówkach” ze sprzęgłami mokrymi, metodą statyczną można wymienić jednak zaledwie część znajdującego się wewnątrz oleju – z reguły od 40 do 60%. Do 100% oleju można wymienić tylko z zastosowaniem metody dynamicznej.

Wprowadzenie dynamicznej wymiany oleju w skrzyni do oferty warsztatu wymaga pewnych inwestycji (w specjalne urządzenie oraz przeszkolenie personelu). Wydaje się jednak, że ze względu na rosnącą liczbę pojazdów z automatycznymi skrzyniami biegów i zwiększającą się świadomość kierowców, zainteresowanie klientów może być duże. Co na ten temat sądzą branżowi profesjonaliści? Zachęcamy do wypełnienia poniższej, krótkiej ankiety.

 

Czy wykonujesz usługę dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów w swoim warsztacie? *

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!